Çocuklar ve Ebeveynler İçin 5 Gerekli Oto Aksesuarı

Çocuklar ve Ebeveynler İçin 5 Gerekli Oto Aksesuarı

2458
main

Çocuklarla mutlu, stressiz ve konforlu bir yolculuk için otomobillerinizde bu 6 aksesuarı mutlaka bulundurun!

Eğer daha önce çocuklarla yolculuğa çıktıysanız ne kadar stresli olduğunu iyi bilirsiniz. Çocuklar arka koltukta çok çabuk sıkılabiliyor ve çocukların sıkılması ebeveynler için de can sıkıcı bir hal alıyor. Çocukları mutlu etmek, eğlendirmek ve aynı zamanda rahat bir yolculuk geçirmek istiyorsanız birazdan bahsedeceğimiz beş temel aksesuardan kesinlikle faydalanmalısınız!

1. Çocuk koltuğu


Bu aksesuar çocuğunuzu eğlendirmeyecek fakat onun hayatını kurtarabilir. Bu koltuklar o kadar önemli ki bazı hastaneler otomobilinizde araba koltuğu olmadan sizi yeni doğmuş çocuğunuzla hastaneden göndermiyor!

2. Arka koltuk DVD oynatıcı


Eğer ailecek uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız mutlaka bir adet taşınabilir DVD oynatıcı edinmelisiniz. Yapmanız gereken tek şey çocuklarınızın en sevdiği filmleri yanınıza almak ve yolculuk boyunca onların film izlemelerini sağlamak. Çocuğunuz destinasyona varmanıza daha saatler varken sıkılıp “Daha varmadık mı?” gibi soruları sormayacak, filme dalıp eğlenceli vakit geçirecek.

DVD oynatıcılar o kadar popüler ki bazı arabalarda (özellikle minivan ve SUV’larda) bu donanım fabrika çıkışlı sunuluyor. Eğer aracınızda yoksa mağazadan satın alabileceğiniz birçok uygun fiyatlı DVD oynatıcı mevcut.

3. Geri görüş kamerası

Çocuklarınız varsa onların daima nerede olduklarını bilmeniz gerekir, özellikle aracınızla geri manevralar yapıyorsanız. Geri görüş kamerası küçük çocuklu aileler için güvenlik açısından oldukça önem taşıyan bir aksesuardır. Eğer aracınızda geri görüş kamerası yoksa mağazalarda kolaylıkla bulabilirsiniz.

Modern geri görüş kameralarının kullanımı ve kurulumu oldukça kolaydır. Kendiniz de zorluk çekmeden aracınıza geri görüş kamerası entegre edebilirsiniz. Kamerayı yerleştirdikten sonra geri manevralar yaparken artık aklınızda hiçbir soru işareti ve endişe kalmayacak.

4. Müzik çalar ve telefon tutacağı


Çocuklarınız müzik seviyorsa arka koltuğa bir müzik çalar veya bir telefon tutacağı şart. Çocuklar en sevdikleri müzikleri dinlerlerken siz de ebeveynler olarak kendi müziğinizi kolaylıkla dinleyebilirsiniz.

5. Güvenli kargo alanı

Çocuklarınızın yaşı ne olursa olsun, ailecek yola çıkmak yanınıza dolu dolu eşya almak demektir. Yanınıza aldığınız tüm malzemelerin bagajda güvenli bir şekilde durması gerekir. Yaklaşık 5 kilogramdan daha ağır veya köşeli, sivri uçlu eşyalar eğer yerde veya koltukta taşınırsa kaza anında yaralama riski oluşturur. Bagaj fileleri, katlanıp açılan çantalar ve bagaj askıları taşıdığınız malzemeleri organize etmekte faydalı olabilir.

6. Katlanır Tepsi


Arka koltuklara entegre edebileceğiniz katlanır tepsiler yolculuğunuzu daha konforlu hale getirecektir. Her gittiğiniz yerde pahalı ve sağlıksız yemekleri yiyeceğinize evden getirdiğiniz yemekleri aracınızın masasında yiyeceksiniz. Dahası, bu masa hem sizin hem de çocuklarınızın çeşitli oyunlar oynamasını ve yolculuğu daha eğlenceli bir hale getirmesini sağlayacaktır.