Şimdi Çok Moda: Spor Giyim Sokak ve Ofis Kombinlerinde

Şimdi Çok Moda: Spor Giyim Sokak ve Ofis Kombinlerinde

613

Dünyaca ünlü modacıların defilelerinde akla gelmeyecek kombinlerde karşımıza çıkan spor giysiler artık sadece spor çantamızın içinde değil, gardıroplarımızın en baş köşelerinde!

Ofis kombininde kotun üzerine giyilmiş polo yaka Nike tişört ya da hafta sonu gezmelerinde gömlek ve kazağınızın altına giyebildiğiniz yanları şeritli bir Adidas eşofman altı… Bu manzaralar artık rüküş ya da “olur mu canım?” kategorisinde değil. Aksine şimdi çok moda! Spor giyim, sokak modası ve ofis kombinlerinde karşımıza nasıl çıkıyor? İşte bu trend hakkında bilmeniz gerekenler…

En cool stillerin formülü

Adidas, Nike, Puma, Fred Perry, Vans gibi markaların sadece spor giyim olmaktan çıkıp sosyal gardıroplarımıza da girmesi aslında çok da yeni bir şey değil. 70’li yıllardan bu yana sokak modasında karşımıza özellikle gençlik kültüründe epeyce çıkıyor. Ancak son birkaç yıldır sadece sokak modasında değil, ofislere hatta gece hayatındaki kombinlere dahi dahil oluyor. Üstelik en cool görünümleri yaratarak!

Dünyaca ünlü modacıların yarattığı trend

Her sezon Londra, New York, Paris ve Milano gibi moda başkentlerinde düzenlenen moda haftalarındaki defilelerde görüyoruz ki, dünyaca ünlü tasarımcılar spor giyim ve sokak modasını birleştiriyor. Eşofman stili pantolonlar, oversize sweatshirt’ler, çizgili spor tişörtler ya da spor bra modelleri hayatımızın her anına uyum sağlayacak kombinlerin içinde dahil oluyor.

Sneaker’lar her zaman başrolde

Spor giyimin bu kadar moda olmasının en baş etkenlerinden biri de elbette ki sneaker’ların milyonlarca çeşit ile hayatımızın her anına dahil olması oldu. Adidas’ın Stan Smith’leri, Nike’ın Air Max’ları, Converse’in All Star’ları derken dünyaca ünlü markaların kült spor ayakkabı tasarımları kotların, elbiselerin altına rahatlıkla giyilir ve üstelik iş hayatında dahi en havalı stilleri tamamlar oldu. Temiz, doğru bir sneaker aldığınızda bunu kumaş pantolonlarınızla, şık eteklerinizle kombinleyerek rahatlıkla ofis hayatınızda değerlendirebilirsiniz.

En temel parçalar

Spor giyimi gündelik kombinlerine katmak isteyenler için bazı temel parçaları bilmekte fayda var. Bunlar arasında kapüşonlu sweatshirt’ler, oversize eşofman üstleri, yanları şeritli düz koyu renk pantolonlar, bomber montlar, beyaz temiz spor ayakkabılar, sırt çantaları gibi parçaları sayabiliriz.