Sevgililer Günü’nde Outdoor Meraklısı Sevgiliye Alınabilecek 10 Hediye

Sevgililer Günü’nde Outdoor Meraklısı Sevgiliye Alınabilecek 10 Hediye

543

Outdoor tutkunu sevgilinizi tam da ilgi alanından yakalayın, ona hiç unutamayacağı bir sevgililer günü yaşatın!

Sevgiliye hediye almak, özellikle de böyle özel günlerde kolaymış gibi gözükse de oldukça zordur. Sevgiliniz size kırmamak için alacağınız herhangi bir nesneye çok sevinmiş gibi yapsa da zaman geçtikçe kullanımdan bu hediyeyi çok da beğenmediğini anladığınız olur. Öte yandan boşu boşuna vakit ve para harcamış, evde yıllarca duracak yeni bir çöp yaratmış olursunuz. Hediye almanın doğru yolu hobi, uğraş ve tutkulara odaklanmaktır. Bu yazımızda outdoor seven bir sevgiliye alabileceğiniz en iyi 10 hediye konusunu masaya yatırdık.

1. Yürüyüş çubukları

Yürüyüş çubukları özel olarak tasarlanmış, baton çubuklardır. İskandinav çubukları da denen bu yürüyüş çubukları yürüyüşte bacaklara ve vücuda binen yükü, %25 oranında azaltır ki bu da uzun yürüyüşlerde ciddi bir orandır. Sık bitki örtüsünde ilerlemenize de yardımcı olan, çamur gibi zor koşullarda çekici güç sağlayan bu çubukları ne kadar yaşlı işi sanarsanız o kadar yanılırsınız. Gerçek bir outdoorcunun yakını olan bu çubuklar, insanın kendine kolay kolay almayacağı iyi bir yürüyüş hediyesidir. Çubuk boyunu ölçmek için sevgilinizin boyunu 0,68 ile çarpın.

2. Solar şarjlı çok amaçlı fenerler

Güneşten şarj olabilen, üzerinde feneri, ayrıca lambası olan, usb şarj modülü ile elektronik aletlerinizi şarj edebileceğiniz çok fonksiyonlu outdoor aletleri pek çok ihtiyaca birden hitap ediyor. Bazıları radyo ve mp3 bile çalabiliyor.

3. Taşınabilir solar şarj panoları

Küçük bir cüzdan gibi yanınızda taşıdığınız açıldığında ise aynı anda iki elektronik aleti birden şarj etmeye yarayan aletler uzun kamplar ve yürüyüşler için ideal. Bilgisayar şarj edebilenleri dahi bulunuyor. Her kampçının isteyeceği bir hediye.

4. Suya ve dış koşullara dayanıklı hoparlörler

Her zaman yanınızda olsun isteyeceğiniz bu güzel aletlerle, müziğinizi her gittiğiniz yere götürebiliyorsunuz. Taşınabilir hoparlörler ile yürüyüş veya kampların ambiansı bir anda değişiyor. Etkinliğe özel güzel bir müzik listesi ile çok iyi vakit geçirtebilecek bir hediye. Sevgilinize özel bir çalma listesi yapıp yanına ekleyebilirsiniz.

5. Pilli ve şarjlı bantlı kafa lambaları

Outdoor severlerin olmazsa olmazıdır. Genelde sahip oldukları bir üründür ancak yenisini almanın zamanı her zaman gelecektir veya herkes paraya kıyıp iyi kalitesini almaz. Özellikle kırmızı gece ışığı olan, imdat sinyali verebilen, suya dayanıklı kafa lambası modellerinden seçerseniz, sevgilinizi oldukça mutlu edersiniz.

6. Suya dayanıklı gece görüşlü dürbün

Özellikle doğada hayvan, kuş ve manzara izlemeye meraklılar için dürbün muhteşem bir hediyedir. Suya dayanıklı olmasına, el ile manuel ayarlı olmasına dikkat edin. Gece görüşü ve renkli cam seçenekli olanları, anti-refleksiyon özelliği önemlidir.

7. Ergonomik hamak

Bir outdoor severin çok sevineceği diğer bir hediye. Küçülebilen boyutlarıyla cebe dahi sığabilen, yeni nesil mikrofiber hamaklardan, çantasıyla birlikte satılanlara kadar oldukça iyi bir kampçı hediyesi. Hamak yalnızca dinlenmek için değil zaman zaman kamplarda gece geçirmek için bile uygun bir hediye. Özellikle outdoor malzeme ile yapılanları seçin ki ıslandığında ağırlaşma gibi sıkıntıları olmasın.

8. Telefon fotoğraf lensleri

Doğa fotoğrafçılarının dahi büyük makinalar taşımaktan vazgeçtiği günümüzde en kullanışlı hediyelerden bir tanesi telefon için kamera eklentileridir. Lens seti olarak da satın alabildiğiz lenslerin sevgilinizin telefonuna uyumlu olan lensler olduğundan emin olun. Sadece outdoor gezilerinde değil, günlük hayatta ve seyahatlerde de kullanabileceği yegane hediyedir.

9. Taşınabilir su filtre aleti

Hayatta kalma mücadelesi için gerekli gibi görülse de, uzun yürüyüşlerde gönül rahatlığıyla su içebilmesini sağlayan kullanışlı bir üründür. Özellikle dağ tırmanışları, uzun orman yolları yapanlar için idealdir.

10. GPRS navigasyon cihazı

Uydu GPRS özelliğiyle bu cihaz yalnızca onun yolunu bulmasını değil sizin de onun nerede olduğunu takip edebilmenizi sağlar. Bir taşla iki kuş vuran bir hediye diyebiliriz!