Yaza Hazırlık: 10 Farklı Zayıflama Egzersizi

Yaza Hazırlık: 10 Farklı Zayıflama Egzersizi

8497

Yağlarınızı yakacak ve vücudunuzu yaza hazırlayacak bu 10 zayıflama egzersizini evinizde düzenli bir şekilde uygulayın!

Yaza hazırlık için en ideal dönemdeyiz. Plajlarda hayalinizdeki gibi bir vücuda kavuşmak için yapmanız gereken tek şey zayıflama egzersizlerini düzenli bir şekilde uygulamak olacaktır. Özellikle yağları eritme ve vücuda kas kazandırma konusunda son derece etkili bu egzersizler ile zayıflamaya doğru ilk adımlarınızı atın!

1. Yerinde zıplama

Ayaklarınızı omuz hizanızda açarak ayakta dik bir şekilde durun. Kollarınızı yanınızda olsun. Ardından kollarınızı yanlardan yukarı doğru kaldırın ve aynı esnada bacaklarınızı yanlara doğru açarak zıplama hareketi yapın. Bu egzersizi 30 saniye boyunca uygulayın.

2. Duvara yaslanarak oturma

Sırtınız tamamen duvara yaslanacak ve bacaklarınızın üst kısmı yere paralel olarak diz kısmından 90 derece kırılacak şekilde otururmuş gibi bir pozisyon alın. Bu şekilde yukarı ve aşağı doğru, sırtınızı duvardan uzaklaştırmayacak şekilde hareket edin. Bu hareketi 30 saniye süresince yapın.

3. Şınav hareketi

Üçüncü yapacağımız zayıflama egzersizi şınav çekerek olacaktır. Hepimizin yakından tanıdığı şınav çekme hareketini en etkili şekilde yapmak için Etkili Şınav Çekmenin 8 Püf Noktası yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. 30 saniye boyunca bunu uygulayabilirsiniz.

4. Mekik çekme

Şimdi de sırada karın yağlarını eritmek için mekik egzersizi var. Sırt üstü yere yatın ve bacaklarınızın alt kısımları yere paralel olacak şekilde bacaklarınızı 90 derece kırın. Bacaklarınızı sabit tutarken, ellerinizi kafanızın arkasına alın ve üst bedeninizi yukarı çekerek mekik hareketini 30 saniye boyunca yapın.

5. Çömel kalk hareketi

Ayaklarınızı omuz hizasında açarak dik bir şekilde ayakta durun. Kollarınızı düz bir şekilde ileri doğru tutun ve kalçanız sanki oturur pozisyonda olacakmış gibi çömelip kalkma hareketi yapın. Bu egzersizi 30 saniye boyunca uygulayın.

6. Plank duruşu

Yüzü koyun bir şekilde, dirsekleriniz yere temas eden ve 90 derece duracak, vücudunuz sıkı ve düz kalacak şekilde plank pozisyonunu alın. Bu duruş en etkili yağ yakma egzersizlerinden biridir. 30 saniye boyunca bu pozisyonda durun.

Bunu da okuyun: Evde Yapabileceğiniz 6 Kardiyo Egzersizi
Evde egzersiz yapmak, para ve zamandan tasarruf etmenin yanı sıra kolaylık sunan çekici bir seçenektir. Asıl konu, fazla yer veya ekipmanınız olmadığında etkili ev egzersizlerinin nasıl yapılabileceğidir. Bu yazımızda size etkili ve pratik kardiyo egzersizlerinden bahsedeceğiz.

7. Olduğun yerde koşma

Ayakta dururken dizlerinizi yukarı çekerekten olduğunuz yerde koşma hareketi yapın. Bu hareket de zayıflama egzersizleri arasındaki en etkililerden biridir. 30 saniye boyunca uygulamaya devam edin.

8. Öne bükülen adım

Dik bir şekilde ayakta durun. Ardından sol ayağınızı öne atın ve dizinizi kırarak öne doğru adım atın. Üst bedeniniz dik bir şekilde kalsın, sağ diziniz de neredeyse yere temas eder olsun. 10 saniye ara ile iki taraf için de egzersizi uygulayın.

9. Yan plank dönüşleri

Bir diğer en iyi yağ yakıcı egzersiz de yan plank’tir. Öncelikle bildiğimiz plank duruşunu yapın ve sağ kolunuzu yukarı dik bir şekilde kaldırarak vücudunuzu yana doğru döndürün. Bu hareketi diğer taraf için de uygulayın ve totalde 30 saniye boyunca yapın.

10. Yan plank’te duruş

Yine yan plank duruşunuzu alın, bu kez kolunuz dirsekten kırılarak yere temas ediyor olsun. Üst kolunuzu da yere paralel şekilde tutun. 30 saniye boyunca bu duruşta kalın. Aynı duruşu diğer tarafa doğru da uygulayın.