GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En İyi 10 Motor Kaskı Markası

GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En İyi 10 Motor Kaskı Markası

En eski Japon firmadan Formula1 yarışçılarının favorilerine, Alman tekniklerinden İtalyan tasarımlarına; dünyaca ünlü motosiklet kaskı markalarından seçtiklerimiz burada!

Motosiklet kullananların güvenlik anlamında birinci önceliği elbette ki kasklardır. Güvenliğiniz açısından olduğu kadar sürüş esnasındaki konforunuz açısından da son derece önemli bir motosiklet aksesuarı olan kaskları seçerken dikkat etmeniz gerekenleri Motosiklet Rehberi / Doğru Kask Seçimi videomuzda izleyebilirsiniz. GittiGidiyor’daki en iyi motor kaskı markalarını ise hemen aşağıda keşfedebilirsiniz!

1. Arai


Kuruluşu 1926’lara kadar uzanan, hem sokaklara hem yarışlara uygun tasarımları ile bilinen Arai markası sürücülerinin rahatlığı ve güvenliğine odaklanarak motosiklet kaskı modelleri geliştiren bir marka. Kaliteli malzemeler kullanmasıyla bilinen Arai’nin kapalı ve açık kask modelleri bulunmakta.

2. AGV


1946 doğumlu İtalyan AGV firması bu işe motosiklet yarışçıları için kask üreterek başlayanlardan… İlk ürettiği kask deriden olan ve teknolojik yeniliklerle birlikte gelişerek şimdilerde dünyanın en ünlü kask markaları arasında olan AGV, yumurta ve oval formlu tasarımları ile de konfor ve koruma sağlıyor.

3. Bell


1954 yılından bu yana hizmet veren bir marka olan Bell, kask sektörünün öncüleri arasında. Dünya çapında büyük yarışçıların tercih ettiği Snell ve FIA belgeli kask modelleri bulunan ve tam kapalı kask, ayarlanabilir havalandırma sistemi, aerodinamik kask gibi konularda ilklere imza aran Bell kasklar şık tasarımlarıyla da öne çıkar.

4. Schuberth


Formula1 şampiyonlarının favori markalarından biri olan Schuberth 1922’den bu yana hizmet veren Alman kask firmasıdır. Motosiklet kaskı üretimine BMW markası için başlayan ve yıllar boyu Nick Hedifeld, Michael Schumacher, Fernando Alonso ve Nico Rosberg gibi isimleri yarışlarda koruyan Schuberth motosiklet kaskları aerodinamik tasarımları, özel toz filtreleri ve hafiflikleri ile meşhur.

5. Shoei


Dünyanın ilk kask üreticilerinden dersek herhalde dikkatinizi epey çekmiş oluruz! 1926 yılında kurulmuş olan Japon marka Shoei motor kaskları yıllardır yarışçıların da tercihlerinden… Kalite ve güvenlik anlamında çok söze gerek yok. Shoei marka kaskların bir diğer tercih nedeni de kask üzerine çizdikleri güzel desenler.

6. Shark


25 yıllık bir geçmişe sahip fransız kask markası Shark, yüksek performans sağlayan ultra modern tasarımları ile bilinir. Güvenliğin ön planda tutulduğu Shark motosiklet kaskları Sharp Çarpışma Testi sağlamlık ve güvenlik testinden geçer. Açık, kapalı, çene açılır, cross gibi birçok farklı kategoride ürünü bulunan Shark motor kaskları en popüler kask markaları arasında.

7. Givi


Hafif, aerodinamik yapıları, antialerjik kumaşları, mikrometrik çene altı bağlama sistemi ile rahat bir kullanımı olan Givi motosiklet kaskları güneş korumaları ve buğu önleyici camları ile de meşhurdur.

8. Caberg


İtalyan marka Caberg güvenli, konforlu şık ve uygun bütçeli kask modelleri ile öne çıkıyor. Özellikle çeneden açılır kasklar konusunda uzman olan ve buğu önleyici camları ile meşhur Caberg kasklar tasarımları ile de beğenileri topluyor.

9. Nolan


İtalyan marka Nolan, kask üretiminde güvenlik ve kaliteye öncelikli önem veren; aynı zamanda estetik tarafı ile de öne çıkan bir firma. İtalya’da birçok güvenlik testinden geçirilen Nolan motosiklet kaskları UV ışınlarından yüksek seviyede koruma sağlayan güneş vizörleri, üst seviyede havalandırma sağlayan sistemi, yüksek hızın getirdiği sesleri azaltmayı sağlayan lastik sistemi gibi özellilkleriyle de bilinir.

10. LS2


1990’dan bu yana Barselona’da, motosiklet kask ve ekipmanları konusunda üretimler yapan LS2, İngiliz derecelendirme ve güvenlik firması SHARP’ın testlerine de tabi tutulan bir markadır. LS2 motosiklet kaskları sürüş esnasındaki motor ve çevre seslerine karşı yeterli oranda bir yalıtım tasarımı sunmasıyla da bilinir.