Outdoor Tutkunlarına Alınabilecek En Güzel 8 Elektronik Hediye

Outdoor Tutkunlarına Alınabilecek En Güzel 8 Elektronik Hediye

300

Taşınabilir solar şarj cihazlarından güneş enerjili aydınlatmalara, drone’lardan aksiyon kameralarına, taşınabilir hoparlörlerden akıllı saatlere; outdoor meraklıları için harika hediye seçenekleri burada!

Outdoor ve kamp tutkunu yakınınız için yılbaşı hediyesi bakıyorsunuz. Aklınızda hem kampta hayatı kolaylaştıracak kadar fonksiyonel hem de pek çok konuda tasarruf etmeyi sağlayacak kadar verimli bir hediye almak var. Bu konuda ilk aklınıza gelen ürünler, elektronikler olmalı diyerek yazımıza başlayalım. Ve bakalım, outdoor tutkunlarına alınacak en iyi 10 elektronik hediye neymiş:

Taşınabilir solar şarj cihazı

Yeni nesil taşınabilir solar şarj cihazları, bir kampçının ihtiyacı olan tüm elektrik enerjisini – telefon, fotoğraf makinası, kamera, hoparlör, laptop, fener vb.- elde edebilecek teknolojiye sahiptir. Bir kampçıya büyük bir iyilik yapmak isterseniz kaliteli bir taşınabilir solar şarj cihazı hediye edin. Bu sayede ona büyük bir kamp takviyesi sağlamış olursunuz. Rav Power, Goal Zero, Chafon, Suoki markaları önde gelenlerdendir.

Güneş enerjili aydınlatma

Kampçınıza, bütçe olarak biraz daha uygun ve yine yenilenebilir enerji kullanan bir iyilik de aydınlatma olcaktır. Üzerinde küçük bir güneş paneli ile tüm gece aydınlatma sağlayabilecek dış fenerlerden, üzerinde okuma lambası olanlara kadar pek çok farklı çeşidi olan aydınlatma dünyasından alacağınız bir hediye konusuda çok da ucuza kaçmayın deriz.

Çok amaçlı kompresor hava pompası

Araçları ile kampa giden kampçılar için yine çok fonksiyonlu bir alet olan kompresorların, araç çakmağı ile çalışanları ve ucu çok farklı değiştirilebilir olanları makbuldür. Böylece kamp yatağından, topa, bisiklet tekerinden, araba tekerine pek çok şişirilmesi gereken ekipmana çözüm bulmuş olursunuz.

Su geçirmez taşınabilir ses sistemi

Taşınabilir hoparlör ise artık tek başına bir ses sistemi olarak her kampı keyifli hale getiriyor. Taşınabilir hoparlörler küçüldükçe taşınmada kolaylık sağlarken batarya ömrü ve ses kalitesi azalırken, büyüdükçe batarya ömrü ve ses kalitesi artar ancak taşımak zorlaşır. Bu hoparlörlerin tamamen su geçirmez olduğundna emin olursanız farklı kamp koşullarını dikkate almış olursunuz. JBL, Bose, Ultimate Ears gibi markaların hoparlörlerine göz gezdirmeyi unutmayın.

Drone kamera ve aksiyon kamerası

Aksiyon kamerası gerek araca, gerek insan üzerine bağlanabilen ve doğa koşullarına dayanıklı olan hareket kameralarıdır. Bunlar bir gezgin için doğa içinde geçirilen eşsiz anları kayıt altına aldığı gibi güvenlik konusunda da destek sağlarlar. Drone, uçan bir kamera olarak görsel kayıtlar aldığı kadar etrafı keşfetmek, olası çıkış yollarını görmek, rota belirlemek için kullanılabilir. Bu robot kuşlar, kampçıların yeni gözdeleri. Aksiyon kamerası deyince akla ilk gelen GoPro markasının olduğu gibi Sony gibi ünlü markaların da aksiyon kameraları ve drone ları tercih edilebilir.

Taşınabilir GPS navigasyon cihazı

Özellikle yürüyüş, tırmanış yapanlar ve araçları olmadan hareket eden gezgin ve kaşifler için oldukça yararlı bir cihazdır. Taşınabilir GPRS cihazları arasında Garmin markası öne çıkar. Batarya sürelerine özellikle dikkat edin.

Fonksiyonel kol saati

Yine elektronik sınıfına girebilecek bir hediye de, çok fonksiyonlu outdoor yetenekli kol saatleridir. Yükseklik okuyan, rota kaydı yapan, gps sistemi taşıyan bu akıllı saatler bir taşla çok kuş avlarlar. GPS yeteneği ve hava tahmini taşıyan özellikleri ile Suunto Travers, Android uygulaması içermesiyle akıllı saat Casio Protrek, pedal sayar ve adım sayar özellikleriyle koşucu ve bisikletçilerin kolundan düşmeyen Garmin Fenix bu akıllı saatlerin başında gelenlerden.

Radyo ve ışıldaklar

Biraz nostalji seven ancak teknolojiyle de arası iyi kampçılara en güzel hediyelerden biri de radyolu ışıldaklardır. Eski kampların vazgeçilmezleri, şu anki teknoloji ile usb çıkışı ile telefon dahi şarj edebilen, okuma lambası sunan, solar enerji ile desteklenen taşınabilir radyolar bulunmaktadır. Kaito ve Sangean markalarının seyahat radyolarına mutlaka göz atın deriz.