Su Sporu Meraklılarına Özel Yılbaşı Hediyeleri

Su Sporu Meraklılarına Özel Yılbaşı Hediyeleri

451

Yeni yıl yaklaşırken hediye telaşına son! Eğer listenizde su sporuna meraklı biri varsa bu önerilerimize göz atın.

Yılbaşı bahanesiyle sevdiklerinize hediye almak ve onların gözlerindeki mutluluğu görmek paha biçilmez bir duyguyken, gerçekten kullanışlı olan ve karşınızdakinin ihtiyaçlarına birebir uygun bir hediye seçmek zor zanaattir. Uygun hediyeye en güzel örnek, hediye verdiğiniz kişinin uğraştığı hobiler, ilgi alanları ve yaptığı sporlar ile ilgili hediyelerdir. Bu yazımızda konumuz su sporları. Farklı su sporları ve bunlarla uğraşan kişilere ne gibi hediyeler verebileceğinizden bahsedelim!

Yüzücülere


Bir yüzücünün hangi temel ekipmanlara sahip olması gerektiğine bakarsak, bunlar mayo, gözlük ve bonedir. Mayo ve gözlük biraz daha kişisel seçilebilen ürünler olsa da yılbaşı renkleri ve süslemeleri detaylı bir bone yılbaşını hatırlatmaya birebirdir. Yüzücülerin en çok kullandığı diğer aksesuarların başında matara, havlu ve bornozlar, dinlenme yastıkları, antrenman çantaları, spor terlikler geliyor. Mizahi dozlu yüzücü hediyeleri arasında ise en iyi yüzücü madalyonları, içinde tatlı ve yemiş olan yüzücü acil durum paketleri, kupa ve yüzücü temalı tişörtler yer alır.

Sörf, kite ve rüzgar sörfçülerine

Sürfçülerin klasik ekipmanları dışında -ki bu ekipmanlar bir yılbaşı hediyesi için fazlasıyla büyük ve pahalı olabilir- alabileceğiniz başlıca sörfçü hediyeleri su geçirmez kilitli sırt çantaları, sörf ayakkabıları ve çorapları, sörf tahtası bakım kitleri, bakım için cila, yapıştırıcı, boya gibi detaylar, spor gözlükleri, kulak tıkaçları olabilir. Bir sörfçü, su sporcusu olsa dahi board görünce dayanamaz, karada da gider. O yüzden kaykay, long board gibi board’lar da hediye olarak düşünülebilir.

Tüplü ve serbest dalış severlere


Dalış ekipmanları dışında, dalış severlerin en sevdikleri ekipmanlardan birisi, su altı kamerası, su geçirmeyen aksiyon kameraları veya kameralarının su geçirmesini engelleyen fotoğraf makinası kılıfları, çekim çubukları gibi su altı fotoğrafçılığı ile ilgili ekipmanlardır. Bunun yanı sıra deniz altı manzaraları taşıyan fotoğraf albümleri ve duvara asılabilen kanvaslar da hoş hediyeler olabilir. Evlerinde kullanabilecekleri dalış temalı yemek ve mutfak kapları, dalgıç temalı küvet oyuncakları, üzerine dalış yaptıkları yerleri işaretleyebilecekleri magnetli dünya haritası, oksijen tüpü şeklinde telefon şarj cihazları gibi ürünlerle seçeneklerinizi genişletebilirsiniz.

Tekne ve yelken tutkunlarına

Açık denizlerde yol almayı tercih edenlere, temel ekipmanları içerisinde (yelkenlinin kendisinden bahsetmiyoruz tabii ki) uydu satellite telefonlar, navigasyon cihazları, neoprene kaplamalı eldivenler, can kurtaran özellikli yelekler, acil durum sinyal ekipmanları gibi ekipmanları sayabiliriz. Onun dışında sabitlenebilir su geçirmez telefon ve kamera kılıfları, taşınabilir şarjlı hoparlörler, katlanabilir ve taşınabilir bıçaklar, lazer ve gece görüşlü kafa lambaları, dokunmatik ekrana duyarlı içlik eldivenler, katlanabilir seyahat çantaları, şnorkel ve deniz gözlüğü kiti gibi hediyeler oldukça mutlu edecektir.

Balık tutkunlarına


Balıkçılığı uğraş haline getirenler için temel ekipmanlar her zaman iyi bir hediyedir çünkü bir balıkçı için yeni teknoloji taşıyan bir olta veya yapay yemler hiç bir zaman sonu olmayan bir yelpazenin parçalarıdır. Böyle bir hediye almak isterseniz, öncelikle elinde ne olmadığını öğrenmeniz büyük avantajdır. Onun dışında tuttukları balığın gramajını ve boyunu ölçmek için mezuralı el tartıları güzel hediyelerdir. Su geçirmez kumaştan balıkçı takım çantası da iyi bir temel ekipman hediyesidir. Su geçirmez taşınabilir hoparlörler, deniz altı fenerleri, el tipi solar radarlar, navigasyon cihazları, omuz askılı balıkçı tulumları, dalgıç balıkçılar için farklı zıpkın uçları, balıkçı çizmeleri, balıkçıların aldıklarına sevinecekleri diğer hediyelerdir.

Kano ve kürekçiler


Kano ve kürek sporu yapanların temel ekipmanları dışında onlara hediye edebileceğiniz en güzel ürünlerin başında kilitli su geçirmeyen hafif poşetler, su geçirmeyen sırt çantaları, hızlı kuruyan mayolar, uv filtreli hızlı kuruyan outdoor tişörtler, kamp ekipmanları, hızlı yemek pişirme kitleri gelir. Kano askısı için ip ve bağlantılar, kano bakım kitleri de bu sporları yapanların ilgileneceği başlıca ürünlerden. Daha ufak hediyeler olarak minyatür kanolar, kürek şeklinde kalemler, kuru meyva ve çerez poşetleri gibi hediyeler verebilirsiniz.

Yeni yıl size ve sevdiklerinize mutluluk getirsin!

İlgili Yazılar