GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En iyi 7 Motosiklet Koruma Ekipmanı

GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En iyi 7 Motosiklet Koruma Ekipmanı

Dizliklerden sırt koruyuculara, boyun korumalarından elcik korumalara, belliklerden göğüs korumalarına; motosikletçilerin en güvenli sürüşleri için seçtiklerimiz bu yazımızda!

Bir motosikletçinin olmazsa olmazları arasında motosiklet koruma ekipmanları vardır. Her biri en ufak bir kaza bile olsa herhangi bir yaralanma durumunda bedeninizin farklı noktalarını koruma altına alacaktır. Peki nedir bu koruma ekipmanları? GittiGidiyor’dan sizin için seçtiklerimiz burada!

1. Alpinestars Nucleon sırt koruyucu


Sert kabuklu omurga koruması ve yüksek enerjiyi emen viskoelastik hafıza köpüğüne sahip bu motosiklet sırt koruyucusu güvenlik ve performanstan ödün vermiyor. Mükemmel havalandırma özelliğine ve özel bel ayarlama kemerine sahip.

2. Zandona dizlik


Poliüretan dış yüzeyi ve şekil değiştirebilen yumuşak, darbe emici iç yüzeyi ile son derece kaliteli bir ürün olan Zandona motosiklet dizliği aynı zamanda sabitleme için ayarlanabilir cırt cırtlar, anti-bakteriyel iç yüzey ve pantolonun içine rahatlıkla giyilebilecek bir dokuya sahip.

3. Armode sırtlık


Vücut hareketlerine göre şekil alabilen, aerodinamik bir yapıya sahip Armode motosiklet sırtlığı 3 adet Abs koruyucu materyale sahip. Darbe emici özelliği bulunan iç pedleri, ayarlanabilir omuz askısı ve rüzgar geçirmeyen elastik materyali ile öne çıkıyor.

4. XMAX elcik koruma


Özellikle soğuk havalar için ideal olan ve ellerinizi mümkün olduğunca sıcak tutmaya yarayan XMAX elcik korumalar yumuşak, polar tarzlı iç astara sahip. Daha soğuk aylar için yalıtım sağlıyor. Soğuk ve nemli koşullarda kolay sürüşler sağlıyor.

5. Scoyco boyun koruma


Boynu ve enseyi darbe ve yaralanmalardan koruyan bu motosiklet boyun koruması kask ağırlığını, yaptığı destek ile kafanızdan omuzlarınıza alıyor. Omurilik başlangıcını darbelere karşı korumuş oluyor.

6. Prohel bellik


Bu dört baklalı bel koruma sistemi polikarbon dış kabuğa sahip. Darbe emici iç kabuğu ise poliüretan. Hava alabilen köpük yapısı, motosiklet üzerinde dik durmanızı sağlayan tasarımı ile omurgayı koruyor ve maksimum güvenlik sağlıyor. Prohel motosiklet bel koruması çift kemeri ile bel ve böbrekleri ideal şekilde sararak korumuş oluyor.

7. Held göğüs koruması


Dış materyali 3D mesafeli file olan ve Velcro cırt cırtlı bu iki parçadan oluşan motosiklet göğüs koruması güvenli sürüşlerde göğüs bölgenizi muhafaza ediyor.