Evcil Hayvanlarla Seyahati Kolaylaştıracak 5 Ürün

Evcil Hayvanlarla Seyahati Kolaylaştıracak 5 Ürün

1067

Portatif suluklardan köpek emniyet kemerlerine, şeffaf kedi taşıma çantalarından katlanır mama kaplarına ve otomobil koltuk kılıflarına; hayvanlarınıza ideal bir seyahat için edinmeniz gerekenler burada!

İster kediniz ister köpeğinizle seyahat edecek olun, bazı dikkat etmeniz gereken detaylar hem onun sağlığı ve güvenliği hem sizin konforunuz ve rahatlığınız hem de otomobilinizin hijyeni için önemli olacaktır. Bu yazımızda evcil hayvanlarla seyahati kolaylaştıracak 5 ürünü sizlerle paylaşıyoruz.

1. Portatif suluk

Aynı insanlar gibi hayvanlar da özellikle sıcak havalarda seyahat boyunca dehidrasyona maruz kalırlar. Dolayısıyla bedenlerinin su ihtiyaçlarını karşılamak adına bol su tüketmeleri iyi olacaktır. Evde kullandığınız mama ve su kaplarının haricinde yolculuk süresince portatif suluk kullanmanız daha ideal olacaktır. Hem sizler için kolaylık hem de hayvanınız için pratiklik sağlayacaktır.

2. Köpek emniyet kemeri

Otomobiliniz hareket halindeyken hepimiz emniyet kemerlerini takarken bu sevimli dostlarımız neden takmasın? İşte köpeklerle seyahat ederken aracınızda bulunması gerekenler listesinde önemli sırada olan bir ihtiyaç: köpekler için emniyet kemeri ve güvenli bir yolculuk! Kullanımı son derece pratik olan köpek emniyet kemerleri sayesinde hayvanlarınıı alanında daha sabit dururken, pencereden dışarı atlama ya da öne gelip sizi rahatsız etme gibi durumların önüne geçilmiş olur.

3. Şeffaf taşıma çantaları

Kediler ve küçük ırk köpekler ile yaptığını seyahatlerde olmazsa olmazlardan biri elbette ki taşıma çantaları olacaktır. Ancak bu kez her tarafı kapalı kedi taşıma kutuları yerine şeffaf kedi taşıma çantaları tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Böylece kediniz seyahat boyunca etrafı görebilecek, uzun yolculuklar boyunca bir kutu içerisinde sıkılma hissini yaşamayacaktır. Özellikle sırt çantası olarak tasarlanmış olan astronot kedi çantaları bu konuda idealdir ve sizi tüm tatiliniz boyunca rahat ettirecektir.

4. Köpek için koltuk kılıfı

Özellikle köpeklerle seyahat edenler için en çok problem yaratan detaylardan birisi de arka koltuklarının tüylerle kaplanacak olmasıdır. Dolayısıyla en temel ihtiyaçlardan birisi köpekler için koltuk kılıfları olacaktır. Elbette ki evdeki bir örtünüzü de koltuğa serebilirsiniz. Ancak bu amaca özel olarak tasarlanmış olan hayvanlar için koltuk kılıfları ayarlanabilir kayışları ve hamak gibi kurulumuyla çok daha pratik bir çözüm olacaktır.

5. Katlanır mama kapları

Hayvanlarla seyahat ettiğinizde olabildiğince her şeyin katlanabilir ve portatif olmasında fayda vardır. Bunlardan biri de katlanır mama kapları olacaktır. Bu kaplar çok fazla yer kaplamayacak ve size tüm seyahat boyunca kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Seyahat molalarında köpeğiniz ve kediniz rahatlıkla bu kaplardan mamalarını yiyebilecektir.