GittiGidiyor’dan Seçtik: En İyi Motor Yağı Markaları

GittiGidiyor’dan Seçtik: En İyi Motor Yağı Markaları

2054

Aracınızın motorunun çok daha sağlıklı ve verimli şekilde çalışması, aracınızın ömrünün ve performansını uzaması için son derece önemli bir ürün olan motor yağlarını keşfedin.

Motor yağının araçlarımız için önemi büyüktür. Sürtünmeyi en aza indirerek aşınmayı engellemek, yüksek sıcaklıkta çalışan motor parçalarının soğutulmasına yardımcı olmak, parçaların ısınarak deforme olmasını önlemek, kir ve tozu yağ filtresine taşıyarak motor parçalarını temizlemek ve gaz kaçağını engelleyerek verimliliği artırmak gibi özellikler sunan motor yağları mineral, tam sentetik ve yarı sentetik olarak üçe ayrılırlar.

Kaliteli ve doğru yağları kullandığınızda enerji tasarrufu sağlayacağınız gibi otomobilinizin performansını da artırmış olacaksınız. Ortalama olarak düzenli şekilde 20 bin kilometrede bir (eski araçlarda ise 5 bin kilometrede bir) hem motor yağını hem de yağ filtresini değiştirmek sağlıklı olacaktır. Motor Yağları Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazımızı tıklayarak işin teknik detayları hakkında bilgi sahibi olabilir, bu yazımızda ise GittiGidiyor’da bulabileceğiniz en iyi motor yağı markaları ile tanışabilirsiniz.

Castrol

Castrol dünya çapında otomotiv, endüstriyel, denizcilik, havacılık, petrol arama ve üretim müşterilerine ileri yağlama ürünleri, gres ve ilişkili hizmetler sunan, Birleşik Krallık merkezli bir firma. Otomobiliniz için tam sentetik, yarı sentetik ve mineral yağlar dahil olmak üzere geniş bir motor yağı ürün grubu sunan markanın bu farklı ürün çeşitlerini GittiGidiyor’da onlarca seçenekle bulabilirsiniz.

Motul

Yaklaşık 160 yıldır yüksek performanslı motor ve endüstriyel yağlar üreten Fransız bir firma olan Motul da aracınız için motor yağları arasında tercih edebileceğiniz markalar arasında. Motosikletlerden otomobillere, kar araçlarından scooter’lara, off-road araçlarından ağır hizmet araçlarına; geniş bir ürün gamı sunan Motul yağlar farklı modelleri ile GittiGidiyor’da.

Mobil

Otomobil motor yağları konusunda bir diğer meşhur marka da Mobil. Gerek binek araçlar, gerekse ticari araçlar için farklı modellerde motor yağları bulunan Mobil, Mobil 1 ve Super ürünlerine GittiGidiyor’dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Shell

Dünyadaki en popüler madeni yağ tedarikçilerinden biri olan Shell Helix binek araç motor yağları , Advance motosiklet yağları ve Rimula ağır hizmet dizel motor yağları ile biliniyor. Markanın daha yüksek performans elde etmek için tasarlanmış olan Helix tam sentetik motor yağları fazlasıyla tercih ediliyor.

Liqui Moli

Yüzde 15’e kadar yakıt tasarrufu, yüksek ısı ve basınç altında mükemmel performans, yüzde 30’a kadar uzayan motor ömrü gibi özellikler ile öne çıkan Liqui Moly marka motor yağları listemizdeki bir diğer isim.

Elf

Son olarak listemizde Elf motor yağları var. Total Turkey olarak İzmir Menemen’de en üst düzey uluslararası ve yerel standartları karşılayan madeni yağ harmanlama tesisinde yılda yaklaşık 50.000 ton madeni yağ ve özel ürünün üretimini yapn firma dünyadaki 7.en büyük üretim kapasitesine sahip fabrikası olup, yağ üretimleriyle birlikte antifriz ürün gruplarının da üretim, dolum ve lojistik faaliyetlerini sağlamaktadır.