Partnerinizle Açık Havada Yapabileceğiniz 8 Sportif Aktivite

Partnerinizle Açık Havada Yapabileceğiniz 8 Sportif Aktivite

1388

Hem ilişkinize renk katacak hem de motivasyonunuzu arttıracak çiftlere uygun açık hava sporlarını havaların ısınmaya başladığı şu günlerde deneyimlemeye ne dersiniz?

Romantik bir beraberliğin şartlarını genelde güzel bir restoranda mum ışığında yemek yemek, birbirine süpriz yapmak, birlikte film izlemek gibi klişe etkinlikler olarak biliriz. Ancak sağlıklı bir beraberliğin şartlarından bir tanesi olan birlikte spor yapmak , temiz havada vakit geçirmek, hem vücut hem ruh sağlığınız açısından hem de iyi bir ilişki açısından partnerle birlikte yapılacak spor aktiviteleridir. Bu yazımızda, sevdiğinizle birlikte yaparken en az bedeniniz kadar ilişkinizi de güçlendirecek, açık havada sevdiğinizle yapabileceğiniz spor aktivitelerini masaya yatırdık.

1. Tenis

Tenis spor yorumcusu Hanker Verbright tenis sporu için “Tenis, flörte hatta romantik ilişkiye benzer, önce birbirini karşılıklı vuruşlarla yoklarsın, karşındakinin nasıl oynadığına bakarsın, sonra bakmışsın ki senkronize olmuşsun” der. Tenis sporu en az takım sporları kadar zevkli, ancak bir o kadar da bireyselliğe dayanan, karşısındaki ile senkronize bir spor. Bu sayede çiftler hem birbirleriyle rakip olmanın zevkini yaşarken diğer yandan da senkronize olmayı öğrenebiliyorlar. Tenis belli bir öğrenme altyapısı istiyor ancak biraz ilerleme kaydettikten sonra partnerle birlikte yapılacak en keyifli sporlardan birisi haline geliyor.

Ne gerekli? Tenis raketleri, tenis topu, tenis kıyafetleri, spor ayakkabıları

2. Badminton

Badminton da açık havada yapılabilecek, tenis gibi zevkli ve karşılıklı oynanabilen, ancak donanımlı bir oyun sahası veya çok özel bir dış koşul gerektirmeyen heyecanlı bir açık hava aktivitesi. Badminton’u kurallı ve fileli oynayabileceğiniz gibi yalnızca bir badminton takımı alarak, pikniklerde, parklarda her yerde oynayabilirsiniz. Çok ciddi bir öğrenme altyapısı gerektirmeyen bu sportif aktivite çiftler için iyi bir alternatif olabilir.

Ne gerekli? Badminton raketi, badminton topu, spor kıyafetler, iyi mod

3. Frizbi

Yine karşılıklı oynanabilecek daha çok oyun olarak bildiğimiz sportif bir aktivite ile karşınızdayız! Frizbinin uçan disk oyunu olarak bilinen takım oyunları, dünya şampiyonası, federasyonları dahi var. Bazı ülkelerde oldukça ciddiye alınan bu oyun, çift olarak açık havada gittiğiniz piknikleri, kamp ortamlarını, deniz kenarlarını renklendirecek, keyifli bir partner aktivitesi olabilir.

Ne gerekli? Frizbi, iyi mod

4. Bisiklet

Birlikte bisiklete binmek, hatta bisikletle şehir dışı yolculuklar yapmak senelerdir bilinen en romantik çift aktivitelerinden bir tanesidir. Bisiklet gezileriyle meşhur bazı özel yerlerde çift olarak binebileceğiniz iki seleli, ikişer pedallı çift bisikletleri bile bulunmaktadır. Ancak biz size uzun yolculuklar ve haftasonları kullanmanız için ayrı bisikletler öneriyoruz. Açık hava ve doğa koşullarında kullanabileceğiniz bisikletleri seçmek için bu yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Ne gerekli? bisiklet, kask, gözlük gibi bisiklet giyim aksesuarları, spor içlik, piknik sepeti veya sırt çantası

5. Outdoor crossfit

Son dönemde dünyanın pek çok yerinde oldukça popüler olan bu ciddi kondisyon gerektiren spor aktivitesinin spor salonları dışında yapılan versiyonları da mevcut. Cross-fit kendi vücut ağırlığı ve dış ağırlıklar, koşullar kullanılarak yapılan kondisyon ve güç antrenmanıyken, son dönemde açık havada yapılan versiyonlarında daha çok triathlon’a benzer şekilde koşu, atlama gibi ekipman gerektirmeyen egzersizler kullanılarak açık hava versiyonları düzenlenebiliyor. Outdoor training parklarındaki parkurlarda da rota ve ekipmanlar bulmak mümkün.

Ne gerekli? Dambıl ve ağırlıklar, çalışma eldiveni, antrenman spor ayakkabıları, spor kıyafetleri

6. Kürek

Romantik bir çift aktivitesi dediğimiz zaman sakin bir göl üzerinde kayıkta kürek çekerek sevdiği kadını gezdiren adam imajı göz önüne hemen gelen görüntülerdendir. Kürek sporu ise biraz daha takım çalışması gerektirir. Kano ile yapılan nehir kürekçiliği, kayıklar ile denizde kürek çekme , erkekler kadar kadınların da katılabileceği, birlikte de yapılabilecek güzel bir partner etkinliği olabilir. Suyun üzerinde baş başa kalmak, güzel manzaralar da cabası.

Ne gerekli? Suya dayanıklı spor ekipmanları, mayolar, kano veya bot, kürek takımı, şapka

7. Trekking

Bir yandan uzun doğa yürüyüşleri ve tırmanışlar, bir yandan baş başa doğada yalnız başına vakit geçirebilmek, çiçek toplamak, birbirine kamp yemeği hazırlamak… Sırtta taşınan bir yuva ile göçebe bir yaşam simülasyonu gibidir kamplı tırmanışlar. Belli bir rota seçtikten sonra doğru ekipman ile açık havada spor dolu günler geçirirken, kamp ortamında birkaç küçük dokunuşla son derece romantik ve hoş bir ortam yaratabilirsiniz.

Ne gerekli? kamp ekipmanları, çadır, outdoor yürüyüş ayakkabıları, outdoor kıyafetler

8. Partnerli yoga

Yoga, zihin, beden ve ruh birliği demektir. Partnerli yogada ise bu mottoya partnerinizle bir bütün olmak da eklenebilir. Partnerle yoga öncelikle bir eğitmen yönetiminde yapılabilecek, belli bir aşama kaydedildikten sonra da iç ve dış mekanlarda, herhangi bir yerde yapabileceğiniz en derinlikli partner aktivitelerinden bir tanesidir. Özellikle deniz kıyısı, nehir kıyısı gibi su sesinin olduğu, orman içi gibi yaşayan doğal güzelliklerin içerisinde oldukça iyi bir eşli aktivitedir.

Ne gerekli? yoga matı, esnek kıyafetler, yoga ekipmanları