İlk Kış Kampı İçin Almanız Gereken 100 TL Altı 10 Ürün

İlk Kış Kampı İçin Almanız Gereken 100 TL Altı 10 Ürün

4624

Kış aylarında kamp yapmak gözünüzde büyümesin. Bu ürünler sayesinde soğuklarda da son derece konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz!

Kamp yapmak seyahat temalarınız içinde giderek daha çok yer alıyor olabilir. Hafta sonlarını, izin günlerini, güzel havaları kamp yaparak değerlendiriyor olabilirsiniz. Peki ya kış mevsimleri? Soğuyan havalar kamp severlere asla engel olamaz! İyi planlama ve doğru ürünler ile kış kamplarınızı da en az sıcak havalardaki kadar keyifli geçirebilirsiniz. Bu konuda biraz tavsiyeye ihtiyacınız olabilir. Kış ayları kamp deneyimlerimizden ve bilirkişilerden derlediğimiz, ilk kış kampı için almanız gereken ürünlerden 100 TL ve altındaki ürünler yazımıza hemen göz atın.

1. Sıcak su torbası veya vücut ısıtıcı

Genelde tıbbi amaçlı bir ürün olarak kullanılan sıcak su torbası kamplarınızda ısıttığınız su ile doldurularak matlarınızın üstüne, uyku tulumunuzun içine veya üşüyen ayaklarınızın altına ısıtıcı olarak kullanılabilir. Bu şekilde 50-100 TL arası bir fiyata çok kullanımlık ısıtıcınız olacaktır. Bir diğer seçenek ise vücut ısıtıcı veya ısıtmatik olarak geçen, içerisinde hareket ile kimyasal tepkimeye girerek ısınan bir jel bulunan torbalar veya ısıtıcı bantlar.

2. Kamp ocağı veya jel yakıtmatik

Kamp ocağı değiştirilebilen tüplü sistemi ile kış kamplarında, özellikle yağmurlu havalarda, odun bulunmayan yerlerde yemek pişirmek ve su ısıtmak gibi faliyetleriniz için en iyi dost. Bu sayede kamp yemekleri pratiklik kazanıyor. Yine 10 TL ve altı gibi bir bütçeye edinebileceğiniz jel ile dolu ısıtıcılar, tek kullanımlık ve oldukça pratik ocak çözümü sunuyor.

3. Yağmurluk

Kışın yağmur olmasa dahi rüzgardan koruyan, kendinizi korumasanız bile eşyalara ve sudan korumak istediğiniz bilimum alana kullanabileceğiniz bir ürün yağmurluk... 20 TL altına az kullanımlık çıtçıtlı, naylon yağmurluklar bulunabildiği gibi, 100 TL altına daha uzun ömürlü modeller de kış kampının vazgeçilmezleri arasında.

4. Termos

Kışın sıcak içecek içinizi de ısıtıyor. Sıcak içeceği mümkün olduğunca sıcak tutan şey ise termos mataralar. Vakum ağızlı, çift korumalıklı olanları olduğu gibi, 100 TL altına pek çok model termos bulabilirsiniz. Dış kaplamasının metal yerine plastik olanlarını tercih edin, kışın dış yüzeyi çabuk soğumayacaktır.

5. Lamba ve fener

Led teknolojisi ile yapılan yeni nesil fenerler pil ile çalışan, şarj edilebilen, güneş enerjisi ile şarj edilen, kafaya takılan, üzerinde usb ünitesi olan şeklinde uzunca bir liste ile ayrılıyor. Ürüne bakarken çok fonksiyonlu olmasına dikkat ederseniz pek çok işi bir yere sığdırabilirsiniz. Kafa fenerleri ise her kampçının hayalidir. 100 TL altına pek çok çeşit bulunabilir.

6. Termal kıyafet

Topuk ve burun takviyeli çoraplar, bere olabilen polarlı şallar, terden hızlı kuruyan içlikler ile termal kıyafet dünyası outdoor giyimin vazgeçilmezleri. Hem gece uyurken ihtiyacınız olacak hem de gündüz dışarıda, hipotermi riskini en azına indirecek. 100 TL altına içlikler, çoraplar, bere ve maskeler bulmak mümkün.

7. Şişme mat

Mat alacaksanız kışı düşünerek en azından hava izolasyonlu matlar veya şişme matlar alabilirsiniz. İçerideki hava ısı izolasyonunu artıracaktır. Mat, yalnızca yatarken değil, kamplarda dışarıda otururken de kullanılacak bir üründür. 100 TL altına bulabileceğiniz matları, mutlaka bu şekilde çok kullanımlı tercih edin.

8. Sefer tası

Gün içerisinde gezintilerde yanınızda yemek taşımak, yemeğinizi sıcak tutmak, hazır çorba veya bitki çayı demlemek, artan kalan yemeği saklamak gibi pek çok iç ısıtıcı fonksiyon için iyi bir seçenek. GittiGidiyor’da 50-100 TL arası bir bütçe ile en az 2 hazneli sefer tası rahatlıkla bulabilirsiniz.

9. Cep sobası

Dağcılar bilir ki kış kamplarında ısınmanın en iyi ateşi, içinizdeki ateşi kullanmak, yani vücudun ısısıyla ısınmaktır. Ancak dışarıdan bazı yardımlar da zor anları oldukça kolaylaştırabilir. Cep sobası adı verilen taşınabilen küçük ısı kaynağı ile çadır içerisinde hızla ısınmanız mümkün. Çadır içi hızlı ısınır, hızlı soğur. Kullanırken havalandırmayı asla unutmayın.

10. Branda, su geçirmez örtü

Daha çok yapı malzemeleri olarak bilinen klasik brandalar kamplarda ıslak zemin için veya kamp yerinde yağmur önlemi olarak çadırların veya kullanım alanının üzerini kapamak için kullanılabilir. Yanlarında balık gözü denilen olukların açılmış olanlarını tercih etmeniz kullanım kolaylığı yaratacaktır.