Spora Göre Hediye Rehberi: Yoga Aşıklarına Sürprizler

Spora Göre Hediye Rehberi: Yoga Aşıklarına Sürprizler

341

Yılbaşı hediye listesinden yoga tutkunu sevdikleri olanlar! Bu yazımız tam size göre…

Eğer çevrenizde bir yoga meraklısı varsa ve yılbaşı hediyesi listenizde bu kişi de bulunuyorsa size harika önerilerimiz var. Mat taşıma çantası, şık yoga taytları gibi hayatını kurtaracak parçalardan eğlenceli kupa ve tişörtlere, onu bilgiyle kuşatacak yoga kitaplarından mandala boyamalara, özel desenli matlardan detoks mataralarına; spora göre hediye rehberimizde bu hafta yoga aşıklarına sürprizler var!

1. Mat taşıma çantası


Yogacılara alınabilecek hediyeler arasında en kullanışlılardan birisi mat taşıma çantaları olacaktır. Matının hem temiz kalmasını sağlayacak hem de taşıma kolaylığı sağlayacak olan bu rulo çantalar düzenli yoga yapan herkesi sevindirecek cinsten!

2. Mesajlı tişörtler


Bir yoga severe alınabilecek en tatlı hediyelerden birisi de üzerinde yoganın izlerini taşıyan giysiler olacaktır. İster desenler ister yazıyla olsun; yoga tişörtleri onun hem yüzünü gülümsetecek hem de her giydiğinde sizi hatırlamasını sağlayacak.

3. Yogayla ilgili kitaplar


Yoga tutkunları için en güzel hediye seçeneklerden birisi de kütüphanelerine armağan edeceğiniz bu yoga kitapları olacaktır. Seçim yaparken onun ilgi alanının seviyesine ve okuduğu kitap tarzlarına bakın. Buna göre daha teorik ya da daha yumuşak anlatımlı kitaplar arasından tercihinizi yapın.

4. Eğlenceli kupalar


Yoga sever yakınınıza eğlenceli bir yılbaşı hediyesi seçeneği ile karşınızdayız. İster üzerinde farklı yoga pozlarında duran köpek çizimleri, ister illüstratif yoga yapan kadın deseni olsun; bu kupalar onun hayatında hep olacak ve hep yüzünü gülümsetecek!

Bunu da okuyun: Alışveriş Rehberi: Yoga Pantolonu Nasıl Seçilmeli?
Yogadan çok daha sağlıklı ve verimli şekilde faydalanmanın en önemli detaylarından biri de doğru yoga pantolonunu seçmektir. İpuçları bu yazımızda!

5. Şık yoga taytları


Yoga yapanlar için en önemli detaylardan birisi de doğru kıyafet seçimidir. Yoga taytları kadınlar için olmazsa olmaz parçalardandır. Bunu ideal kumaşlarda ve hatta hem rahat edeceği hem de şık görünebileceği modellerden seçerseniz ideal olacaktır.

6. Özel desenli yoga matları


Otantik motiflerinden tribal efektlere, etnik çizgilerden ayın döngülerine; yoga ve meditasyon dünyasının içinde var olan birçok desen yoga matları üzerinde de bulunuyor. Siz de yoga sever dostunuza bu harika mat seçeneklerinden birini sunabilir ve yoga seanslarına hoş bir dokunuş yapabilirsiniz.

7. Mandala boyama


Yoga sevenlerin sevdiği bir diğer şey de elbette ki mandala desenleri olacaktır. En renkli terapilerden biri olan mandala boyama ya da çizme sanatı aslında bir meditasyon biçimi. Enerjiyi saklayan kap anlamına gelen mandalalardaki simetrik çizgi ve şekillerin boyanması ona armağan edeceğiniz harika bir aktivite hediyesi olacak. GittiGidiyor’da birçok farklı mandala boyama kitabı bulabilirsiniz.

8. Detoks mataralar


Yoga severlere hediye seçimi yaparken öncelikli konularınızdan biri de sağlıklı yaşama yatırım olmalı. Bu konuda en güzel seçeneklerden birisi de içinde meyve haznesi bulunan detoks mataraları olacaktır. Bu meyve hazneli mataralar içilen suya taze meyvelerin vitamin gücünü ve lezzetli aromasını katacak.