2018’in En Popüler Spor Trendleri

2018’in En Popüler Spor Trendleri

2020

Pound ile ritmik derslerden havuzda yüksek yoğunluklu antrenmanlara, zihin ve bedeni birleştiren dövüş sporlarından kendini iyileştirme egzersizlerine; bu yılın öne çıkan “hareket”leri bu yazımızda!

Spor dallarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor; her geçen gün bir spor türünün yepyeni bir alt türü çıkıyor. Bunca gelişme varken siz hangisini seçmelisiniz? Sadece bedeniniz değil, zihninizle birlikte tüm halinizi çalıştıracak, sizi çok daha sağlıklı bir birey haline getirecek olan bu yepyeni spor dallarını keşfedin. 2018’in en popüler spor trendlerinden kendinize en uygun olanı seçin!

Havuzda yüksek yoğunluklu antrenman

Söz konusu su sporları olduğunda akla gelenlerden biri de su aerobiğidir. Fakat Speedo ve Life Time Fitness markalarının birlikte geliştirdiği bir çalışma ile su aerobiği gücünü arttırdı. Speedo’nnun geliştirdiği itme plakası gibi yardımcı aletler ile suya direnç eklendi ve suda yapılan egzersizlerin yoğunluğu arttırıldı. Uzmanlar suda yapılan yüksek yoğunluktaki hareketlerin vücutta daha az stres yarattığını ve hem bedenin iyileşmesi hem de kalori yakılması açısından daha etkili olduğunu söylüyor.

Ritmik egzersizler

Son yılların en popüler sporlarından biri olan Pound, katılımcıları hem fiziksel hem de duygusal olarak güçlendirmeyi hedefliyor. 45 dakikalık derslerle düzenlenen Pound antrenmanlarında yoga ve pilates hareketlerinden esinleniliyor; bu hareketler kardiyo, kondisyon ve kuvvet çalışmaları ile birleşiyor. Elde ripstix isimli hafif ağırlıklı davul bagetleri bulundurarak yapılan Pound sporunda bagetler kolunuzun bir uzantısı gibi hareket eder ve sizi adeta kıpır kıpır bir enstrümana dönüştürür!

Zihin, beden ve ruhu birleştiren sporlar

Enerjiyi doğru bir şekilde kanalize etmek için farklı egzersiz yöntemleri son yıllarda epey revaçta. Uzakdoğu dövüş sporları da hem yumruk, tekme gibi egzersizler ile kendini savunma hem de odaklanma, nefes gibi çalışmalarla farkındalığa doğru önemli bir yol açar. Uzakdoğu Sporları: Hangisi Nelere Yarar? yazımız size seçeceğiniz spor dalı konusunda yardımcı olabilir.

Bunu da okuyun: Neden Spor Yaparken Müzik Dinlemeliyiz?
Motivasyonunuzdan eforunuza, performansınızdan modunuza; her şeyi etkileyecek olan müziği, spor esnasında hayatınıza mutlaka katın!

Kendini iyileştirme

Spor salonları artık sadece pilates ve yoga sınıflarına yer vermiyor; bireylerin restorasyonuna yönelik sınıflar da açıyor. Esneme hareketlerinden meditasyona, self-masajdan nefes egzersizlerine; bedenin iyileşmesi zihnin iyileşmesiyle beraber ilerlediğinden, bu tip kendini iyileştirme antrenmanlarına da kapılarınızı açın.

Koşu kulüpleri

Son yılların en popüler spor aktiviteleri arasında yer alan koşu kulüpleri bu sene de popülaritesini yitirmiyor. Hem sosyalleşmenizi hem daha fazla motive olmanızı sağlayan koşu grupları arasında Adım Adım, Nike + Run Club, İstanbul Koşu Kuvvetleri, Team İstrunbul Running Academy, Rundamental, AnkaRUN, Ankarunning, RunBursa, runizm, Koşuyorum İzmir gibi dahil olabileceğiniz farklı ekipler yer alıyor.