Otomobil Tutkunlarını Mutlu Edecek Yılbaşı Hediyesi Fikirleri

Otomobil Tutkunlarını Mutlu Edecek Yılbaşı Hediyesi Fikirleri

Eğer yılbaşı listenizde bir otomobil tutkunu varsa, onun hediyesini seçmeden önce bu yazımızda göz atın!

Otomobil meraklıları, arabalarla alakalı aksesuar ya da hediyeler konusunda biraz fazla seçici olabilirler. Dolayısıyla yılbaşı gibi dönemlerde bu arkadaşlarınıza hediye almak biraz zorlayıcı olabilir.

Onlara hediye olarak ne istediklerini sormak karar verme aşaması için iyi bir fikir olabilir, fakat nasıl isteklerle karşılaşabileceğiniz biraz muamma. Pahalı bir “parça listesiyle” karşılaşmaktansa, sizin için hazırladığımız bu listeye göz atmanızı öneririz!

1. Aksiyon kamerası ve aksesuarları


Aksiyon kameraları bir süredir piyasada olan ve bu sürede oldukça geliştirilen minik kameralar. Kimi son modelleri artık 12 megapiksel çözünürlükte 4K video kaydı yapabilen bu kameralar, darbelere dayanıklı ve su geçirmez olmalarıyla ünlüler.

Bu kameralar otomobil tutkunları için harika bir hediye olabilir, çünkü sürüş esnasında başlarına gelebilecek eğlenceli anları kaydedebilirler. Kamerayı konsola monte edip yolu çekebilirler, ya da otomobilin dışında farklı noktalara monte edip farklı görüntüler elde edebilirler.

Fakat bir aksiyon kamerasından en iyi şekilde faydalanabilmek için aksesuarlarını da unutmamanız gerekiyor. Aksesuarlar tabii ki kameranın kendisinden ucuz, fakat kameranın bütün potansiyelini kullanmanızı sağlıyor. Kamera alıyorsanız göğüs ve kafa bantları, vantuzlu tutucular ya da mini tripodlara da mutlaka göz atın.

2. Detaylı temizlik ürünleri dolu bir kutu


Aksiyon kameralarıyla biraz pahalı bir başlangıç yaptık. Eğer bütçeniz biraz daha kısıtlıysa, otomobilsever arkadaşınıza temizlik ürünleri alabilirsiniz. Bu ürünlerin arkadaşınızın işine yaramaması gibi bir ihtimal yok, dolayısıyla tam anlamıyla işe yarar bir hediye almış olacaksınız.

Tabi basit bir pasta cila ürünü “yılbaşı hediyesi” konsepti için biraz zayıf kalabilir. Dolayısıyla önce genişçe bir kutu ya da sandık bulup içini çeşitli ürünlerle doldurarak zengin bir hediye paketi oluşturabilirsiniz.

Kutunun içini doldurmak için jant temizleyici ürünlerden pasta cilaya, boya koruma ürünlerinden kile, iç mekan temizlik ürünlerine bir çok alternatifiniz var.

3. Telefon tutucu


Arkadaşınız otomobil kullanırken cep telefonuyla ilgilenmekten ceza yemesin, bu parayı yakıt alıp arabasını kullanmaya harcasın istiyorsanız ona iyi bir telefon tutucu alabilirsiniz. Telefon tutucular tüm telefonlarla ve otomobillerle uyumlu üniversal parçalardır ve akıllı telefonlarımızın hayatımızın büyük bir parçası olduğunu düşünürsek, bir otomobilde olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir.

4. Maket ya da model otomobil


Otomobil tutkunu dostunuz henüz bir otomobil sahibi olmayabilir ya da hayalindeki otomobili kullanmıyor olabilir. Ona en sevdiği otomobilin bir maketini ya da metalden yapılmış bir modelini alabilirsiniz.

Alacağınız maket otomobilin tüm parçalarını tek tek birleştirerek kendisi yapabilir ve en sevdiği otomobilin detaylarını keşfedebilir. Arkadaşınızın pek vakti yoksa ya da parçaları birleştirmekten hoşlanmıyorsa, die-cast bir model otomobil de alabilirsiniz.

BONUS: Tüm bakım ihtiyaçları tek bir sette


Otomobilinin bakımına önem veren birine alabileceğiniz en güzel hediyelerden biri ile karşınızdayız. Carpex’in lastik temizleme, döşeme temizleme, araç yüzeyi temizleme, klima temizleme ürünleri ve bir adet de lastik şişiriciden oluşan bu harika seti, onun en önemli ihtiyaçlarını karşılıyor olacak. Yıl boyunca otomobilinin bakımını bu pratik otomobil bakım seti sayesinde yapacak!