Motorun Hayati Sıvısı: Antifriz

Motorun Hayati Sıvısı: Antifriz

1830
main

Motor yağından sonra otomobillerin hayati sıvılarından biri olarak tanımlayabileceğimiz antifrizler, bilinenin aksine sadece kış aylarında değil her mevsimde motorun en güvenli şekilde çalışmasını sağlıyor. Dondurucu kış aylarında, araçların motorundaki soğutma sıvısının donmasını engelleyen antifrizler, aynı zamanda sıcak yaz aylarında da motor sıcaklığının normalin üzerine çıkmasının önüne geçiyor. Kış lastiği kadar önem taşıyan antifrizin radyatör soğutma suyunun donma ve ısınma derecesini düzenlediği için hava şartları ne olursa olsun kullanılması gerekiyor.

Paslanmaya karşı koruyor

Kış aylarında motor soğutma sisteminde antifriz kullanılmaması, sistem içerisindeki suyun donarak hem motor bloğunun hem de radyatörün çatlamasına neden olabiliyor. Bu da tamiratı çok pahalı sorunları da beraberinde getiriyor. Ayrıca antifriz sadece suyun donmasını önlemekle kalmıyor, aynı zamanda metal ve alaşımların paslanma ve aşınmaya karşı da koruyor. Bu nedenle sürücülerin antifriz değişim ve kontrollerini aksatmaması gerektiğini belirtiyor. Periyodik bakım zamanında aracınızda kullanacağınız antifrizlere buradan ulaşabilirsiniz.

Antifriz 3

Özel renk seçenekleri

Eksi 55 dereceye kadar koruma sağlayabilen antifrizler, yüksek teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık çok daha özel formülasyonlarla üretiliyor. Özel fosforlu renkleri sayesinde, soğutma sistemindeki kaçakların kolaylıkla tespit edilmesini sağlayan antifriz modelleri de son dönemde en çok tercih edilen çeşitleri temsil ediyor. Tüm benzinli ve dizel araçların soğutma sistemlerinde ve kalorifer tesisatlarında, dört mevsim kullanılabilen mono etilen glikol esaslı ve özel katkı maddelerinin birleşimiyle geliştirilmiş antifrizler, tüm sızdırmazlık elemanlarıyla uyumlu çalışıp, kaçakları önlüyor.

Cam suyu antifrizi

Araçların cam sularında kullanılan cam suyu antifrizi de kış aylarında donmayı engellediği gibi, sıcak havalarda ön cama yapışabilecek böceklerin de kolaylıkla temizlenmesini sağlıyor. Bu ürün aynı zamanda, Camlar ve farlarda biriken kir, yağ, çamur, böcek ve bitki kalıntılarını kolaylıkla temizleyerek sürücünün görüşünü netleştirip aracın rahat ve güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Seyir halindeyken ön ve arka camların üzerindeki buzlanmayı da önleyen cam suyu antifrizi, cam üzerinde leke ve dalga oluşumunu engelliyor. Ürün her türlü hava ve yol koşulunda berrak ve net bir görüş sağlayarak özellikle gece kullanımlarında göz yanılmasını önlerken, silecek kolu ve süpürgesi, silecek motoru, cam fitili ve diğer tüm malzemelerle de uyumlu bir biçimde çalışıyor.

İLGİLİ ÜRÜNLER