GittiGidiyor’dan Seçtik: Aracınız İçin Bakım ve Onarım Ürünleri

GittiGidiyor’dan Seçtik: Aracınız İçin Bakım ve Onarım Ürünleri

Her araç sahibinde bulunması gereken pratik bakım ve onarım ürünleriyle tanışmaya ne dersiniz?

Aracınızdaki her bakım gerektiren durum gözünüzde büyümesin. Bazılarını elinizdeki çok pratik ürünlerle kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Örneğin çizikleri gidermek için pasta cila, araç camlarındaki çizikler için çizik gidericiler, göçükler için göçük düzeltme setleri ve klimalar için de klima temizlik setleri elinizin altında bulunması gerekenler arasında.

Çizikleri gidermek için: Pasta cila


Aracınızda oluşan ufak çizikleri onarmak için pasta cila olmazsa olmaz bir işlemdir. Pasta işlemi aslında zımpara işlemi gibidir ve boyanın üst katmanının seyreltilmesi, ardından da çiziklerin kapatılması için uygulanır. Cila ise hem parlatıcı hem de koruyucu görevi görür. Aracın boyasının üzerinde neredeyse görünmez bir şeffaf katman oluşturur. Böylece aracın boyası hem daha canlı görünür hem de boya korunmuş olur. Aracınızda pasta cila uygulaması yapmak için öncelikle aracınız koyu renk ise koyu, açık renk ise açık pastalardan edinin. Tüm yüzeye pasta süngeri yardımıyla uygulama yaptıktan sonra kuru bir bezle aracınızı silin ve cilalama işlemine geçin.

Hafif cam çizikleri için: Çizik gidericiler


Araç camlarında oluşan çizikler de birçok araç sahibi için bakım gerektiren durumlar arasındadır. Bunun en pratik yolu ise cam çizik giderici ürünler ile yapacağınız uygulamalar olacaktır. Sadece hafif cam çiziklerinin giderilmesini sağlamakla kalmayan, aynı zamanda otomobilin camlarına yapışan endüstriyel demir tozları, boya lekeleri ve sert kirler gibi şeylerin kolayca çıkmasını sağlayan bu cam çizik gidericiler camlarda oluşan matlıkları da ortadan kaldırarak parlaklık kazandırma özelliğine de sahiptir.

Ufak göçükler için: Göçük düzeltme setleri


Aracınızda oluşan ufak göçükler için sanayilere, servislere gitmenize gerek yok. Çeşitli göçük giderici setler ile kolayca bu göçükleri ve vurukları düzeltmeniz mümkün. Genelde çektirme mantığı ile çalışan bu göçük giderme setleri çekme kolları sayesinde son derece kolay bir uygulama sağlar ve çok kısa süre içerisinde göçen kısımda düzeltme yapabilirsiniz.

Daha temiz bir klima için: Klima temizlik malzemeleri


Araç klima temizliği de bir otomobil sahibinin düzenli olarak yapması gereken bakımlar arasındadır. İçinde klima temizleyici , sıvı püskürtmeli temizlik tabancası gibi ürünler barındıran bu klima temizlik setleri son derece pratik ve etkili bir şekilde bakım yapmanızı sağlar. Bir diğer alternatif olarak da araç kliması temizleme ilacı kullanabilirsiniz. Bu ürünler de zamanla klimada oluşan mantar, bakteri ve pislikleri temizler. İstenmeyen kötü kokuların önüne geçer.