Evde Spor Aletleri Nelerdir?

Evde Spor Aletleri Nelerdir?

Antrenmanlarına evde devam etmek ve evdeyken de formunu korumak isteyenler için olmazsa olmaz ekipmanlar burada. İşte karşınızda evde spor aletleri arasında en iyiler!

Spor salonuna gitme imkanımız her zaman olmayabilir ya da dışarı çıkıp spor yapmak her daim mümkün olmayabilir. İşte böyle zamanlarda en güzeli evde sporun keyfini çıkarmak olacaktır. Bunun için de belli başlı evde spor aletleri yanı başınızda bulunmalıdır. Peki bu aletler hangileri olmalıdır? İşte önerilerimiz!

Koşu bandı ile yürüyüş rutininizi bozmayın

İlk olarak evde kullanılabilecek spor aletleri arasında olmazsa olmazlardan biri ile başlıyoruz. Normalde spor rutininizde her gün düzenli olarak yürüyüş yapmak ya da koşmak varsa koşu bandı sizin için evde spor aletleri arasında en önemlisi olmalı. Elbette her fitness ekipmanı gibi koşu bandını da seçerken dikkat etmeniz gereken birçok detay var. Bunun için Koşu Bandı Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 8 Kriter yazımızı tıklayabilir ve sizin için en uygun olan modeli bulabilirsiniz.

Kondisyon bisikleti ile formunuzu koruyun

Şimdi de zayıflatan spor aletleri arasından seçtiğimiz bir tanesi ile karşınızdayız! Kondisyon bisikletleri evde spor yapmak isteyenler için en etkili aletler arasında. Dışarı çıkıp bisiklet sürme şansınız yoksa ya da fitness salonlarına gidemiyorsanız en iyisi kendinize bir kondisyon bisikleti almak ve istediğiniz her an pedal antrenmanını yapmak olacaktır. Yine kendiniz için en ideal modeli seçmek için Kondisyon Bisikleti Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli? yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Mekik sehpası ile karın kaslarını güçlendirin

Şimdi de sımsıkı karınlar için ideal bir ekipman önerisi sunuyoruz: Mekik sehpası. Aynı koşu bandı ya da kondisyon bisikleti gibi genelde spor salonlarında gördüğümüz ve fazlaca yer kaplayan bu alet ile karın kaslarınızı evde pratik bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Aynı spor salonlarındaki gibi sonuçlar almak, bu sehpalar sayesinde hiç gözünüzde büyümesin!

Pilates topu ile antrenmanlara evde devam

Pilates, yoga gibi sporlara ilgili biriyseniz sizin spor ekipmanlarınız yukarıdakilere nazaran daha hafif olacaktır. Bunlardan birincisi evde spor malzemeleri arasında en sık kullanılanlardan biri olan pilates topudur. Denge egzersizlerinden karın çalıştırmaya, bacak antrenmanlarından şınav hareketlerine, kalça egzersizlerinden esnemelere; birçok farklı deneme yapabilirsiniz. Yeni Başlayanlar İçin: Pilates Topu Egzersizleri yazımız sizlere bu konuda faydalı olacaktır.

Direnç lastiği ile kaslara yoğunlaşın

Direnç lastiği ya da direnç bantları olarak da bilinen pilates bantları evde spor için malzemeler içerisinde en az yer kaplayan ama son derece de etkili olan bir ekipman. Kısa sürede güçlenmenizi sağlayan ve vücudunuza esneklik katmaya yardımcı olan bu bantlar özellikle kol, omuz, kanat, bacak ve kalça çalışmak için oldukça faydalı. Direnç Lastiği İle Yapılabilecek 4 Kalça Egzersizi yazımızı tıklayarak güzel bir egzersiz serisine göz atabilirsiniz.

Köpük rulo ile masaj tadında spor

Özellikle selülitleri yok etmek üzere yapılan egzersizlerde karşımıza bolca çıkan köpük rulo, tırtıklı yüzeyi ile bedeninizde yuvarladığınızda adeta masaj etkisi yaratır. Aynı zamanda blokajları açar ve dolaşımı sağlar. Düzenli olarak yaptığınızda da selülitlerinizi azalttığınızı görebilirsiniz. Köpük Rulolar İle Selülitlere Veda yazımız size bu konuda faydalı ipuçları verecek.

Dambıllar ile kolları çalıştırın

Şimdi de sırada evde spor aletleri seti arasında mutlaka sahip olmanız gereken dambıl seti ile var. Genellikle kol egzersizi yapmak üzere kullanılan bu el halterleri kimi zaman farklı oranlarda sabit ağırlıklarla karşımıza çıkarken, kimi zaman da takıp çıkarılabilen diskler sayesinde değişken ağırlıklara sahip olurlar. Antrenmanınızın çeşidine, hedefinize ve beden tipinize göre seçiminizi yapabilir ve evde sıkı bir kol antrenmanına başlayabilirsiniz. Güçlü Kollar İçin 5 Dambıl Egzersizi yazımıza mutlaka göz atmanızı öneririz.

Bosu topu ile hem kondisyon hem koordinasyon

Özellikle denge egzersizleri ile bilinen Bosu topu, evde spor aletleri arasında bir diğer popüler olandır. Kondisyon, koordinasyon, esneklik gibi birçok katkısı bulunan bu toplar evde yapacağınız egzersizlerin etkisini katbekat artıracaktır. Bosu Topu İle Yapabileceğiniz 8 Egzersiz yazımızı tıklayarak detayları görebilirsiniz.

Step tahtası ile enerjik antrenmanlar

Son olarak yazımızı evde kullanılan spor aletleri arasında en meşhurlardan biri olan step tahtası ile bitiriyoruz. Step tahtasına çıkıp, tahtadan inerek yapacağınız egzersizler ile hem kolayca zayıflayabilecek hem de enerjik bir vakit geçireceksiniz. Step tahtasında yapacağınız egzersizler ile tüm vücudunuzu çalıştıracak, duruşunuzu düzeltecek ve formunuzu koruyacaksınız.