Otomobilde Sağlıklı Yeme İçme İçin 4 Tavsiye

Otomobilde Sağlıklı Yeme İçme İçin 4 Tavsiye

2295
main

Otomobilde atıştırmayı sevenler bu yazımızı mutlaka okumalı. Çünkü bunu sağlıklı bir şekilde yapmak mümkün!

Yolculuğunuz çok uzun sürmeyecek bile olsa beslenme engelleriyle karşılaşabilirsiniz. Yiyeceklerinizi önceden hazırlamak ve yanınıza kolay tüketilebilir abur cuburlar almak benzin istasyonunda veya mola yerlerinde düşünceli anlar yaşamanıza engel olacaktır. Otomobilinde yiyip içmeyi sevenler için 4 kullanışlı tavsiye aşağıda.

1. Yanınıza yiyecek ve içecek dolu bir buzluk alın

En sağlıklı abur cubur olan meyve ve sebzelerden en sevdiklerinizi ve bolca suyu buzluğa depolamak oldukça iyi bir fikirdir. Yanınıza yoğurt, badem ve humus da alabilirsiniz.

2. Akıllıca seçim yapın

Yakıt alırken canınız birkaç abur cubur almak istediyse seçimlerinizi akıllıca yapın. Bazı istasyonlarda proteinli içecekler satılıyor. Onlardan ve birer protein barlardan alabilirsiniz. Yağsız patlamış mısır da sizi yolculuk esnasında tatmin edebilir.

3. Fast food’u baştan yaratın

Tamam, tamam. Eğer fast food’u sağlıklı yapmanız mümkün değilse daha sağlıklı menü seçimlerinde bulunabilirsiniz. Izgara tavuk köfte güzel bir seçim olabilir. Çok yağlı olmayan salatalar da listenizde bulunabilir.

4. Katlanır Tepsi

Bu aksesuar sizin sağlıklı beslenmenizle alakalı olmasa da konforlu beslenmenize olanak tanıyacaktır. Arka koltuklara entegre edebileceğiniz katlanır tepsiler yolculuğunuzu daha konforlu hale getirecek. Her gittiğiniz yerde pahalı ve sağlıksız yemekleri yiyeceğinize evden getirdiğiniz yemekleri aracınızın masasında yiyeceksiniz. Dahası, bu masa sizin daha sonra kart veya başka türde oyunlar oynamanıza katkıda bulunacak.