En İyi Fitness Uygulamaları Neler?

En İyi Fitness Uygulamaları Neler?

9378

İster evde ister salonda spor yaparken fitness uygulamaları sayesinde antrenmanlarınızı çok daha verimli hale getirebilirsiniz.

Akıllı telefon yazılımları ve fitness cihazları her geçen gün artan yenilikleri ile günlük hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyorlar. Uzun bir süredir sporculara gerek evde gerek spor salonunda yardımcı olan spor ve fitness uygulamaları ise günümüzde oldukça gelişmiş durumda. Bugün evinizde spor yapmak istiyorsanız kişisel fitness koçu kadar işlevsel olabilen uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Fitness Uygulamaları

Zamanı verimli geçirmeye olanak tanıyan, kasların güçlenmesine yardımcı olabilecek pek çok fitness uygulaması ücretsiz olarak akıllı telefon kullanıcılarına sunuluyor. İşte, ücretsiz fitness uygulamaları:

Nike Training Club

Evde spor uygulamaları arayışındaysanız spor denildiğinde akla gelen marka Nike’ın uygulaması Training Club’u tercih edebilirsiniz. Hedef üzerine kurulu fitness programları içeren uygulama, ekipmanlı veya ekipmansız egzersizler sunuyor. Kendi ihtiyaçlarınıza ve kişisel hedeflerinize göre düzenleyebileceğiniz uygulama hareketleri için görüntüler içeriyor. Uygulama başlangıç düzeyinde olanlar tarafından rahat kullanılıyor. Uygulamayı iOS ve Android cihazınıza indirebilirsiniz.

Google Fit

Fitness temalı spor yapma uygulaması çeşitliliği arasında Google Fit, özellikleriyle fark yaratıyor. Google’un Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Amerika Kalp Derneği ile birlikte çalışmasının ürünü olan uygulama, diğer uygulamalar ile senkronize çalışarak antrenmanlarla ilgili rapor sunuyor. Uygulama; adımsayar, kalori ölçer, egzersiz önerileri gibi fonksiyonları ile spor yapanların yardımcısı oluyor. Uygulamayı iOS ve Android cihazınıza indirebilirsiniz.

Aktivite

Apple watch akıllı kol bandı ile birlikte kullanılan uygulama ile antrenmanlarınızı, kalori yakımı gibi detayları görebilirsiniz. Takvimi ile gün ve gün kendi egzersiz durumunu takip edebileceğiniz bu uygulamayı Apple watch akıllı kol saati olanların uygulamayı indirerek mutlaka denemesini tavsiye ederiz.

Myfitness pal

Egzersiz uygulamaları arasında diyet listesi sunmasıyla öne çıkan My Fitness Pal, egzersiz takip grafikleri ve kolay okunabilir arayüzü ile kullanıcı dostu bir uygulama. My Fitness Pal uygulaması ile yiyeceklerinizin kalorilerini hesaplayabilir, beslenme takibinizi yapabilir, spor destek besinlerinizi ayarlayabilirsiniz. Uygulamayı Android ve iOS cihazınıza indirebilirsiniz.

Ev egzersizleri

Uygulama, uzmanlar tarafından hazırlanan 100’den fazla ayrıntılı video ve animasyon rehberi içeriyor. Isınma, germe rutinleri, ilerleme raporları, özelleştirilebilir egzersiz hatırlatıcıları ve grafikler bulunan uygulama kendi egzersiz rutinlerinizi oluşturmanıza olanak tanıyor. Uygulamayı iOS ve Android cihazınıza indirebilirsiniz.

Ücretli Fitness Uygulamarı

Akıllı telefonunuza indirebileceğiniz spor uygulamaları sayesinde kendi antrenman ve diyet programlarınızı oluşturabilirsiniz. İşte, evde spor yapmanın keyfini çıkarmanızı sağlayacak ücretli fitness uygulamaları.

Günlük Kardiyo Egzersizi

En iyi kardiyo uygulamaları arasında bulunan Günlük Kardiyo Egzersizi, basit arayüzü, video ve zamanlayıcı ile öne çıkıyor. Uygulama ücretli modunda daha fazla egzersiz, manzara modu ve reklamlardan arındırılmış bir kullanım sağlıyor. Uygulamayı Android ve iOS cihazınıza indirebilirsiniz.

Sworkit

Evde spor yapmak için oldukça ideal uygulamalardan biri de yogadan pilatese farklı disiplinleri de içeren Sworkit uygulaması. 25 milyon kullanıcısı bulunan uygulamadaki videolarda ekipmansız hareketlere odaklanıyor. 160’dan fazla, farklı egzersiz programı sunan Sworkit, 7 gün ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Uygulamayı Android ve iOS cihazınıza indirebilirsiniz.

Jefit

Popüler egzersiz aplikasyonları arasında bulunan Jefit, seviye ve kas gruplarına göre egzersizler sunuyor. Hareketleri animasyonlu olarak gösteren uygulamada skora göre antrenman takibi yapılabiliyor. Uygulamada ileri seviyeler için ücret talep ediliyor. Uygulamayı Android ve iOS cihazınıza indirebilirsiniz.

7 Minutes Workout PRO

7 Minutes Workout PRO, isminden anlaşılabildiği üzere 7 dakikada fit olmayı vaat ediyor. Modern arayüzü ile kolay kullanılabilen uygulama li ve video temelli yönlendirmeler ile 7 dakikalık çalışmalar sağlayabiliyor. 7 Minutes Workout PRO, etkisi bilimsel olarak ispatlanmış yönteme dayanması sebebiyle en iyi fitness uygulamaları arasında bulunuyor. Uygulamayı Android ve iOS cihazınıza indirebilirsiniz.

Runtastic Pro

Dış mekanda spor yapanların ve klasik fitness sevenlerin tercih ettiği uygulama, harita, hedef koyma, rota izleme, kalori yakımı gibi konularda bilgi veriyor. Uygulamanın ücretsiz versiyonu, Pro sürümüne göre kısıtlı özellikler sunuyor. Runtastic Pro, reklamsız kullanım sunduğu gibi otomatik duraklatma, sesli geri bildirim, antrenörlük gibi özelliklerle olumlu geri dönüşler alıyor. Uygulamayı Android ve iOS cihazınıza indirebilirsiniz.