GittiGidiyor’dan Seçtik: En İyi 5 Koşu Ayakkabısı

GittiGidiyor’dan Seçtik: En İyi 5 Koşu Ayakkabısı

5421

Hızlı koşulardan maratonlara, farklı zeminlerden farklı hava koşullarına, uzun antrenmanlardan zorlu parkurlara; farklı koşularınız için farklı ayakkabı önerilerimiz bu yazımızda!

Koşmanın faydaları saymakla bitmez. Bu faydalı sporu çok daha sağlıklı bir şekilde yapmak ve hatta veriminizi artırmak için seçtiğiniz spor ayakkabı son derece önemlidir. Dolayısıyla koşu ayakkabıları arasından doğru modeli seçmek için Alışveriş Rehberi: Koşu Ayakkabıları yazımız size faydalı olacaktır.Fakat bu yazımızda da GittiGidiyor’dan sizler için seçtiğimiz, farklı koşullar için farklı teknolojiler ile ideal antrenman sağlayacak en iyi koşu ayakkabıları ile karşınızdayız!

1. Hızlı koşular için: Asics Roadhawk


Cesurca yola çıkıp uçmanıza yardımcı olacak bir koşu ayakkabısı ile karşınızdayız! Dünyaca ünlü Asics markasının FlyteFoam orta taban teknolojisi, daha yumuşak ve daha yoğunluklu köpüklerle tasarlanmış ve organik süper lifler ile ayakkabının kusursuz bir tepki vermesini sağlamış. Dolayısıyla eğer hızlı koşu antrenmanları yapacaksanız bu spor ayakkabı sizin için ideal olacaktır.

2. Maratonlar için: Nike Zoom Fly


Hem günlük antrenmanlar için son derece dayanıklı bir ayakkabı olan hem de maraton günü hızınıza hız katan Nike Zoom Fly, Flywire teknolojisi ile ayakların ortasını sabitler. Tabadaki hafif Lunarlon köpük hafif ve dayanıklı bir yastıklama sunar. Karbon eklenmiş tam boy naylon plaka ise yüksek performans için itiş gücü kazandırır. Nike koşu ayakkabısı aynı zamanda dış taban tasarımı ile verimlilik ve tutuş da kazandırır.

3. Zorlu parkurlar için: Salomon Sense Ride


Parkurları fethetmenizi sağlayacak Salomon Sense Ride ayakkabı ile kilometrelerce koşabilirsiniz. Uzun koşular için yeterli yastıklama, 8 mm topuk damlası ve kanıtlanmış fitliği ile tüm gün boyunca rahatlıkla koşabileceğiniz bir koşu ayakkabısı modeli…

Bunu da okuyun: Koşunuzu Daha Etkili Hale Getirecek 5 Öneri
Antrenmanlarınıza ekleyeceğiniz birkaç hareket ve dikkat edeceğiniz bazı detaylar ile koşularınız çok daha etkili sonuçlar verebilir!

4. Uzun mesafeli koşular için: Adidas Solar Boost


Uzun mesafe koşucularına özel olarak tasarlanmış olan bu dayanıklı Adidas koşu ayakkabısının üst kısmı en iyi desteği sağlamak için ayağınızı sarıyor. Esnek dış taban ise doğal bir esnekliği garanti ediyor. Boost yastıklama teknolojisi koşarken zemine uygulanan darbeye en iyi tepkiyle yanıt verirken, her türlü hava koşulunda ve yüzlerce koşu sonrasında bile üstün yastıklama sağlıyor. Bu koşu ayakkabısının Continental kauçuk dış tabanı aynı zamanda ıslak ve kuru zemin koşullarında en iyi tutuşu sağlıyor.

5. Parkur koşuları için: New Balance Fresh Foam Hierro


Enerjik bir kullanım deneyimi yaşamak isteyen parkur koşucuları için tasarlanmış olan New Balance Foam Hierro spor ayakkabının deformasyona dirençli hafif yastıklaması, uzun koşularda konfor ve eklem koruması sağlıyor. FantomFit teknolojisi ile dayanıklı üst kısım hafif hissetmenizi sağlarken, kesintisiz destek de sunuyor. Tüm gün süren konforu ile New Balance koşu ayakkabısı dikişisiz malzeme ile tasarlanmış.