Hafta sonunu Dağda Geçireceklere 7 Pratik Kamp Malzemesi

Hafta sonunu Dağda Geçireceklere 7 Pratik Kamp Malzemesi

410

Doğru ve yerinde ekipmanlarla kamp keyfinizi otel konforuna çıkartın!

Kamp aşığıysanız mutlaka yaz kış demeden hafta sonu tatillerinizde kamp yapmayı hayal ediyorsunuz demektir. Ya da kamp seyahatlerine yeni başladıysanız ve hevesliyseniz kışın dahi kampa gitmeyi planlıyorsunuzdur. O halde bu yazımız size göre! Hafta sonu tatillerini kamp yaparak dağlarda geçirmek isteyenler için kaleme aldığımız bu yazımızda kampınızı kolaylaştıracak 7 malzeme önerisi ile karşınızdayız.

1. Hepsi bir arada mutfak seti


Kampı hayat tarzı edinenlerin çatal, bıçak, tabak, çanak gibi yemek ihtiyaçlarını gidermelerine yarayan kap kacak setleri olmuştur. Bunlar genelde bir kutuda veya poşette set halinde konulup seyahati beklerler. Hazır kamp mutfak setleri ise tek bir alet üzerinde çatal, bıçak ve kaşık, tirbuşon, çakı, iç içe geçen tabaklar gibi portatif mutfak malzemelerini bir araya toplayan, çanta şeklinde olan setlerdir. Dağlarda taşınabilirlik, aranan her şeyin bir arada bulunması gibi kolaylıklardan ötürü bu kamp mutfak setleri hayatı kolaylaştırırlar.

2. Katlanabilir kamp masa ve sandalyeleri


Taşınabilir kamp masa ve sandalyeleri, su ve güneşten hızla etkilenmeyen, hava şartlarına dayanıklı, çok yer kaplamayan, katlanabilir özelikleri ile son dönemin en çok bilinen kamp malzemeleri arasında. Özellikle dağ koşullarında katlanabilir tabureler bazı bölgelerde hayati önem taşıyabilir.

3. Şişme mat


Uyku tulumu ve matlar konforlu bir dağ kampının en önemli ekipmanlarıdır. Şişme matlar hem çadır içerisinde hem de dışarıda kullanmak için normal mata göre daha konforlu ancak daha az yer kaplayan matlardır. Uzun yürüyüşler için çok ağır olmayan, şişirmek için özel bir ekipman gerektirmeyen şişme mat modellerini tercih edin.

4. Portatif kamp tuvaleti


Dağ kampında soğuk gecelerde çadırdan çıkmadan tuvaletinizi yapmak veya çadır dışına düzgünce bir tuvalet alanı kurmak için oldukça kolaylaştırıcı bir ürün. Portatif kamp tuvaletinin hazır ürün halinde bulunanları olduğu gibi atık üründen yapılan lazımlık modellerini de bulabilirsiniz.

Bunu da okuyun: Çadır Tatilinizde Kusursuz Bir Uyku İçin Dikkat Etmeniz Gereken 8 Şey

Bu uyarıları dikkate alarak kamplarınızı dünyanın en rahat tatiline dönüştürün!

6. Sıcak su torbası


Sıcak su torbası varsa kamplarınızda hem çadır içerisinde hem de çadır dışında iyi bir alternatif ısıtıcınız var demektir. Kamp ateşinde kaynattığınız suyun kalanını sıcak su torbasına alın. Otururken altınıza, yatmadan önce uyku tulumunuza koyarak ısıtabilirsiniz.

7. Hava kilitli poşetler

Hava kilitli poşetler veya kilitli buzdolabı poşetleri yalnızca yiyecek saklamaya değil, içine hava veya su geçmesini istemeyeceğiniz malzemelerinizi saklamak için de oldukça iyi bir saklama alanıdır. Bu sayede çamur yüzeylere malzemeleri koyabilir veya birkaç poşete birden sararak dışarıya koku kaçmamasını garantileyebilirsiniz.

8. S Kancalar


Çok bilinen ancak az hatırlanan bir detay malzeme de s kanca ürünleridir. Çadır içerisinde olsun, dışarıda olsun, malzemeleri asmak için ve birbirlerine bağlamak için kullanabileceğiniz bu metal s’ler, hiç ummadığınız anda hayat kurtarıcı olabilirler.