Sağlıklı Bir Yaşam İçin Kullanabileceğiniz 10 Sağlık Uygulaması

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Kullanabileceğiniz 10 Sağlık Uygulaması

1482

Bu uygulamaları kullanarak, dilediğiniz sağlıklı yaşama doğru adım atın!

Sağlıklı bir yaşam isteği, hayat görüşleri ve yaşam tarzları bambaşka olan insanların arasındaki en büyük ortak noktadır. Kim sağlıklı yaşamak istemez ki? Ancak yıllardır kazandığımız kötü alışkanlıklar, bazen üşengeçliğimiz, bazen de hayatın akışı bizi bu konuda istediğimiz şeyleri yapmamıza bir türlü izin vermez.

Ancak teknolojinin nimetleri bu kez sağlıklı bir hayata giden yolları kolaylaştırıyor, bazı uygulamalar akıllı cihazınızdan size bu konuda yardımcı oluyorlar. Bakalım sağlıklı bir hayat için kullanabileceğiniz 10 uygulama neymiş?

1. Kalori Sayıcı Uygulama

MyFitnessPal ın bu uygulaması 5 milyondan fazla gıda girdisini veri tabanında taşıyor, kolayca kalori ölçümünü takip etmenizi sağlıyor. Ücretsiz olan bu uygulama sayesinde yediğiniz yemeklerin kalorisini takip edebilir, yediklerinizi ekleyebilirsiniz. Gıda ve kalori kontrolü elinizde!

2. Adımsayar Uygulaması

Ne kadar hareket ettiğiniz, yaktığınız kalori, katettiğiniz mesafeler gibi dataları alan ve bu dataları sizin kullanışınıza göre işleyen uygulamadır. Bu uygulama sayesinde kendi günlük yürüyüş hedeflerinizi ölçebilir, ne kadar kalori harcamak istediğinizi belirleyip, yürüyüş ve koşularınızı ona göre düzenleyebilirsiniz.

3. Sağlığa Merhaba Uygulaması

Türkçe olarak kullanabileceğiniz bu uygulama daha çok ilaç takibi , eczane ulaşımı gibi ilaçlar ile ilgili kullanımı kapsıyor. Vücut kitle endeksiniz gibi bilgileri ve hatırlatmaları da mevcut.

4. Anne Bebek Sağlığı Uygulaması

Android cihazlarda kullanılan bu uygulamada anneler için beslenme, diyet, kilo sıkıntılarına çözümler, bebekler için de sağlık takip çizelgeleri yer alıyor. Psikoloji ile ilgili de bazı genel sorunlar ve çözüm yolları verilmiş.

5. Icare test Uygulamaları

Göz testi veya işitme testi yapmak isterseniz bu uygulama size göre, bu sayede ciddi bir muayeneye ihtiyacınız olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

6. Best Smoking – Sigarayı Bırakma Uygulaması

Bu uygulama sigarayı bırakmak isteyenlerin kullanabileceği bir uygulama türü. Uygulama sayesinde vücudun nikotine ihtiyaç duyduğu anlarda zamanı geçirmenizi kolaylaştırıyor.

7. Aura Meditasyon Uygulaması

Gün içerisinde kısa süreler bile olsa sakinlemek, tamamen rahatlamak sağlıklı bir vücudun en büyük ihtiyaçlarından. Bunun için meditasyon uygulaması olan Aura, kısa süreli meditasyonlar dışında, rahatlatıcı sesler ve hatırlatma fonksiyonları da içeriyor.

8. ManFit Spor ve Fitness Uygulaması

Evinizde veya herhangi bir alanda aletsiz dahi olmak üzere spor yapmak isterseniz ManFit uygulaması size bu olanakları sağlıyor. Egzersiz hatırlatma, özelleştirilebilir eğitim programları ve en önemli özelliklerden bir tanesi egzersizi yanlış yapmamanız için gereken animasyonlar önemli özelliklerinden.

Bunu da okuyun: Sağlıklı Yaşamı Ne Kadar İyi Biliyorsunuz?
Sağlıklı yaşamın sırlarını bildiğinize emin misiniz? Testimizi çözün, sağlıklı yaşama dair bildiklerinizi test edin.

9. Period Tracker Lite Kadın Sağlığı Uygulaması

Bu uygulama sayesinde menstrual döneminizi takip edebilir, yumurtlama ve hamileliğe yatkın dönemleri görebilirsiniz. Veri kayıplarının önüne geçmek üzere online veri kayıt seçenekleri de mevcut.

10. İlk Yardım Uygulaması

Acil bir durumda ne yapacağınızı bilemediğiniz zaman başvurabileceğiniz bir uygulama. Kanama, yaralanma, tıkanıklık, zehirlenme, yanma gibi yaşanan felaket durumlarında size yönlendiren, hayat kurtarabilen bir uygulama bilgiye hızlı ulaşılabilir ve size yönlendirici bir şekilde tasarlanmış.