Koşu ve Yürüyüş Tutkunları İçin En İyi Elektronik Ürünler

Koşu ve Yürüyüş Tutkunları İçin En İyi Elektronik Ürünler

Akıllı bilekliklerden nabız sensörlerine, adım ölçerlerden sporcu kulaklıklarına; koşu ve yürüyüş hayatınızı hem daha sağlıklı hem daha motive hale getirecek elektronik ürünleri sizler için seçtik.

Düzenli spor hayatının en önemli parçası koşu ve yürüyüş olanlar bilir ki bu sporları yaparken bazı teknolojik eşlikçiler işi çok daha motive ve keyifli hale getirir. Kimisi adımınızı, kimisi nabzınızı ölçer; kimisi en çok motive eden şeylerden biri olan müzikleri size en konforlu şekilde dinletir, kimisi kat ettiğiniz mesafelerin datasını sizin için tutar. Bugünkü yazımızda koşu ve yürüyüş tutkunları için en iyi elektronik ürünleri GittiGidiyor’dan seçtik.

Akıllı bileklikler


Sporcular için olmazsa olmaz bir teknolojik ürün olan akıllı bileklikler ihtiyacınız olan bir sürü şeyi tek bir kol saatinde bir araya getiriyor. Bu bilekliklerde attığınız adımları sayabildiğiniz gibi nabız ölçümü, uyku kalitesi, kalori takibi, kulaç ya da pedal ölçümleri gibi birçok sporcuyu heyecanlandıracak özellikler bulunuyor. Bileğinizdeki bu akıllı saatler sayesinde koşu ve yürüyüş esnasında da her şeyinizi takip altına almış oluyorsunuz.

Wireless kulaklık


Spor yaparken müzik dinlemek eforunuzu yükseltir, dikkatinizi odaklar, ritmin gücüyle çok daha etkili sonuçlar almanızı sağlar ve modunuzu yükseltir. Detayları Neden Spor Yaparken Müzik Dinlemeliyiz? yazımızda okuyabilirsiniz. Ancak koşu esnasında birbirine dolanan kulaklıklar, terleyince ıslanan ve rahatsızlık yaratan durumlar derken kulaklık seçiminin de sporculara uygun bir hale gelmesi gerekir. Bu konuda sporcular için özel olarak üretilmiş sporcu kulaklıkları arasından seçim yapabilirsiniz.Hem sürekli harekete dayanıklı hem kablosuz hem de terlemeye karşı önlem alabilen bu sporcu kulaklığı modelleri listenizde mutlaka yer almalı.

Adım ölçer


Koşu ve yürüyüş tutkunlarının ölçüm listesinde yer alan ilk şey adımlardır. Eğer akıllı bileklik için bütçem yok ya da o kadar fazla teknolojiye ihtiyacım yok diyorsanız bu adım ölçerler ve adım sensörleri tam size göre demektir.

Kalp atışı sensörü


Koşu ve yürüyüş esnasında kalp atış hızınızı ölçmek de isteyebileceğiniz bir diğer durumdur. Bunun için özel üretilmiş bileklikleri bileğinize bağlayıp, bu kayış sayesinde maksimum hassasiyetle kalp atış hızınızı takip edebilirsiniz. Böylece çok daha sağlıklı koşular sizi bekliyor olacaktır.

Telefon için kol bandı


Bu ürünümüz bir elektronik ürün değil, ancak baş elektronik ürünümüz olan cep telefonumuzu koşu esnasında kullanabilmemizi sağlayan bir yardımcı diyebiliriz. Gerek müzik dinlemek, gerekse aplikasyondan koşumuzun takibini yapmak amacıyla mutlaka yanımızda bulunması gereken cep telefonumuzu, koşu konforunu bozmadan taşımamız için olmazsa olmaz! Genelde neopren veya likra gibi kumaşlarla tasarlanan ve ter, yağmur gibi ıslak durumlara karşı dayanıklı olan sporcu kol bantları cep telefonunuzu egzersiz esnasında rahatça taşıyabilmenizi sağlayan bir ürün. Siz de satın alırken seçtiğiniz sporcu kol bandı modelinin bu şekilde suya dayanıklı olmasına, yıkanabilir özelliği bulunmasına ve ayarlanabilir kol ölçüsü durumu olmasına özen gösterin.