Spora Göre Hediye Rehberi: Pilates Tutkusu

Spora Göre Hediye Rehberi: Pilates Tutkusu

864

Jimnastik çubuklarından toplara, denge aletlerinden disklere, kitaplardan DVD’lere, matlardan setlere; pilates tutkunlarını çok mutlu edecek 10 hediye önerisi burada!

Eğer yılbaşı hediyesi alacağınız kişiler arasında pilates tutkunu birisi varsa işiniz çok da zor değil. Egzersizleri arasında bolca ekipman bulunduran bu spor dalı, ona birçok ekipman hediye edebilmenizi sağlıyor. Siz de pilates yapan yakınlarınızı mutlu etmek istiyorsanız bu hediye rehberimiz tam size göre!

1. Taşınabilir pilates stüdyosu: Jimnastik çubuğu


Evde ağır ekipmanlar olmadan da harika pilates egzersizleri yapabileceğiniz bu jimnastik çubuklarına taşınabilir pilates stüdyosu da deniyor. Pilates severler için mutlaka evde bulunması gereken bir alet olan bu jimnastik çubukları en güzel yılbaşı hediyesi seçenekleri arasında.

2. Pilates çemberi


Spor yapanlar bilir ki egzersizlerinizin etkisini ikiye hatta üçe katlayacak bazı aletler vardır. Pilates çemberleri de bunlardan biri… Dolayısıyla pilates yapanlara alınabilecek hediye seçenekleri arasında en iyilerden biri de bu pilates çemberi modelleridir. Dengeli ve simetrik egzersizler yapılmasını sağlayan bu aletlerden onun evinde yoksa mutlaka bir tane armağan edin!

3. Pilates topu


Sırada pilates ekipmanları arasında en popüler olan pilates topları var. Birçok pilates egzersizi bu topların üzerinde yapılır ve dinamik oturmadan etkili karın ve bacak egzersizlerine birçok hareketi yapabilmenizi sağlar. Pilates tutkunu sevdiğinizin ister evde ister ofiste kullanabileceği bu pilates topu modelleri ona harika bir hediye olacak.

4. Pilates diski


Pilates tutkunu sevdiğinize alabileceğiniz bir diğer hediye önerisi de pilates diski olacaktır. Toplam 2 daireden meydana gelen ve ortadaki dayanıklı maddelerden üretilmiş aksam ile tutturulan bu ekipmanlar, kolay bir şekilde belin döndürülmesini; bel ve kalça egzersizi yapılmasını sağlar. Pilates sevenlere alabileceğiniz güzel bir destek ürünü olacaktır.

5. Bosu topu


Özellikle denge gücünü geliştirmek üzere kullanılan ve esneklikten koordinasyona birçok konuda gelişim göstermeyi sağlayan bu bosu topları pilatesçi yakınlarınıza alabileceğiniz en güzel yılbaşı hediyesi seçenekleri arasında.

Bunu da okuyun: Hangi Spor Türü İçin Hangi Mat Modeli?

Yoga matları ne kadar kalınlıkta olmalı? Pilates matlarının dokusu nasıl olmalı? Fitness ve jimnastik için en ideal mat modelleri hangileri? Hepsini yanıtları bu yazımızda!

6. Köpük rulo


Özellikle tırtıklı yüzeylere sahip, foam roller ismiyle de bilinen köpük rulo modelleri selülitleri ortadan kaldırmak için en etkili spor ekipmanlarından birisi. Pilates yapanların farklı egzersizlerinde kullanılan ve masja etkisi de bulunan bu ekipmanlar onlara alabileceğiniz en harika hediyeler arasında…

7. Pilates seti


Böyle tek parçalar halinde almak yerine hazır bir pilates seti almak da seçeneklerden biri. İçinde pilates topu, mat, dambıl, lastik, ağırlık, ip, dvd gibi pilatescilerin ihtiyacı olan hemen her malzemeyi barındıran bu setler özellikle pilatese yeni başlayanlar için ideal bir hediye seçeneği!

8. Pilates DVD’si


Evde pilates yapanlar için en kolay yöntem ekranda ders izleyerek egzersiz uygulaması yapmaktır. Bu açıdan bir diğer hediye seçeneği önerimiz pilates dvdleri olacaktır.

9. Pilates kitabı


Pilates konusunda iyice profesyonelleşmek isteyenler için ise pilates kitapları bu yılbaşında armağan edebileceğiniz en güzel hediyelerden biri. Ebru Şallı, Umay Villa gibi profesyonellerin kitaplarından alabileceğiniz gibi, anatomi konusunda onları geliştirecek teknik kitaplar da bulabilirsiniz.

10. Yepyeni bir pilates matı


Son olarak ona yepyeni bir mat alabilirsiniz. Üstelik taşıması için kolaylık sağlayacak çantalarla hediye olarak! Unutmayın pilates için mat modellerinin kalınlığının 10 mm ila 15 mm arası olması gerekir. Seçim yaparken buna dikkat etmeyi unutmayın!

İLGİLİ ÜRÜNLER