İç Bacak Yağlarını Eritmek İçin 4 Hareket

İç Bacak Yağlarını Eritmek İçin 4 Hareket

Birçoğumuzun sorunu olan iç bacak yağları için etkili bu 4 hareketi evde kolayca uygulayabilirsiniz!

Hemen hemen birçoğumuzun yanıtını aradığı sorulardan biri de iç bacak yağları nasıl eritilir sorusudur. Bunun için evde kolayca uygulayabileceğiniz iç bacak yağları eritme hareketleri kurtarıcınız olacaktır. Tabii ki beslenme düzeninizin de son derece etkili olduğu bu durumda sporun etkiyi artırma konusunda görevi olacaktır. İç bacak yağlarını eritmek için 4 hareketi keşfetmek üzere sizleri aşağıya alalım!

1. Denge egzersizi

Pek de kolay görünmeyen ama yapa yapa alışacağınız bir iç bacak egzersizi ile başlıyoruz. Sağ elinizde dambıl tutun ve sol eliniz de kalçanızda olsun. Hafifçe öne doğru eğilin, sol ayağınızı da kalça yüksekliğinde kaldırın. Aynı esnada sağ kolunuzu da öne getirin. Avuç içiniz zemine dönük olacak şekilde biseps ezgersizi yapın. Ayak parmak ucunuzu yere değdirin ve bu egzersizi 12 kez tekrarlayın. Bu esnada sol bacağınızın düz durduğundan emin olun. Aynı hareketi diğer taraf için de uygulayın.

2. Tek bacakla daire hareketi

Bir sonraki iç bacak çalıştıran egzersiz de düz bir zeminde, mat üzerinde sırt üstü uzanılarak yapılacak. Ellerinizi iki yanınıza alın ve vücudunuza paralel olacak şekilde yerleştirin. Sol bacağınızı yukarıya kaldırın; ayak parmaklarınız tavana doğru bakıyor olsun. Önce sol bacağınızı yana doğru açın ve saat yönünde daire çizerek döndürün. 5 kez saat yönüne doğru yaptıktan sonra 5 kez de saat yönünün tersine yapın. Ardından aynı hareketi sağ bacağınızla yapın. Bu egzersizi yaparken sadece bacağınızı hareket etmesine, kalçanızın yerden kalkmamasına özen göstermenizin, egzersizin etkili olması açısından önemli olduğunu da hatırlatalım.

Bunu da okuyun: Bacakları Forma Sokacak 5 Ofis Egzersizi

Formda ve sağlıklı bacaklara sahip olmak istemenize rağmen gününüzün çoğunu ofiste, masa başında, bilgisayar karşısında geçiriyorsanız muhtemelen bunun bir hayal olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak hem ofis çalışanı olmak hem de fit bacaklara sahip olmak, birkaç kolay egzersiz sayesinde mümkün.

3. Dambıl ile lunge

Birçoğumuzun yakından tanıdığı lunge hareketi iç bacaklar için egzersizler arasında başlarda gelir. İleri ve geri adımlar şeklinde bilinen bu egzersizi en etkili şekilde yapmak için dambıllarla yapmanızı öneririz. Her iki elinize sizin için uygun şekilde ağırlık alın ve ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak sol bacağınızla ileriye doğru büyük bir adım atın. 30 saniye o şekilde bekleyin ve ilk pozisyonunuza geri dönün. Aynı hareketi diğer bacağınızla da yapın. Bu egzersizde dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biri adım attığınız sırada dizinizi yere değdirmiyor olmak. Dizinizin, aynı ayağınızın parmak hizasını geçmeyecek şekilde bükülüyor olmasına dikkat edin.

4. Hafif çömelme

Şimdi sırada iç bacak yağları için bir başka egzersiz ile karşınızdayız. Balede plie olarak bildiğimiz harekete benzeyen bu egzersiz için ayaklarınız omuz genişliğinde açık olacak şekilde ayakta durun. Hafifçe ayak parmak uçlarınız üzerinde durun. Ellerinizi üst bacaklarınıza alın. Hafif çömelir bir pozisyona geçin ve dizlerinizi bükerek vücudunuzu aşağı indirin. Hafif bir squat yapar gibi. Dizleriniz ayak parmaklarınızın hizasını geçmeyecek şekilde çömeliyor olmaya özen gösterin. 20 saniye bu pozisyonda kalın ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. Bu egzersize birkaç tekrar ile devam edin.