2020’de Popüler Olacak 5 Spor Türü

2020’de Popüler Olacak 5 Spor Türü

Yoga ile kombinlenen yeni spor dallarından outdoor performanslara, dans egzersizlerinden evde spora; 2020’nin en popüler spor trendleri karşınızda!

2020 yılı şimdiden spor yılı olarak anılmaya başlandı. Tokyo’da düzenlenecek Yaz Olimpiyatları, Paralimpik Oyunlar, Uefa Avrupa Kupası Finalleri ve İstanbul’da yapılacak Uefa Şampiyonlar Ligi Finali ile birlikte ülkemiz spora doyacak. Öte yandan bireysel sporlarda da dünyada 2020 senesinde yükselen bir ivme bekleniyor. Bakalım, 2020 yılında popüler olacak 5 spor türü nelermiş…

Yoga ile kombine sporlar

Dünyada her geçen yıl daha fazla insan tarafından gerek profesyonel gerek amatör olarak uygulanan yoga asanaları ve fitness egzersizleri spor salonlarında etkisini arttırıyor. Yoga Hiit diye geçen ve yoga ile fitness’ı birleştiren bu yeni egzersiz biçiminin yanı sıra, yoga ve pilates birleşimi Yogalat, akrobasi ve yoga birleşimi anti-gravity yoga gibi kombine spor türleri 2020 yılında daha da ilgi odağı oluyor.

Yoga ile kombine sporların vazgeçilmez gereçleri: Yoga matı, yoga kıyafetleri.

Fonksiyonel sporlar

Kas geliştirme veya güç kazanma amacından ziyade daha gündelik olaylarda kullandığımız bedensel becerilere yönelik hareketleri ve egzersizleri içeren sporlar ön plana çıkacak. 2020 yılında daha çok fizyoterapi içeren ve daha geniş bir kitleye uygun olan bu sporların öne çıktığını görebiliriz.

Outdoor performans sporları,

Önümüzdeki yıl son zamanlardaki dış mekan sporları trendinin artışta olmasını bekliyoruz. Örneğin outdoor cross running, off-road koşu, atlayış ve engel aşma türü sporlar, sezonları daha genişleyecek bir şekilde ilgi görecek. Kampçılık ve doğa sporlarına olan ilgi ile birlikte artan bu trend, 2020 yılında yükselişe geçiyor.

Outdoor sporlarıyla uğraşanlar için Outdoor koşu ayakkabısı, outdoor aksesuarlar olmazsa olmaz!

Evde spor

Gerek ekonomik gündemlerin bütçelere olan etkisi, gerek şehir trafiğinde geçirilen saatlerin yanı sıra hızla gelişen dijital spor uygulamaları ve evin vazgeçilmez konforu evde spor yapmayı daha çekici hale getiriyor. Evde spor için son yıllarda pek çok fitness hocasının online dersleri, internet üzerinden birebir çalışma imkanı da oldukça artıyor. Evde spor yapmayı sevenler artacak ve evde spor giderek daha moda hale gelecek.

Uygun bütçeyle evde spor yapmak için gereken malzemelere dair videomuza göz atın.

Dans ve spor bir arada

Bir taraftan gençler için break dance gibi türlerin yeniden popüler oluşu, öte yandan capoeira, salsa, zumba gibi dans türlerinin spor salonlarında daha fazla tercih edilmesi, kontak dans gibi olaya daha terapi tarafından yaklaşan ilgi alanları derken dans, hayatımızda yerini arttırmaya devam ediyor. Dans, spor niyetiyle vücudu geliştirmek, iyileştirme yönüyle de değer olarak görülüyor. Bu bakımdan 2020 yılı daha çok dans edeceğimiz bir sene olacak.