Motosiklet Tutkunları İçin Türkiye’den En Keyifli 5 Rota

Motosiklet Tutkunları İçin Türkiye’den En Keyifli 5 Rota

1965

Yola ister İstanbul’dan çıkın, ister İzmir ister Ankara’dan; bu motosiklet rotaları size unutulmaz sürüş deneyimleri ve doğa manzaraları yaşatacak!

Motosiklet tutkunlarının en büyük tutkusundan biri de bu büyük aşkları ile uzun yol yapmaktır. Özellikle bahar aylarında, doğanın sunduğu mükemmel manzaralar ve ister virajlı ister düz yollar içinden geçerek kendinize unutulmaz bir yol macerası yaşatmak istiyorsanız sizin için seçtiğimiz bu rotalara göz atmanızı öneririz. İşte motosiklet tutkunları için Türkiye’den en keyifli 5 rota!

1. Karaburun yarımadası, İzmir

İzmir’in en bakir yerlerinden biri olan ve hem mükemmel deniz hem de büyüleyici dağ manzaraları eşliğinde unutulmaz bir sürüş deneyimi yaşayabileceğiniz Karaburun yarımadası motosikletle yolculuk için en keyifli rotalardan biri. Özellikle gün batımındaki kızıllıklarla adeta büyüleneceğiniz bu rota için motorunuzla Balıkılova, Mordoğan, Karaburun istikametinde ilerleyebilir, Sarpıncık deniz fenerinde güneşi denizden batırabilir ve dönüş istikametinde yarımadanın batı tarafından, Küçükbahçe istikametinden yolunuza devam edebilirsiniz.

2. Kumbağ-Uçmakdere-Şarköy, Tekirdağ

Türkiye’nin belki de en etkileyici motosiklet rotaları başında Uçmakdere yolları gelir. İstanbul’dan sadece bir buçuk saat uzaklıkta olan bu rota için günübirlik motosiklet yolculuğu yapabilirsiniz. Tekirdağ’dan Kumbağ’dan yola başlayabilir, Ganos Dağları, ardından Uçmakdere Köyü ve üzüm bağları eşliğinde Şarköy şeklinde harika bir rota izleyebilirsiniz. Uçmakdere’de yamaç paraşütü tepesine çıkan yol hem doğa hem deniz manzaraları ile büyüleyici!

3. Ankara-Tuz Gölü

Motosikletle yolculuğunuz esnasında eşi benzeri olmayan bir deneyim yaşamak istiyorsanız yaklaşık 180 km’lik Ankara Tuz Gölü yolculuğu sizin için önerdiğimiz bir motor rotası. İç Anadolu’nun sapsarı tarlaları ve bozkırları arasından geçip kendinizi bembeyaz Tuz Gölü manzarasında bulmanız hiç unutamayacağınız bir yolculuk olacak. Özellikle bahar aylarında önereceğimiz bu motosiklet rotası için Köprüköy, Bayramözü, Hirfanlı Barajı, Acıkuyu gibi destinasyonlar yolunuzun üzerinde olacak.

4. Artvin-Ardahan

Eğer motosikletle uzun yol sizin için yemyeşil bir doğa, masmavi göller ve mis gibi dereler içerisinde nefes kesici virajlar demek ise doğru yerdesiniz! Yaklaşık 210 km’lik Artvin-Ardahan motor rotası Hopa’dan başlıyor ve Borçka, Şavşat, Karagöl şeklinde devam ederek Ardahan’da son buluyor. Sahra Milli Parkı’yla da birlikte büyüleyici doğa manzaralarına şahit olmanızı sağlıyor.

5. Kıyıköy-Kırklareli

Yaklaşık 200 km olan bu yol için İstanbul’un kuzeyinden yola çıkıyorsunuz. Kıyıköy, İğneada ve Kırklareli (Limanköy) olarak devam eden bu rotanın en güzel yanlarından biri yol üzerinde İğneada Longoz Ormanları, Dupnisa Mağarası, Cehennem Şelaleler, Çilingöz Tabiat Parkı gibi harika yerleri görebilecek olmanız.