2020 Tatil Ajandası: En Az İzin Kullanarak Uzun Tatil Yapmanın Yolları

2020 Tatil Ajandası: En Az İzin Kullanarak Uzun Tatil Yapmanın Yolları

Bu yıl resmi tatiller hangi tarihlere geliyor ve kaç gün ediyor? İşte birçoğumuzun merakla beklediği 2020 tatil tarihler ve onları en verimli şekilde değerlendirmenin yolları!

2020 geliyor. Hayat ve seyahat dolu yeni bir sene için tatillerimizden ne kadar kar etsek o kadar iyidir. Sene boyunca hangi tatiller ne zaman ve bu tatilleri nasıl verimli kullanabiliriz, izin tarihlerimizi nasıl etkin belirleriz ve seyahatlerimizi nasıl planlarız konusunda öneriler, 2020 tatil ajandanızda!

Yılbaşı tatili

Bu sene 1 Ocak, Çarşamba gününe geliyor. Böylece yılın ilk günü tatilini Perşembe ve Cuma ya da Pazartesi ve Salı günleri aldığınız izin ile birleştirerek 5 günlük bir kaçamak yapabilirsiniz. Yurt dışı özellikle de Avrupa, yeni yıl tatilleri için öncesinden izin alırsanız daha keyifli olacaktır. Bere ve atkılarınızı hazırlamayı unutmayın.

23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan tatili 2020 yılında bir Perşembe gününe denk geliyor. Cuma günü alacağınız bir günlük izin ile 4 günlük bir ara sizi bekliyor. Kış sonrası keyifli bir kamp kaçamağı veya güneşlenmek üzere güneye doğru gitmek için dahi yeterli süre. Çadırınızı havalandırın, uyku tulumlarını hazırlayın.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Tatil olan özel günlerden 1 Mayıs tatili Cuma gününe denk geliyor. Böylece izin almasanız bile haftasonu ile birleşen 3 günlük bir tatiliniz var. Şehir dışında yakın noktalarda baharı içinize çekmek, mayıs papatyalarını koklamak, açık havada kır yürüyüşleri ve yeşillikle buluşmak için ideal bir tatil. Piknik setinizi de yanınızdan eksik etmeyin.

19 Mayıs Atatürk, Gençlik ve Spor Bayramı

Bu senenin 19 Mayıs tatili umarız ki havaların artık ısındığı, güneşli bir bahar gününe gelecek. Ve bu da Salı günü olacak. Pazartesi günü izninizi alarak, 4 günlük bir tatilde ister bir road trip, isterseniz de suları ısınan Akdeniz sahillerinde deniz sezonunu açma zamanı olabilir. Buzluğunuzu yanınızda götürün, ihtiyacınız olacak, bizden söylemesi.

Ramazan Bayramı

Ve merakla beklenen ilk uzun bayram tatili, 2020 Ramazan bayramı bu sene hangi güne denk geliyor? 23- 26 Mayıs arasında tarihlenen Ramazan Bayramı’nın ilk günü 24 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Böylece Salı günü biten bayram tatilini 9 günlük uzun bir tatile dönüştürmek için 3 gün izin almanız gerekiyor.

15 Temmuz Gazi ve Şehitleri Anma Günü

Çiçeği burnunda özel günümüz bu sene Çarşamba gününe denk geliyor. Hafta ortası olduğu için 2 günlük bir izin tarifesiyle 5 günlük bir tatil edinebilirsiniz. Alın mayoları, doğru denize.

Kurban Bayramı

2020 yılında Kurban bayramı kaç gün sürüyor diye merak edenler için bu senenin ikinci uzun bayram tatilinin de haftasonuna denk geldiğini görmek moralleri bozmasın. Keza 31 Temmuz Cuma günü ilk günü ile başlayan bayram tatili, 3 Ağustos Pazartesi günü sonlanıyor. Tatil Perşembe günü arife ile başlayacağı için Perşembe günü yarım gün izin alacaklar için 5 günlük bir tatil olanağı doğuyor. Bu sene değişiklik yapın, en sıcak günlerde Kuzey tatiline çıkın, İskandinavya, Rusya veya Karadeniz, kim bilir? Yağmurluk ve yürüyüş ayakkabıları seyahat çantanızdaki yerlerini ayırsın.

Zafer Bayramı

Bu sene pazar gününe denk gelen 30 Ağustos’ta tatilden yana hayır yok ancak fener alayı pazar günü farklı bir plan sağlayabilir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

2020 yılında Cumhuriyet Bayramı Perşembe’ye denk geliyor. Bir günlük izin alacaklar için bu tatil yine 4 günlük bir tatilin başlangıcı olabilir. Bu mevsim altın sonbaharın sarı yapraklarının güzel zamanı. Tercihinizi Yedigöller veya Erikli gibi tabiat parklarında yapacağınız doğa gezileri veya kamplardan yana kullanmak harika bir seçim olacaktır. Trekking ekipmanları edinin.

2020 yılının seyahat planları şimdiden kendini az da olsa belli etti. Doğru kullanılacak  ve resmi tatillerle iyi kombinlenecek yaklaşık iki haftalık bir izinle toplamda bir buçuk aylık bir tatil yapmak sizin elinizde. Rehberi bizden, gerisi sizden. Şimdiden bol seyahatli ve tatilli iyi bir 2020 dileklerimizle…