Hediye Rehberi: Sportif Babaların Gardıropları İçin Seçtiklerimiz

Hediye Rehberi: Sportif Babaların Gardıropları İçin Seçtiklerimiz

442

Sportif babanıza alacağınız en doğru hediyeyle onu bu özel günde sevindirin!

Babalar günü yaklaştı. Babanızı sevindirmek, ona güzel bir hediye vermek istiyorsanız onun hayat tarzına göre hediye seçmenizi tavsiye ederiz. GittiGidiyor Blog olarak sizlere farklı hayat tarzlarına göre nasıl hediye seçeceğinize rehberlik ediyoruz. Bu yazımızda sportif babalar için en uygun babalar günü hediyesi ne olabilir konusuna değiniyoruz.

1. Spor çantası


Hangi sporla uğraşırsa uğraşsın bir sporcunun ana ihtiyacı iyi ve dayanıklı bir sporcu çantasıdır. Spor çantası dediğimiz zaman akla genelde spor modeli, silindir veya uzun ince yandan askılı fermuarlı çanta çeşitleri gelir. Ancak babanıza spor çantası satın alırken öncelikle onun ihtiyacına yönelik olanı gözden geçirin. Hangi sporu uğraştığına göre bunu hesaplayabilirsiniz. Örneğin tenis oynayan babanıza raket ve toplar taşımak için uygun tenis temalı bir çanta alırken, ağırlık taşıyan babanıza ona uygun dayanıklı ve sırta takılan bir erkek spor çantası uygun olacaktır.

2. Spor ayakkabı


Spor ayakkabı sahibi olsa da, spor yapan bir babanız varsa, her zaman ihtiyacı olabilecek bir hediye! Spor ayakkabılarının training, jogging gibi genel olarak kullanılan modelleri olmakla birlikte yine babanızın yaptığı spora özel basketbol, tenis, koşu ayakkabısı gibi modeller de bulabilirsiniz. Genel modeller ise her amaca uygun olmakta ve farklı spor tercihlerine hizmet etmektedir.

3. Teri azaltan tişört ve şortlar


Terlemeyi önlemede en önemli şey kullanılan malzemedir. Vücudumuz için en sağlıklısı, tişört veya şortun terledikçe biriken sıvıyı dışarı atmasını sağlayacak şekilde dışarı doğru nefes alabilir malzemeden yapılmış olmasıdır. Bunun için polyester malzemeden yapılan, koltuk altı bölgesinde özel açıklıklar, yoğun terleyen bölgelerde farklı kumaş kalınlıkları ve dikişler kullanılan tişörtler, havalandırma içeren şortlar iyi tercihlerdir. Adidas, Nike, Puma, Reebok gibi spor markalarının farklı sporlara uygun özel cool-climate , air gibi modellerini tercih edebilirsiniz.

Bunu da okuyun: Hediye Rehberi: Babalara Evde Spor Keyfi Yaşatın
Bu yazımızda spor sever bir babaya verilebilecek 6 ayrı hediye konseptine göz atıyoruz. Evin huzurunu ve sporun verdiği mutluluğu babanız için bir araya getirin!

4. Havlu


Havlu deyip geçmeyin; spordan önce, sonra ve spor sırasında kullanılan en önemli aksesuarlardandır. Özellikle takım sporlarında her zaman kulübede havlu bulunmasından bunu anlayabiliriz. Hızlı emici, çabuk kuruyan, az yer kaplayan, fiber havlu türleri ve varsa babanızın takımının logosuna sahip havlular ona güzel bir hediye olacaktır.

5. Spor saat


Sportif bir erkek için saat seçmek her zaman zor olmuştur. Şık bir salon saati, örneğin deri kayışlı modeller çok tercih edilmezken, genelde spor yapılırken de takılabilecek, hafif, esnek, terletmeyen, harekete uygun, basınca dayanıklı saat modelleri tercih edilir. Babanız su sporları yapıyorsa basınca ve suya dayanıklı modelleri hediye edebilirsiniz.