İlkbaharda Yapılacak 6 Outdoor Aktivite

İlkbaharda Yapılacak 6 Outdoor Aktivite

main

Bahar aylarının en keyifli zamanlarında kendinizi evlere kapatmak yerine açık hava aktivitelerini değerlendirmeye ne dersiniz? İşte size dışarıda arkadaşlarınızla ya da kendi başınıza keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak 6 aktivite önerisi!

Bisiklet Gezisi

Bahar aylarında yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri bisiklet turu! İster deniz kenarında isterseniz de dağ tepe arazilerde bisiklete binerek keyifli vakit geçirirken, kondisyonunuzu da arttırabilirsiniz. Unutmayın, bisiklete binmek aynı zamanda yağ yakmanın en eğlenceli yollarından biri!

Pikniğe Çıkın

Piknik denince aklınıza, her türlü ihtimale karşı arabanın bagajında mangal bulunduran bir baba ya da lastik topla voleybol oynayan çocuklar geliyorsa bu algınızı biraz değiştirmek isteriz. Bu aktiviteyi kendi tercihlerinize uyarlayabilirsiniz. Evde sandviçlerinizi ve içeceklerinizi hazırlayıp, yerlere yayılabileceğiniz bir deniz kenarı bulup, müziğiniz ya da kitabınızla sakin bir piknik yapabilirsiniz. Aile geleneğinizi sürdürmek isterseniz de en yakın dostlarınızı, mangalınızı ve lastik topunuzu almayı unutmayın!

Doğada Vakit Geçirin

Hafta içi iş yoğunluğu, trafik, şehrin gürültüsü derken farkında olmadan kendimizi baya yoruyoruz. Vücudunuzu ve zihninizi dinlendirmenin yolu ise doğada vakit geçirmekten geçiyor. Eğer uzaklara gidecek çok vaktiniz yoksa, şehir içinde yakın mesafede gidebileceğiniz ormanlık alanları değerlendirebilirsiniz. Yürüyüş yapmak için orman içi ya da deniz kenarındaki parkurları tercih etmek bile fark yaratacaktır. Vücudunuzdaki gerilimi boşaltmak için sadece çıplak ayakla toprağa basmak bile size iyi gelecek.

Yeni Deneyimler Kazanın

Siz de baharla beraber yenilenmek isterseniz yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Korkmayın! Önerimiz sizi bu güzel havalarda içeri kapatacak yeni bir dil öğrenmek ya da seramik kursuna gitmek gibi bir şey değil. Bunun yerine çocukluğunuzda deneyimlediğiniz patenlerinize geri dönebilir, yeniden paten öğrenebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla basketbola başlamak ya da tenis öğrenmek de keyifli bir deneyim olabilir.

Şehirden Uzaklaşın

Doğanın canlanışını yakından izlemek isterseniz ilkbahar aylarında bir doğa kampı  yapmanızı öneririz. Doğanın büyüleyici atmosferinde vakit geçirmek ruhunuzu besleyeceği gibi tüm zorlu koşullara göğüs germek de özgüveninizi pekiştirecek. Bunun için yakın çevrede kamp yapabileceğiniz uygun yerleri araştırabilir ya da günü birlik doğa yürüyüşü gezilerine katılarak deneyim kazanabilirsiniz.

Paintball Keyfi

Kalabalıktan uzaklaşıp, alıp başınıza dağlara vurmak çok da size göre bir aktivite değilse arkadaşlarınızı toplayıp paintball oynamaya gidebilirsiniz. Bu adrenalin dolu oyunla hem doğa içinde bolca vakit geçirecek hem de arkadaşlarınızla unutulmaz bir deneyim yaşamış olacaksınız. Yalnız bizden söylemesi, paintball oynamayı bir kez deneyen bir daha kolay kolay bırakamıyor!