Bebeklerle Kamp Yapacaklara 5 Tavsiye

Bebeklerle Kamp Yapacaklara 5 Tavsiye

804

Bebeğinizle konforunuzdan ödün vermeyeceğiniz bir kamp tatili için ihtiyaç listesinden yer seçimine, ideal çadırdan önceliklendireceğiniz detaylara; hayatınızı kolaylaştıracak ipuçları burada!

Bebekle çadır tatili yapmak hem ailenize unutulmaz bir anı olacak hem de hepinize doğa içerisinde mis gibi bir tatil deneyimi yaşatacak. Bebekle çadır deyince gözünüz korkmasın. Belli başlı detaylara dikkat ettiğinizde işiniz çok kolay ve keyifli olacak. İşte karşınızda bebekle kamp yapacaklara 5 tavsiye!

1. Önceliklendirme

Yapacağınız kamp tatili nasıl olursa olsun, bu tür tatillerin herkes için anlamı farklıdır. Kimisi için kaliteli bir uyku ön plandayken, kimisi için sosyal alana yakınlık, kimisi için izole olma ve sakinlik önceliklidir. Dolayısıyla ailece önceliklerinizin ne olduğunu belirleyin ve kamp tatilinizi ona göre şekillendirin.

2. Doğru zamanlama

Unutmayın ki bir yaşından küçük çocuklarla kamp yapmak idealdir. Henüz yürümemekte olan ve emzirme nedeniyle menü planlaması son derece kolay olan bu yaştaki bebeğinizle mutlaka bu deneyimi yaşayın ve hepiniz rahat bir tatil geçirin. Çocuğunuz yürümeye ve keşfetmeye başladığında kamp tatilleri sizin için çok daha yorucu olacaktır.

3. Çadır ve uyku konusu

Uykunuzu doğru bir şekilde almak tatilinizin keyifli geçmesi açısından son derece önemli. Dolayısıyla seçeceğiniz çadır da oldukça önemli! Aile boyu, büyük ve geniş çadır modellerinden edinin ve bebeğinizin normal hayatındaki tüm rutinleri burada da uygulayın. Önü gölgelikli çadır modellerinden seçerek ona harika öğle uykusu ortamları da yaratabilirsiniz.

4. Kamp alanı seçimi

Bebekle çadır tatili yaparken en önemli konfor konularından biri de yakınınızda bir kamp alanının olmasıdır. Eğer tamamen doğa içerisinde yalnız bir kamp tatili yapmak için tüm ekipmanlarınız ve donanımız varsa sorun yok. Fakat elektrik, mutfak, tuvalet gibi ihtiyaçlarınız başroldeyse, bir kamping mekanı seçmenizde fayda vardır. Seçim için Sonbaharda Çadır Atabileceğiniz En İyi 8 Kamp Yeri yazımıza göz atmanızı öneririz!

Bunu da okuyun: Çocuklarla Kamp Yapacak Ebeveynlere 6 Tüyo
Çocuklarınıza doğa sevgisi aşılayacak kampları hem eğlenceli hem eksiksiz hale getirecek ipuçlarını keşfedin.

5. Eksiksiz çanta

Bebeğinizle yapacağınız kamp tatilinde en önemli detaylardan birisi eksiksiz olmanızdır. İşte işinizi kolaylaştıracak bir liste:

– 4 kısa kollu tulum

– 3 uzun kollu tulum

– 3 pijama

– 3 çift çorap

– 3 pantolon

– 3 tişört

– 3 uzun kollu tişört

– 2 şapka

– 1 yağmurluk/mont

– Patik/ayakkabı

Uyku tulumu

– Uyku oyuncağı

– Örtü/battaniye

– Her güne 10 bebek bezi

– Islak mendiller

– Kirli çantası

– Çöp poşetleri

– Biberon

– Mama kabı, kaşık

– İlkyardım çantası

Atta çantası