Son Dakika Hediyeleri: Her Maceraperesti Mutlu Edecek 7 Hediye

Son Dakika Hediyeleri: Her Maceraperesti Mutlu Edecek 7 Hediye

441

Hediye işini son ana bırakanlardansanız macera dolu bir hediye için aradığınız rehber bu!

Yılbaşına yaklaştığımız son çeyrekte hediyelerini tamamlayamayanlar varsa ve hediye alacağınız insan tam bir macera tutkunuysa doğru yerdesiniz. Bu alışveriş rehberini son dakika hediyecilerine hazırladık. Macera sever bir dostunuza veya sevdiğinize ne hediye alabilirim diye merak ediyorsanız buydun yazımıza. Okuduktan sonra da elinizi çabuk tutun, zira yılın bu dönemi kargo şirketleri pek bir yoğun!

1. Drone


Kimisi için 21.yüzyılın en büyük buluşu olan drone teknolojisi artık çok da yeni bir teknoloji sayılır mı bilmeyiz ancak bir maceraperest için “ateşin bulunması” ile eş sayılabilir. Dört pervaneli, arı gibi uçan, fotoğraf ve video çeken ve bunu eş zamanlı akıllı telefonlara aktarabilen bu kullanıcısına sadık küçük ürünleri hediye olarak düşünebilirsiniz. Uçuş pil ömrü, denge özelliği gibi özellikleri atlamayın.

2. Aksiyon Kamerası


Dağların zirvelerinden eşsiz kanyonlara, su altı dünyasına yol, çamur, su, basınç demeden sahibiyle gelen, tüm bu şartlar yetmiyormuş gibi, motorsikletle atlamalara, off road çamurlarına, su altı basıncına, paraşüt rüzgarına ve daha pek çok macera koşuluna karşı dayanıklı bir olmazsa olmaz ürün aksiyon kamerası. Macera severlerin, outdoorcuların, ekstrem spor tutkunlarının tüm yaşadıklarını sevdikleriyle paylaşmalarına da yarıyor ayrıca.

3. Hoverboard


Bir macera sever düşünün, haftasonları dağlarda veya ormanda geziyor ancak hafta içi her birimiz gibi onlar da şehirde, iş yerinde bulunmak ve çalışmak zorunda. Şehir ortamına biraz olsun macera kokusunu almak için gereken ne olabilir diye sorduğumuzda ise karşımıza ulaşım aracı olarak dahi kullanabileceğiniz kaykay grubu çıkıyor. Hoverboard elektrikli kaykay olarak hem denge hem de hareket aleti olma potansiyelini bir arada taşıyor. Böylece iş yerinde öğle araları bile bir macerasever için çekilir kalıyor.

4. Kano veya şişme bot


Deniz, göl, nehir farketmeden bir maceraperestin kolayca taşıyabileceği, isterse balık tutmaya isterse kürek çekmeye, isterse de rafting yapmaya kullanabileceği taşıtlar bot ve kano. Ülkemizde çok yaygın olduğunu söyleyemeyiz ancak macera severin tereddütsüz sevineceği hediyelerin başında geliyor.

5. Jetsurf

Yeni bir su sporu olarak göze çarpan jet surf, benzinle çalışan bir çeşit surf tahtası. Onun özelliği suda gitmek için dalgaya ihtiyacı olmaması. Son yazları plajda daha sık görmeye başladığımız bu güzel aletin maliyeti biraz yüksek olabilir ancak maceracı için hayatı boyunca unutamayacağı inanılmaz bir hediye olacaktır.

6. Tırmanış Ekipmanları

Tırmanış ekipmanları tırmanışçı veya dağcılıkla alakası olmayan bir maceraperest için bile oldukça ilginç olacaktır. Örneğin kampa gittiği zaman ağaç tırmanışı için ırgat ekipmanı hediye edebilirsiniz. İçinde dağcılık potansiyeli olanlar için ilk ekipman olan 3K ile başlayabilirsiniz. Yürüyüş veya tırmanış ayakkabıları da oldukça kullanışlı olabilir.

7. Telsiz telefon


Telsiz telefon derken aslında halk arasında volki-tolki olarak bildiğimiz, belli bir mesafeden her hangi bir gsm aracılığına ve uydu bağlantısına gerek duymadan direk birbiri ile bağlantı kurabilen telsizleri kastediyoruz. Bir maceraperest genelde yalnız değil arkadaşları veya ailesiyle maceraya girişir ve doğada da olsa, araçta da nerede olursa olsun bir telsiz akıllı telefondan çok daha fazla işe yarar. Eğlencesi de cabası.

8. Çok Fonksiyonlu Herhangi Bir Ekipman

Çok fonksiyonlu çakılar, bıçaklar, yemek setleri, yapı ekipmanları, balta setleri ve aklınıza çok fonksiyonlu outdoor ekipmanı olarak ne gelirse bir macera severin ilgisini çekecektir. Yanında taşıdığı tek bir ekipmanla çok fazla şey yapabilme fikri bile başlı başına heyecanlandırırken, tek bir ekipmanla kulübe yapan adam figürü uzun süredir zihinlere kazınmıştır. Maceraperest’in hayallerini süsleyen de bu adam olmaktır.

Maceracı sevdiklerinize ve size şimdiden mutlu yıllar dileriz!