Basketbol Hayranlarına Verebileceğiniz 8 Farklı Yılbaşı Hediyesi

Basketbol Hayranlarına Verebileceğiniz 8 Farklı Yılbaşı Hediyesi

2570

Bu yılbaşında, basketbol tutkunu olan sevdiklerinizi, onlara vereceğiniz en güzel hediyeyle kutlayın!

Basketbol oynamayı, izlemeyi seven, basketbolu hayatının önemli parçası edinmiş yakınlarınıza hediye önerileriyle birlikte tam basketbol tutkunlarına özel bir yılbaşı hediye yazısı hazırladık. Bu hediyelerle sevdikleriniz basketbola doyacak! Bakalım bir basketbol aşığına bu yılbaşında ne hediye edebiliriz…

1. Basketbol giysileri


Basketbol kıyafetleri başlıca forma, şort ve basketbol ayakkabılarından oluşuyor. Bu ana kombin olan forma dışında oldukça kullanışlı olan takım eşofmanları, antrenman formaları, içlikler, çoraplar, takım amblemli ceketler, sweatshirtl’er geliyor. Basketbol aksesuarları olan şapkalar, bileklikler, dizlik ve dirseklikler de bir basketbol tutkunun vazgeçemeyeceklerinden… Spor giyimi deyip geçmeyin, her sporun kendine has bir giyim tarzı olabiliyor. Bu bakımdan son dönem maçları, popüler sporcuların nasıl giyindiklerini takip etmek gerekiyor. Genelde Amerikan kültüründen beslenen basketbol giyimi vücutta hafif bol duran, rahat, enerjik, hareketli kıyafetleri tercih ediyor. Böylece aklınızda hediye alacağınız kişinin tam bedeni yoksa, bir üst beden iyi çözüm olabilir.

Hediye edeceğiniz basketbol kıyafetini seçmeden önce hediyeyi alacağınız kişinin tuttuğu takımı öğrenin. Genelde bir Türk takımı yanı sıra çoğu basketbol seyircisinin beğenerek izlediği NBA takımı ve yıldızı vardır, onu da belirleyin. Ona göre hediye alacağınız kişide olmayan bir formayı tercih edebilirsiniz.

2. Basketbol potaları ve topları


Sevdiklerinizle basketbol oynamak için salona veya basket potasının olduğu oyun alanına ihtiyacınız olduğunu düşünseniz de duvara asılabilen oyuncak bir pota ve basit bir basketbol topu ile keyifli basket anıları yaşamanız mümkün. Seçim yapmanız için ev tipi basketbol potanızı hediye edeceğiniz kişinin yaşı ve boyu, oyunu kimlerle oynayacağı kadar evin durumu ve müsaitliği de önemli. Daha küçük yaşta çocuklar için boyu ayarlanabilir, taşınabilir, yere sabitlenebilir plastik potalar ve içi elyaflı, acıtmayan, yumuşak toplar tercih edin. Evde oyun için çok fazla eşya bulunmayan, açık alan bir yer yoksa sert ve sekme yapan toplar eşyalara zarar verip, ebeveynleri üzebilir. Yaş büyüdükçe sert plastikten, daha büyük çerçeveli potalara, duvara vidayla sabitlenen metal basketbol potası modellerine geçiş yapabilirsiniz. Yetişkinler için salonun veya oturma odasının duvarına vida ile sabitlenebilen basketbol potaları oturdukları yerden dahi basket atışları yapmalarına yarayacaktır. Dışarıda ve salonda oynayacaklar için basketbol topu da olmazsa olmazlardan. Basketbol topunun en makbulü ise deri kaplamasıyla profesyonel salon toplarıdır.

3. Basketbol oyunları


PlayStation, Nintendo veya bilgisayar basketbol oyunları oyun sever basketbol tutkunları için çok iyi bir yılbaşı hediyesi olabilir. Playstation oyun konsolu olarak son yılların en popüler basketbol oyunları NBA 2K serisi, NBA Live serisi ve sokak basketbolunu daha çizgisel dilde anlatan NBA Playground serisine bakabilirsiniz. PC’de ise bu saydığımız serilerin dışında management oyun severleri için Tournament Dream College Basketball ve benzeri oyunlar ilk tercihler arasında yer alabilir.

4. Basketbol kitapları


Spor denince akla işin kitaptan öğrenilmesi gelmez belki ancak tam da bu yüzden basketbol kitabı iyi bir hediye olabilir. Bu kitaplar içerisinde “Basketbol Oyun Kuralları” veya “Basketbolda Teknik ve Taktik” gibi teknik bilgi içeren kitaplar olabileceği gibi, “Çocuk ve Basketbol” gibi ebeveynler için öğretici kitaplar da yer alıyor. Nostalji yaşamak isteyenler için 90’ların Jordan ve Malone’lu ünlü NBA finallerini resimleştiren fotoğraf albümleri de o zamanlardan kalan basketbol hayranlarına güzel bir hediye olabilir.

Bunu da okuyun: Bir Futbolseveri Hangi Hediyeler Mutluluktan Uçurur?
Sevdiklerinize alacağınız yılbaşı hediyeleri için karar süreçleri başladı. Eğer futbolsever tanıdıklarınızı mutlu edecek hediyeler araştırıyorsanız, bu önerilerimiz tam size göre!

5. Basketbol temalı ev aksesuarları


Takım posterlerinden kupalara, mouse pad’lerden, nevresim takımlarına kadar geniş bir alanda hediye bulmak mümkün. Basketbol sever miniklere içlerinde uyuyacakları basketbol temalı nevresim takımları gibi daha büyük hediyeler daha uygun olurken, yetişkinlere taşınabilir ve küçük hacimli hediyeler daha iyi gidebiliyor. Kaşık, kupa gibi mutfak malzemeleri, yemek takımları da basketbol severlerin hayat tarzına uygun seçeneklerden. Lebron James, Cobe Bryant gibi ünlü NBA yıldızlarının maç fotoğraflarını taşıyan kanvas tablolar da son yıllarda oldukça popüler.

6. Basketbol temalı ofis ve okul aksesuarları


Yetişkinler için basketbol tutkularını çalışma alanlarına taşıyabilecekleri hediyeler mevcut. Bu konuda basketbol topu şeklinde ajanda ve takvimler, basketbol topları ve oyuncuları taşıyan kalemler ve kalemlikler, bilgisayar yapıştırmaları, mouse pad’ler önde geliyor. İflah olmayan basketçiler için masaüstü parmakla oynanan basketbol potaları iyi bir hediye fikri olabilir!

7. MVP, Yılın En İyi Oyuncusu Ödülleri


Belki de sevdiğiniz basketbol tutkunu geçtiğimiz senenin en iyi oyuncusu olduğunu yılbaşında öğrenecek. MVP ve en iyi oyuncu plaketleri bazıları için güzel bir hediye fikri olabilir.

8. Basketbol Tutkunlarına Yılbaşı Hediyesi: Basketbol kursu veya salonu üyeliği

Sadece izlemeyi değil oynamayı sevenler için basketbol turnuvalarının düzenlendiği, çift pota sahası olan spor salonuna üyelik, daha küçük oyuncular için ise sezonluk veya senelik kurs hediye etmek de iyi ve sağlıklı bir hediye olacaktır.