Otomobil Temizliğinde Öne Çıkan 5 Ürün

Otomobil Temizliğinde Öne Çıkan 5 Ürün

10763
main

Küçük çiziklerden deri bakımına, koltuklardan jantlara, yıkama makinelerinden şarjlı el süpürgelerine; otomobil temizliği için ihtiyacınız olan her şey burada!

Hep söylediğimiz gibi, tutkunlar olarak otomobillerimiz, sahip olduğumuz en değerli ‘varlık’lardan. Otomobil temizliği de, en az yaptığımız sürüşler kadar keyifli bir aktivite. Bu yazımızda otomobilinizin temizliği için ihtiyacınız olan 5 kilit üründen bahsedeceğiz.

1. Boyadaki kalıntılardan ve küçük çiziklerden kurtulmak için

Otomobilinizin dış etmenlerden en çok etkilenen kısmı kuşkusuz boyası. Tek başına görmezden gelebileceğiniz bazı bozukluklar, sayıları arttıkça artık otomobilinizin görüntüsünü çirkinleştirmeye başlıyor. Boyanızdaki kalıntılardan, boyaya zarar vermeden kurtulmanın en etkili yolu kil kullanmak. Bunun yanında küçük çaplı çizikler için de rötuş boyası ya da kalemi bulundurmanızı tavsiye ederiz. Tabi ki rötuş malzemelerinin giderebileceği çizikler çok küçük çaplı olanlar. Daha çok göze batan çizikler için bir kutu cila ve bir mikrofiber bez mutlaka bagajınızda bulunsun.

2. Yıkama makinesi


İster otomobilinizi çabukça yıkayın, ister yıkama işini iyice detaylandırıp bir haftasonu aktivitesine dönüştürün, edineceğiniz bir yıkama makinesi işinizi oldukça kolaylaştıracak. Oto şampuanını basınçlı bir şekilde kolaylıkla otomobilinize püskürtebilmek, aynı şekilde durulamak için yine basınçlı su kullanmak hem zamanınızdan, hem su kullanımından, hem de harcayacağınız efordan tasarruf etmenizi sağlayacak.

3. Jant ve lastik temizliği


Otomobilinizin tekerlekleri, dış mekanda en çabuk kirlenen ve en ‘acımasız’ etmenlere maruz kalan parçalar. Yoldaki kir, toz, çamur ve diğer bütün yabancı maddeler önce lastiklere değiyor, buradan da ilk olarak jantlara sıçrıyor. Jantların maruz kaldığı bir diğer madde de frenlerden yayılan balata tozu. Tüm bu ‘inatçı kir’lerden, basitçe su ve sabun kullanarak arınmak pek mümkün değil. Lastik ve jant temizleyici kimyasallar da mutlaka bagajınızda bulunmalı.

4. Deri ve kumaş bakımı

Temizlik konusunda dış mekandan daha da önemlisi otomobilinizin içinin hijyeni; ne de olsa en çok vakti burada geçiriyorsunuz. Hem sağlık açısından, hem de iç mekanda kullanılan malzemelerin ömrü açısından kokpit temizliğine de mutlaka özen göstermelisiniz. Otomobilinizin döşeme tipine göre döşeme temizliği ürünleri mutlaka edinmelisiniz.

5. Şarjlı el süpürgesi


İç mekan temizliğinde bir diğer önemli konu da, koltuklarda, paspaslarda ve eşya gözlerinde biriken toz ve yiyecek kırıntıları. Hem kötü kokuların önüne geçmek için, hem de kendi hijyeniniz için buraların temizliğini gözardı etmeyin. İhtiyacınız olan tek şey, bir tane şarjlı el süpürgesi!

İLGİLİ ÜRÜNLER