2019’da Popüler Olacak 5 Egzersiz Trendi

2019’da Popüler Olacak 5 Egzersiz Trendi

5236

Her yeni yıl beraberinde birçok yenilik getiriyor ve bu yenilikler tabii ki spor türleri için de geçerli. Peki 2019’da neler olacak? Yanıtlar burada!

Yüksek şiddetli aralıklı antrenman anlamına gelen HIIT çalışmalarından ninja savaşçılarına, yeni zumba stillerinden evlere taşınacak jimnastik barlarına; önümüzdeki yılın en popüler egzersiz trendleri ile tanışmaya hazır mısınız? O zaman sizleri hemen aşağıya, 2019’da popüler olacak 5 egzersiz trendi ile tanışmaya davet ediyoruz.

1. Kısa süreli HIIT antrenmanları

Spora ayrılan sürenin kısılması sporun etkisinin azalacağı anlamına gelmiyor. 2019 bizlere tam da bunu kanıtlıyor olacak. Uzmanlara göre HIIT ve cycling gibi antrenmanların süreleri git gide kısalıyor ve bu sene neredeyse 15 dakikalık egzersiz içerikleri oluşacak. “Yüksek Şiddetli Aralıklı Antrenman” anlamına gelen HIIT bu anlamda yılın öne çıkan spor çeşidi olacak ve görüşlere göre yılın en popüler tercihlerinden birine dönüşecek.

2. Ninja savaşçıları

ABD ekranlarında büyük bir ilgi gören American Ninja Warrior televizyon şovunun ardından ninja savaşçıları 18 farklı eyalette ninja warrior spor salonları olarak karşımıza çıkmaya başladı. Bu spor salonları dikey rampalar, eğri duvarlar gibi koşarken ve tırmanırken sizi birçok fiziksel zorluğa sokacak şartlara göre tasarlanmış. Dolayısıyla gerçek bir ninja savaşçısı gibi antrenman yapmanızı sağlıyor ve dinamik bir egzersiz arayanlar için 2019’da da karşımıza bolca çıkacak bir spor dalına dönüşüyor.

3. Yeni zumba

90’lı yıllarda dansçı ve koreograf Alberto Beto Perez tarafından Kolombiya’da yaratılan ve haliyle içerisinde bol bol Latin havası taşıyan dinamik bir dans fitness programı olan zumba 2019’da karşımıza yeni versiyonlarıyla çıkacak. Core egzersizlerinin işin içine girdiği yeni dans antrenmanları karşımızda olacak ve 3 dakikada hem plank yaparken hem de cha cha slide yapmayı denemenizi gerektirecek “challenge” gerektiren karma egzersizler doğacak.

4. Yediden yetmişe, kadından erkeğe, evlerde jimnastik barları

Normalde kendisini bale yapanlar ile tanıdık ama o bu sene tüm evlere girebilecek kadar popüler olacağa benziyor. Jimnastik ve bale barları olarak satılan bu barlar duvara monte ediliyor ve kadın-erkek, çocuk-yetişkin demeden herkes bu barlara tutunarak en iyi esneme egzersizlerini yapıyor. Esneklik kazandırma konusundaki etkisini gördükçe bu barlardan vazgeçemeyeceksiniz.

5. Dijital stüdyolar daha da popüler

Yoğun çalışma saatlerinin spor salonuna uymaması veya bir de spora gitmek için trafik çekmek günümüzde kulağa pek çekici gelmiyor. Dolayısıyla dijital yayın yapan spor derslerinin önemi ve değeri iyice artmış oluyor. Dijital olarak bu derslere ve sınıflara katıldığınızda hem hiçbir antrenmanınızdan geri kalmıyorsunuz hem disiplininizi koruyabilmiş oluyorsunuz hem de bunu evinizden rahat bir şekilde yapıyorsunuz. Tüm bu avantajları nedeniyle uzmanlar 2019’da dijital stüdyoların çok daha popüler olacağını belirtiyor.