Evde Eşinizle Birlikte Spor Yapmaya Teşvik Edecek Hediyeler

Evde Eşinizle Birlikte Spor Yapmaya Teşvik Edecek Hediyeler

610

Sevgilinize en sporcu hediyeyi alın, birlikte spor yaparak vücudunuzla birlikte ilişkinizi de güçlendirin!

Bu sevgililer gününde eşinize veya sevgilinize alacağınız, yalnızca onun yüzünü güldürecek, gelişigüzel bir hediye de olabilir, birlikteliğinizi perçinleyecek, size sağlık ve mutluluk katacak bir birliktelik hediyesi de olabilir. Eğer spor yapıyorsanız veya bir süredir spor yapmayı düşünüyorsanız, doğru ürünlerle sporu evinize taşıyabilir, hatta sevdiğinizle veya eşinizle birlikte evinizde spor yaparak, hem sağlığınızı hem de ilişkinizi güçlendirebilirsiniz. Bakalım, evde sevgilinizle birlikte spor yapmanızı sağlayacak hediyeler, nelermiş…

Mat


Evde spor için gerekli olan ilk ekipmanlardan bir tanesi matlar. Kaymaz yüzeyi ile çıplak ayakla veya spor ayakkabıyla çalışmaya uygun olan bu ekipmanı seçerken birlikte spor yapmak üzere, çift kişilik matları tercih edebileceğiniz gibi iki ayrı matı da birleştirebilirsiniz. Tek kişilik matlar genelde ortalama 175-185 cm boyunda ve yaklaşık 50–70 cm eninde olurken, çift kişilik matlar yaklaşık 100 cm eni ve fazlası olabilirler. Sert zeminde kullanmak için en az 5 mm, yumuşak zemin üzerinde ise 3 mm ortalama kalınlık tercih edebilirsiniz.

Mat ile yapabileceğiniz bazı çift antrenmanları:

– Partnerli yoga

– Partnerli mekik, ters mekik, bacak fırlatma

– Tek bacak üzeri partnerli squat

– Karşılıklı el çakmalı şınav

– Partnerli sıçrama egzersileri

Jimnastik topu


Jimnastik topu veya fitness topu olarak geçen, esnek plastik malzemeden yapılan büyük şişme toplardır. Bu toplarla tek başınıza pek çok denge ve güç egzersizi yapabilirken eşli çalışmalar için de oldukça uygundur.

Jimnastik topu ile yapılabilecek bazı çift antrenmanları:

– Russian twist ve top değiştirme

– Topla squad ve top atma

– Tek bacakla yan top atma

– Sırt sırta dönerek pas verme

– Jimastik topuyla mekik

Ağırlık topu


Ağırlık topları antrenmanlarda kullanılabilen, küçük boy ve küçük hacimli ancak yoğunluğu fazla olan ağır toplardır. Ağırlık toplarının, tutacak yeri olanlarına kettlebell adı verilir. Bu toplar sporcunun kendi vücut ağırlığı ile yaptığı antrenmanlara destek sağlarken, ağırlık ile yapılan bazı antrenmanlarda da kullanılabiliyor.

Ağırlık topu ile yapılabilecek bazı çift antrenmanları:

– Karşılıklı toplu squat ve top paslama

– Sırt sırta top paslı twist

– Hızlı ağırlık topu paslaşma

Direnç bandı


Direnç bandı, karşılıklı tutma yeri olan esnek, elastik ip veya bant şeklinde spor aletidir. Tek başına spor yapılabildiği gibi eşli sporlar için de oldukça uygundur. Bir yerine iki tane alırsanız , egzersiz çeşitliliğini artırmış olursunuz.

Direnç bandı ile yapılabilecek çift antrenmanları:

– Bantlı tahtrevelli squat

– Triseps geri vuruş, eşli

– Karşıklı aksi yönde twist

– Karşılıklı kürek çekme