Sportif Sevgililer İçin En Güzel 8 Hediye

Sportif Sevgililer İçin En Güzel 8 Hediye

2019

14 Şubat’ın en romantik sporseverleri için seçtiğimiz hediyelere göz atmaya ne dersiniz?

Sevgiliye hediye almak bazen oldukça zor olabilir. Ancak endişelenmeyin yanınızda biz varız. Sevdiğinizin ilgi alanına göre hangi hediyeleri alabileceğiniz konusunda alışveriş rehberimizle yanınızdayız. Bu yazımızda başrolde sportif sevgililer var. Sevgiliniz spor yapmayı seviyor, spor onun hayatının ayrılmaz bir parçasıysa, sportif sevgiliye ne hediye alınır, birlikte bakalım…

1. Spor salonu üyeliği

Sevgiliniz sporunu salonda yapanlardansa, spor salonu üyeliğinin ne zaman sona erdiğini öğrenin. Tarih yakınsa ona yeni sezon için spor salonu üyeliği hediye edebilirsiniz. Henüz bir spor salonuna üyeliği yoksa ve siz ona hediye etmek isterseniz o zaman ya eve ya da iş yerine yakın seçeneklere odaklanmaya çalışın.

2. Evde spor için multi fonskiyonel aletler ve ağırlık setleri

Fitness, body building gibi aletli spor dallarıyla uğraşan bir sevgiliniz varsa ve uzun süre evde kullanabileceği, bütçesi yüksek ancak doyum sağlayan bir hediye arıyorsanız çok fonksiyonlu fitness makinası (multi-station) gibi fitness aletleri onu oldukça sevindirecektir. Bir bench sehpası ve ağırlık / halter setinden oluşacak bir ağırlık kondisyon setine mutlu olmayan bir sporcu yoktur şu dünyada.

3. Spor giyim ve ayakkabı

Sevgiliniz hangi spor dallarıyla uğraşıyor? Önce bunu gözden geçirin. Sonrasında ise giyiminde eksikler var mı kollayın. Örneğin sevgiliniz tenis oynuyorsa, tenis kıyafeti veya ayakkabısı olup olmadığına, varsa eşyanın durumuna bakın. Spor giyim markalarının çoğu ürünlerini branşlara göre ayırırlar. Buna göre sevgiliniz için spor kıyafet, aksesuar veya ayakkabısı seçebilirsiniz. Bazı sporları yapanlar için ise ek bir ayakkabı veya kıyafet asla sorun yaratmayacaktır. Koşu yapan bir sevgiliniz varsa er ya da geç yeni bir çift koşu ayakkabısı ihtiyacı olacaktır.

4. Akıllı spor asistanları

Günümüzde spor yapma konusunda yönlendirme ve mentörlük, spor hocalarından spor uygulamalarına doğru kaymış durumda. Pek çok evde ve dışarıda spor yapan sporcu, akıllı telefon uygulamalarından, akıllı saat modellerinden ve navigasyon cihazlarından yardım alıyor. Siz de sevgilinizin spor tarzına göre ona ücretli bir akıllı telefon uygulaması hediye edebilirsiniz. Özellikle bisiklet, koşu gibi dış mekan sporu yapanlar için akıllı kol bantları oldukça iyi hediyeler olabilir. Outdoor sporcuları için navigasyon cihazları, dürbün gibi hediyeler yine yüksek bütçeli ancak alanların çok sevinecekleri hediyelerdir.

5. Aletsiz sporlar, pilates ve yoga için

Sevgiliniz kendi vücut ağırlığıyla spor yapıyorsa, pilates veya yoga ile uğraşıyorsa o zaman ona bir mat hediye etmek iyi bir seçenek. Özellikle kauçuk gibi doğal malzemeden üretilen doğa dostu matlar her yoga severin oldukça beğeneceği türden hediyeler. Sevgilimin matı var diyorsanız, pilates topu, yoga oturma minderi, yoga bloğu, direnç lastiği gibi aksesuarlar oldukça gözde hediyelerden.

6. Denge tahtası

Hangi sporu yaparsanız yapın sevilecek türden bir hediye denge tahtaları. Vücut ile birlikte beyin için de çok iyi egzersizler olan farklı denge egzersizleri her sprocuya alt yapı hazırlar ve destekleyici türdendir. Sevgilinizin evde, ofiste, her yerde kullanabileceği bir hediye.

7. Sporcu güvenlik ve sağlık destek ürünleri

Kulağa başlangıçta hediye olarak hoş gelmese de belki de sevgilinize alacağınız en iyi sporcu hediyesi olabilen ürünlerle karşınızdayız. Böylece onun sağlığını düşündüğünüzü gösterebilir ve olası sakatlıklar için önlem alabilirsiniz. Tenisçiler için bileklikler, voleybolcular için dizlikler, fitness çalışmaları için korseler, ayak tabanı destekleri gibi pek çok sporcu sağlığı ürününü sevgilinizin yaptığı sporlara göre tercih edebilirsiniz.

8. Aksiyon kamerası

Özellikle outdoor ve ekstrem sporcular için çok sevinecekleri bir hediye de aksiyon kameraları. Kaska, spor aletine sabitlenebilen, her koşula dayanıklı bu aksiyon kameraları sayesinde sporcu sevgiliniz en heyecanları anları kaydedebilecek. Birlikte çıktığınız seyahatler de cabası …