Fitness Yapanlar İçin Olmazsa Olmaz 10 Telefon Uygulaması

Fitness Yapanlar İçin Olmazsa Olmaz 10 Telefon Uygulaması

3941

İster evde ister salonda spor yaparken bu uygulamalar sayesinde antrenmanlarınızı çok daha verimli hale getirebilirsiniz.

Akıllı telefon yazılımları, her geçen gün artan yenilikleri ile günlük hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyorlar. Uzun bir süredir sporculara gerek evde gerek spor salonunda yardımcı olan spor ve fitness uygulamaları ise günümüzde oldukça gelişmiş durumda. Bugün evinizde spor yapmak gibi bir niyetiniz varsa, kişisel fitness koçu kadar işlevsel olabilen kimi uygulama sizi spor konusunda yönlendiriyor. Siz de spor yapmanızı kolaylaştıran bu uygulamaları merak ediyorsanız, fitness ve spor yapanlar için mutlaka bilinmesi gereken 10 telefon uygulamasına göz atın.

Nike Training Club

Nike markasının uygulaması olan NTC, hedef üzerine kurulu fitness programları içeriyor. Ekipmanlı veya ekipmansız egzersizler başlangıç düzeyinde olanlar için oldukça rahat kullanılıyor. Kendi ihtiyaçlarınıza ve kişisel hedeflerinize göre düzenleyebileceğiniz uygulama hareketleri için görüntüler içeriyor.

Sworkit

Evde spor yapmak için oldukça ideal bir uygulama olan Sworkit yogadan pilatese farklı disiplinleri de içeriyor. Ücretli olan uygulamayı bir ay ücretsiz denemek mümkün. Oldukça çeşitli ve bol egzersiz programları ile uzun veya kısa süreli programlar edinmek mümkün. Evinizde fitness malzemeleriniz hazırsa mutlaka deneyin.

Jefit

Rekabeti sevenler, uygulama ile spor yapmayı sürekli hale getirmek isteyenler için popüler bir program. Jefit uygulamasında seviye ve kas gruplarına göre egzersizler çeşitlendirilmiş. Hedef belirtmek ve buna göre antrenman oluşturmak mümkün. Aktivitelerinize göre puan kazanıyor, skorunuza göre antrenman takibi yapabiliyorsunuz. Ücretsiz indirebileceğiniz bu program, ileri seviyeler için elit üyelik sistemi ile ücretlendirme yapabiliyor.

Virtual Gym Fitness

Egzersizlerin nasıl yapılacağını görmek ve izlemek için oldukça iyi bir uygulama. Başlangıç seviyesindekiler için bu bakımdan iyi iş görüyor. 4000’in üzerinde egzersiz bulabileceğiniz uygulama, program içi ücretlendirmeler isteyebiliyor.

Runtastic Running and Fitness

Adidas firmasının geliştirdiği Runtastic uygulaması dış mekanda spor yapanlar, koşanlar için olduğu gibi klasik fitness severlerin de sıkça kullandığı bir uygulama. Koşu yaparken harita, hedef koyma, rota izleme, kalori yakımı gibi konularda bilgi veren uygulama, ücretsiz sürümünde daha kısıtlı ve reklam verirken, premium özelliklerini ücretli olarak sunuyor. Koşu ekipmanlarınızı hazırlayın.

Fitness Points 7 Minutes

Günde sadece 7 dakika çalışarak iyi bir vücuda sahip olunacağını öne süren uygulama. Herkesin yapabileceği basit hareketlerden oluşan ancak oldukça verimli olan bu egzersizi denemek için kullanabilirsiniz.

Nike Running Club

Nike’ın koşu için tasarladığı popüler bir outdoor koşu uygulaması. Koştuğunuz yolu, zamanı, hızı kaydeden bu uygulama sayesinde şehirdeki Nike etkinliklerini de takip edebilir, kayıt olabilirsiniz.

Aktivite

Apple watch akıllı kol bandı ile birlikte kullanılan uygulama ile antrenmanlarınızı, kalori yakımı gibi detayları görebilirsiniz. Takvimi ile gün ve gün kendi egzersiz durumunu takip edebileceğiniz bu uygulamayı apple watch akıllı kol saati olanların mutlaka denemesini tavsiye ederiz.

Google Fit

Olumlu deneme geri dönüşü yüksek olan bir başka fitness uygulaması Google Fit diğer uygulamalar ile senkronize çalışarak size antrenmanlarınız ile ilgili raporlar sunuyor. Adımsayar, kalori ölçer, egzersiz önerileri gibi fonskiyonları ile spor yapanların yardımcısı olan bir program.

Myfitness pal

Egzersiz çalışmaları, egzersiz takip grafikleri ve kolay okunabilir arayüzü ile klasik fitness uygulamalarından istediğinizi alabileceğiniz My Fitness Pal, beslenme konusunda da size destek olan diyet sunucu özelliğine sahip. Bu uygulama ile yiyeceklerinizin kalorilerini hesaplayabilir, beslenme takibinizi yapabilir, spor destek besinlerinizi ayarlayabilirsiniz.