Otomobilinizde Cep Telefonunuza Dair Bulunması Gereken 5 Şey

Otomobilinizde Cep Telefonunuza Dair Bulunması Gereken 5 Şey

2453

Telefon tutuculardan çakmak şarjlarına, bluetooth araç kitlerinden kaset adaptörlerine; her otomobilde bulunması gereken akıllı telefon dostu ürünler bu yazımızda!

Hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen cep telefonlarımız sadece telefonla konuşmak için değil, arabada müzik dinlemek ve GPS yönlendirmeleriyle istediğiniz yere en kolayca ulaşabilmek gibi özellikleriyle de arabadayken hep açık, hep yanı başımızda olan bir dostumuz gibi… Biz de bu yazımızda bu konuya değinelim dedik ve GittiGidiyor’dan seçtiğimiz, otomobilinizde cep telefonunuza dair bulunması gereken 5 faydalı ürünü bir araya getirdik.

1. Telefon tutucu


Öncelikli ihtiyaç, seyir halindeyken cep telefonunuzu elinizde veya otomobilin çeşitli köşelerinde tutabilmeye uğraşmak yerine, araç içi telefon tutucu modellerinden edinmek olacaktır. Bunun farklı modelleri vardır; kimisi mıknatıslı kimisi vantuzlu, ya da ister havalandırmaya takılan ister torpidoya bağlanan gibi… Konforunuz ve telefonun modeliniz için en uygun olanı bulun ve arabanıza bir telefon tutucu mutlaka yerleştirin.

2. Çakmak şarjı


Müzik dinlemek ya da yol bulmak için sürekli açık olan cep telefonunuzun şarjı elbette ki bu tempolara dayanmayabilir. Bunun için her arabada telefon şarjı bulunmasında fayda vardır. Otomobillerin çakmak gözüne takılarak motorla birlikte çalışan çakmak şarjları arasından seçim yaparken mutlaka birkaç çıkışı olanları tercih edin ki, başka telefonlar ya da tablet gibi cihazlarınızı da aynı anda şarj edebilirin.

3. Bluetooth araç kiti


Bir diğer önerimiz bluetooth araç kitleri olacak. Sadece bir bluetooth eşleştirmesinin ardından telefonunuzdaki müzikleri tek tuş ile ses sistemine aktarabileceğiniz ve dahili mikrofonları sayesinde telefon görüşmelerinizi kablosuz, kulaklıksız bir şekilde yapabileceğiniz; bu sayede hem güvenli hem keyifli bir sürüş yaşayabileceğiniz bu bluetooth araç kiti olmazsa olmazlar arasında.

4. Kaset adaptörü


Eğer otomobilinizde cd ya da bluetooth gibi seçenekler yoksa ve müzik dinlemek için tek seçenek kaset ise size önerimiz bir kaset adaptörü edinmeniz. Kaset adaptörünü kaset gözüne sokabilir ve kablosunu da cep telefonunuzun kulaklık çıkışına takarak telefonunuzdan istediğiniz müziği kaset bağlantısı sayesinde dinleyebilirsiniz.

5. Anahtar bulucu


Son olarak çok şart olmayan ama akıllıca bir ürün olan anahtar bulucular ile karşınızdayız! Cep telefonunuzla eşleşerek kaybolan anahtarınıza takılı olması sayesinde onu kolayca alarm sistemi ile bulmanızı sağlayan bu ürün de otomobil ve cep telefonu birlikteliğinin tadını çıkarmak isteyenler ve tabii ki unutkanlığından çok çekenler için!