Sonbahara Hazırlık: Evde Spor İçin İhtiyacınız Olan 8 Şey

Sonbahara Hazırlık: Evde Spor İçin İhtiyacınız Olan 8 Şey

1991
main

Tatillerden evlere dönüldü, şimdi kışa hazırlık zamanı! Sonbaharda kendinize spor için zaman ayırarak bedeninizi forma sokmak için ihtiyacınız olan her şey bu yazımızda!

Sonbaharın ilk günlerinde henüz tatil sonrasının enerjisi üzerinizdeyken sezon boyu bu dinamikliği sürdürmek adına yapabileceğiniz en iyi şey sonbahara spor yaparak başlamak. Bu da dışarısı kadar evde de spor yapmaya başlamanız anlamına geliyor. Bu yazımızda evde spor için ihtiyacınız olanları sizin için ele aldık.

1. Koşu bandı


Evde sporun olmazsa olmazlarındandır. Yeni nesil koşu bantları özellikle çok fonksiyonlu koşu bandı modelleri le sadece koşu yapmanızı değil, mekik çekme, kürek çekme, dambıl eklentileri, bench eklentileri gibi farklı ek özellikleri sayesinde evde küçük çaplı bir spor salonu kurmanızı sağlar. Koşu bandı konusunda daha detaylı bakış için bu yazımıza göz gezdirin.

2. Dambıl ve ağırlık setleri


Kas geliştirmek kadar, kilo alma ve verme egzersizleri, yağ yakmak , vücudu sertleştirmek ve vücudun belirli bir bölgesini çalıştırmak için kullanabileceğiniz dambıllardan en az bir çift, evde spor için gereklidir. Kola ve bacağa takılan ağırlık bantları da jimmnastik için kullanabileceğiniz aletlerdir.

3. Bench


Mekikten, şınava, pek çok egzersizin yanı sıra, duruşunuzu düzeltebileceğiniz spor çalışma sephaları ile kendi vücut ağırlığınızı kullanarak yapabileceğiniz pek çok egzersizi çalışabilirsiniz. Çoklu kullanım için çok fonksiyonlu benchleri tercih edin.

4. Spor ayakkabısı


“Evde çalışıyorum ne gerek var” demeyin. Spor ayakkabıları ayaklarınızın tabanından, bacak kemiklerinize ve hatta omuriliğinize kadar tüm vücut sisteminizi korumaya yarar. Özellikle tabanı ortopedik ve havalı, yaylı spor ayakkabıları zıplama çalışmaları ile vücudun daha az darbe almasını sağlar.

Bunu da okuyun: 200 TL’ye Evde Spor Salonunuzu Oluşturun
200 TL’ye evde kendi spor salonunuzu oluşturmaya ne dersiniz? Siz de Tuğrul Çağrı Yılmazer’in GittiGidiyor Blog için hazırladığı önerileri izleyin, linke tıklayarak kendi spor salonunuzu oluşturmaya hemen başlayın!

5. Spor kıyafetleri


Kilo vermek için terleten, termal eşorfmanlar yardımcı olurken, kardiyo ve kondisyon çalışırken vücudunuzun nefes almasını sağlayan kumaşlardan yapılan spor kıyafetleri daha elverişli olacaktır. Spor için ayrı kıyafetler hem işin ciddiyetini arttıracak , hem sizi havaya sokacak, hem de terleme mekanizmanızı spor amacınıza göre ayarlayacaktır.

6. Pilates topu, ağırlık topu


Evde yapacağınız sporlar içinde pilates gibi olanlarını medya kanalları ve dvd’lerden eğitmenler eşliğinde de yapabilirsiniz. Pilates veya farklı jimnastik türleri için pilates topuna ihtiyacınız olacaktır. Onun dışında ağırlık topları da kondisyon çalışmalarında sıkça kullanılır.

7. Fitness ve yoga matı


Spor matı pilates, yoga gibi sporlardan tutunda diğer sporlar için de gerekli bir şeydir. Böylece halı üzerinde kayıp sakatlanmaktan korunabilir, sağlıklı ve temiz bir zeminde spor yapabilirsiniz.

8. Kalori sayacı, hassas terazi ve gıda ölçüm cihazları

Spor yapmanın ciddi bir bölümü beslenmeden oluşur. Beslenmenize dikkat etmek için de beslendiğiniz gıdaların ölçümü çok önemlidir. Kalori hesaplama için hangi besinden kaç gram aldığınızı hassas teraziyle, hangi egzersizde kaç kalori yaktığınızı ise kalori sayacı ile hesaplayabilirsiniz.

BONUS: Motivasyon için kondisyon çalışmalarına set çalışmaları olarak başlayın, pek çok farklı egzersizi bir arada yapın. Tek tek uzun egzersizler yerine hepsinden biraz biraz deneyin.

Spor dolu günler dilekleriyle!

İLGİLİ ÜRÜNLER

İlgili Yazılar