Her Bakımlı Otomobilde Bulunması Gereken 10 Ürün

Her Bakımlı Otomobilde Bulunması Gereken 10 Ürün

7033

Otomobil kokularından katlanır kovalara, hava temizleyicilerden araç içi çöp kutularına, temizleme jellerinden pratik bezlere, kötü koku gidericilerden oto süpürgelerine; her bakımlı otomobilin olmazsa olmazları burada!

Bakımlı otomobiller dıştan temiz ve parlak görünür, içleri ise tozsuz ve güzel kokuludur. Tüm bu saydıklarımızı kolayca sağlayabilmeniz için otomobilinizde birkaç pratik ürünü barındırmanız yeterli. Sizler için GittiGidiyor’dan seçtik ve her bakımlı otomobilde bulunması gereken 10 ürünü bir araya getirdik!

1. Otomobil kokusu

Bakımlı otomobillerin içleri için en önemli kurallardan biri elbette ki güzel kokuyor olmasıdır. İçerideki ortam kokusunu bambaşka bir havaya büründürecek araba kokuları bu nedenle arabanızda mutlaka bulunması gerekenler arasındadır. Havalandırmalara takılan ve kokunun tüm otomobile yayılmasını sağlayan otomobil kokuları listemizde bir numarada!

2. Hava temizleyici

Sağlıklı ve bakımlı bir otomobil ortamı için yapabileceğiniz bir diğer güzellik, hava nemlendirici edinmektir. Ultrasonik yöntemle soğuk buhar üreten ve bardak şeklindeki tasarımıyla kullanımı da pratik olan bu cihaz, USB’den elektrik alarak çalışıyor ve otomobillerde hava temizleyici olara görevini yerine getiriyor.

3. Kötü koku giderici

Gerek otomobillerin içinde yaşandıkça oluşan kokular gerekse sigara tüketildiğinde sinme potansiyeli olan kokulara karşı koymak için en ideal yöntemlerin başında kötü koku giderici spreyler gelir. Her bakımlı arabada bu spreylerden mutlaka bir tane bulunmasında ve ara ara uygulanmasında fayda vardır.

4. Araç içi çöp kutusu

Otomobillerin içinde vakit geçirdikçe su şişelerinden atıştırmalık paketlerine, peçetelerden ıslak mendillere, birçok atığımız ortaya çıkar. Bunları da ya etrafa atar veya sıkıştırırız ya da plastik çöp poşetlerinde biriktirir atarız. En iyisi, otomobilinizin içine araç içi çöp kutusu tasarımlarından bir tane edinmek ve atıklarınızla çok daha derli toplu şekilde vedalaşmaktır.

5. Oto süpürgesi

Özellikle otomobilinde çok vakit geçirenler için olmazsa olmaz malzemelerden birisi de oto süpürgeleri olacaktır. Çakmak girişinden gücünü alarak çalışan bu oto süpürgesi modelleri özellikle yemek yerken koltuklara düşürdüğünüz kırıntılar, varsa hayvan tüyleri gibi detayları, ulaşılması güç yerlerden dahi çekerek temizleyecektir.

6. Temizleme jeli

Super Clean ismiyle de bilinen mucizevi temizleme jelleri otomobil iç yüzeyleri üzerinde biriken toz, kir ve mikropları dezenfekte eder. Kolay şekil alabilen özel dokusu sayesinde en dar alanlara dahi girebilen ve bastırıp çekeren kolayca temizlik yapmanızı sağlayan bu pratik temizleme jeli her araçta bulunması gerekenlerden!

7. Temizlik bezi

Her temiz otomobilde bulunması gereken bir diğer ürün de oto temizlik bezleridir. Mikrofiber özellikli temizlik bezlerinden otomobilinizde bulundurarak her türlü toz alma ve temizlik işlemleri için hazırlıklı olabilirsiniz.

8. Katlanır kova

Bu pratik ürün de otomobilini temiz tutmak isteyenleri mutlu edecek cinsten! Katlanır temizlik kovası kullanılmadığı zamanlarda yer kaplamıyor. Otomobilinizi yıkayacağınız zaman içini su doldurduğunuzda ise sızdırmaz kumaş yapısıyla dik durabiliyor.

9. Oto şampuanları

Bakımlı otomobillerin temizlik listesinde olan bir diğer ürün de elbette ki oto şampuanları olacaktır! Bu şampuanlar sayesinde otomobiliniz her daim tertemiz kalabilecek ve çok daha bakımlı görünecektir.

10. Cilalama ürünleri

Son olarak listemizde otomobiliniz ne kadar temiz olursa olsun onu parlak gösterecek detaylar var. Bu detaylar da bu gördüğünüz oto cila ve parlatıcı şişelerinin içinde saklı!