Otomobilinize Branda Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Otomobilinize Branda Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

10480

Aracınızı yazın güneşin ve doğadaki dış etkenlerin zararlarından, kışın hava koşullarından koruyan oto brandalarını satın alırken dikkat etmeniz gereken her şey burada!

Otomobil brandaları kış aylarında aracımızı yağmur, çamur, kar gibi dış etkenlerden koruduğu gibi yaz aylarında da güneşin yaratabileceği zararlı etkilerden korur. Genel anlamda da aracınızı park ettiğiniz alanda ağaçlar bulunuyorsa o ağaçlardan dökülecek reçine, meyve, vb şeylerin aracınıza zarar vermemesi açısından ya da aracınızın üzeri kuş dışkılarına maruz kalıyorsa bu brandalar koruyucu olarak görevini yerine getirir.

Araçların üzerine koruma amaçlı örtülen ve aracınızın içeride daha temiz ve güvende kalmasını sağlayan araba brandaları yazın sıklıkla tercih edilir. Çünkü güneş ışınlarının, özellikle koyu renkli arabalarda renk açılmalarına neden oldukları ve bu sıkıntıları düzeltmenin oldukça maliyetli olduğu bilinir. Dolayısıyla otomobili olan herkeste bir tane de oto branda da bulunmalıdır.

Peki bu araç brandaları hangi malzemelerden yapılmıştır? Hangisini tercih etmeliyiz? Onları satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? Yanıtlar bu yazımızda…

Hangi iç malzemeyi seçmeli?

Otomobilinize branda alırken dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biri brandanın malzemesi olmalıdır. Otomobil boyasını çizme ihtimaline karşı içi pamuklu branda modellerini seçmelisiniz. Aynı zamanda aracınızı örtmeden önce tüm dışının mutlaka temiz olmasına dikkat etmelisiniz, çünkü aracınızın tozlu olması örtüyü örttüğünüzde çizilme ihtimalini arttıracaktır.

Dış malzemede sağlamlık önemli

Öncelikle satın alacağınız otomobil brandası modelinin malzemesinin kalitesine dikkat edin. Dayanıklı ve sağlam bir malzemeden yapılmış olması en önemli detaydır. Bunu da brandanın kalın etli oluşu ve miflon yoğunluğunun fazla oluşu ile anlayabilirsiniz. Kolay parçalanabilir olmaması için brandaların sağlam malzemelerden yapılmış olmaları önemlidir. Aynı zamanda bu durum kullanım ömürlerini de arttıracaktır.

Hangi otomobile hangi branda?

Aracınıza oto brandaları alacaksanız dikkat etmeniz gereken bir diğer detay da boyut ve aracınızın modeline uygunluktur. Dolayısıyla aracınızın ölçülerine ve modeline uygun brandalar arasından seçim yapmayı unutmayın. Genelde bu örtüler araçların markalarına, modellerine göre özel üretilmektedir ve sizlerin de kendi modelinize göre seçim yapmanız gerekir.