Bir Spor Çantasının Olmazsa Olmazları

Bir Spor Çantasının Olmazsa Olmazları

1187

Spor giysilerinden teknolojik detaylara, suluklardan mikrofiber havlulara, teknik ürünlerden bakım malzemelerine; spor çantanızda mutlaka bulunması gereken ürünler burada!

Spora giderken eksiksiz bir şekilde hazırlanmak için sizlere bir liste hazırladık. Bu listede en temel ihtiyaçlardan spor türüne göre ekipmanlara, teknolojik anlamda sporunuza renk katacak ürünlerden spor sonrasında bakımınızı tamamlayacak malzemelere; her şeyi bulabilirsiniz. İşte karşınızda bir spor çantasının olmazsa olmazları!

Spor giysileri

Spor çantasındaki temel ihtiyaçların başında elbette ki spor giysileri gelir. Elbette ki yapacağınız spor türüne göre bu giysilerin detayları değişecektir ama temel kural her birinin ter emici akıllı teknolojilere sahip kumaşlardan tasarlanmış olmaları ve ayakkabıların da yapmakta olduğunuz spor türü için geliştirilmiş teknolojilere ve konfora sahip olmasıdır. İşte listemiz:

– Spor tayt ya da şortu

– Ter emici teknolojiye sahip tişört

– Spor çorabı

– Sporcu sütyeni (bra)

– Spor ayakkabı

Suluk

Spor yaparken normalden çok daha fazla efor ve su kaybına maruz kalırız. Dolayısıyla bu dehidrasyonun da önüne geçmemiz gerekir. Böylece karşımıza spor esnasında en büyük ihtiyaçlarımızdan biri olan suluklar çıkar. Çantanızda mutlaka bir sporcu matarası bulundurun ve bu suluklara suyunuzu doldurup içmeyi atlamayın!

Spor türüne göre ekipman

Spor çantanız aynı zamanda yapacağınız spor türüne göre de şekillenecektir. Tenise gidiyorsanız temel ihtiyaçlarınız başka, yogaya ya da yüzmeye gidecekseniz başka olacaktır. İşte birkaç tüyo:

– Yüzmeye gidiliyorsa deniz gözlüğü, bone ve mayo

– Fitness salonuna gidiliyorsa ağırlık eldivenleri

– Yoga ya da pilates dersine gidiliyorsa mat

Teknolojik detaylar

Spor yaparken artık akıllı telefonumuz yanımızda olmazsa olmaz. Cep telefonumuzla birlikte akıllı bileklikler bir diğer bilinen ismiyle sporcu saatleri de sporseverlerin favori teknolojik ekipmanları arasında. Atılan adımdan çevrilen pedala, nabız ölçümünden atılan kulaca, uyku kalitesinden yiyecek içecek izlemeye, sağlıklı bir spor hayatı için ihtiyaç duyacağınız tüm datayı size sağlayabilen bu akıllı saatler çantanızda mutlaka yerini almalıç

Bakım ürünleri

Sporunuz bittikten sonra giyinme odalarında bakımınızı tamamlamak da işin en keyifli yanı. Dolayısıyla spor çantasına bir de temel bakım malzemeleri giriyor. İşte bunlardan birkaçı:

– Şampuan, nemlendirici, duş jeli

– Islak mendil

– Deodorant

– Saç tarağı

– Saç tokası

– Kas rahatlatıcı krem, bandaj, ped, yara bandı gibi acil gerekebilecek malzemelerin bulunduğu bir çanta

– Terlik

Mikrofiber havlu

Son olarak listemizde önemli bir diğer ihtiyaç var: mikrofiber spor havluları . Bu havlular emme kapasiteleri ile meşhurdur; pamuktan yedi kat daha fazla sıvıyı emme özelliğine sahiplerdir. Dolayısıyla spor esnasında terledikçe en fazla kullanacağız malzeme olacaktır. Çantanıza en az bir tane atmayı unutmayın!