Buz Pateni Yapmak İsteyenler İçin 5 Pist Önerisi

Buz Pateni Yapmak İsteyenler İçin 5 Pist Önerisi

386

Kışın en zevkli aktivitelerinden biri olan buz pateni yapmak isteyenler için İstanbul, Ankara ve İzmir’den en iyi pist önerileri karşınızda!

Küçüklüğümüzün filmlerinin alışıldık kış görüntüsü, bizleri lapa lapa yağan kar altında sevgilimizle veya ailemizle birlikte buz pisti üzerinde salınırken hayal ettiriyor. Ülkemizde ise buz pateni konusunda popülarite biraz düşük. Buz pateni profesyonel anlamda yeni yeni tercih edilirken, kışın haftasonu eğlencesi olarak tercih edilebilen bir etkinlik. Siz de çocuklarınıza buz pateni hediye ederek onları buz sporlarına teşvik etmeyi veya kendiniz için profesyonel buz pateni kursları almayı veya boş zaman etkinliği olarak buz pateni yapmayı düşünüyorsanız bakalım ülkemizde buz pateni yapmak isteyenler için en iyi 5 iyi buz pisti hangileridir?

1. Silivrikapı Buz Pisti – Fatih, İstanbul

İstanbul’da buz pisti deyince akla ilk gelen büyük bir tesistir. Bu tesis bünyesinde olimpik ve daha alt kapasite olmak üzere iki adet büyük buz pisti bulunur. Artistik ve senkronize olmak üzere profesyonel buz pateni ile uğraşmak isteyenler için doğru adres burasıdır. Abonmanlık seçenekleri yanı sıra ders almak ve seçmelere katılmak mümkündür. Buz pateni satın almak isterseniz bu derslerde denedikleriniz üzerinden seçebilirsiniz.

2. Belpa Buz Pisti – Bahçelievler, Ankara

Ülkemizin ilk olimpik çapta buz pisti olan Belpa, iş günleri akşamları hafta sonları ise öğleden sonraları halka açılmaktadır. Profesyonel buz pateni yapmak isteyenler kadar buz patenine yeni başlayanlar için de elverişli olan bu tesis, ülke ve dünya çapında hokey maçlarına, artistik paten müsabakalarına ev sahipliği yapmaktadır.

3. Aşık Veysel Buz Pisti – Bornova , İzmir

İsmini ünlü ozandan alan İzmir’deki buz pisti, İzmirlilere buz pateni olanağı sunan en büyük olimpik buz pateni salonudur. İzmir’in kar yağışına hasret kışında Egeliler için bir kış sporu alternatifi olan bu salon buz sporları müsabakalarına ev sahipliği yapmaktadır.

4. Uniq Winter Tales – Maslak, İstanbul

Son yıllarda İstanbul’un sevilen buz pateni pisti, kışın dahi açık hava buz pisti olması ile dikkat çekiyor. Maslak’ta bulunan piste tüm gün giriş ücreti ödeyerek girebilir, buz pateni dersi alabilir veya yalnızca eğlence olarak buz pateni deneyebilirsiniz. Bu pisti diğerlerinden ayıran açık hava özelliği, yanınıza bere, atkı, termal içlik gibi açık havaya hazır gitmeniz gereken kıyafetleri de ön görüyor.

5. Icessporto – Levent, İstanbul

İstanbul’un en merkezi buz pateni pistlerinden bir tanesi olan Icessporto, Levent’te Essporto içerisinde bulunuyor. Bir yandan çevrede alışveriş yapmak, kafede oturup bir şeyler yiyip içmek ve buz pateni ile bu etkinlikleri birleştirmek için elverişli bir yer. Haftanın her günü 21:00 veya 22:00‘ye kadar çalışıyor.