Arabayla Kampa Gidecekler İçin İhtiyaç Listesi

Arabayla Kampa Gidecekler İçin İhtiyaç Listesi

13986

En temel ihtiyaçlardan uyku malzemelerine, eksiksiz kamp mutfağından hijyen ihtiyaçlarına; arabayla kamp tatiline gidecekler bu listemize göz atmadan yola çıkmasın!

Arabayla kamp yapmanın keyfi ve konforu bir başkadır. İhtiyacınız olabilecek tüm malzemeleri bagajınızda bulundurmanız durumunda, adeta evinizdeki konforu doğanın içinde, mis gibi bir hava eşliğinde yaşayabilirsiniz. Peki eksiksiz bir kamp tatili için arabamızın bagajında neler bulunmalı? İşte karşınızda arabayla kampa gidecekler için ihtiyaç listesi!

Temel ihtiyaçlar


Arabayla kamp yapmaya gideceklerin temel ihtiyaçları listemizin ilk sırasında. Bunlar arasında ilk yardım kiti, çok amaçlı çakı, cep bıçağı, kafa lambası, ekstra pil, çakmak, küçük bir fener sayabileceğimiz bu temel ihtiyaçlar arasında. Gerek karanlıkta kalmalar gerekse herhangi tehlikeli durumlar için bu ihtiyaçlar bagajınızda yerini alsın.

Uyku ihtiyaçları


Otomobille kampa giderken bagajınıza atmanız gereken en temel diğer ihtiyaçlar da uykuyla ilgili olanlar olacaktır. Özetle çadırınız, mevsimine göre seçeceğiniz uyku tulumunuz, uyku matınız ve şişme yastığınız (ya da isterseniz evdeki yastığınızı götürebilirsiniz) bu listenin olmazsa olmazları!

Giysi ihtiyaçları


Kendinize güzel bir çanta yapın ve bu çantayı bagajınıza atın. İçinde kamp tatili boyunca ihtiyacınız olacak giysiler yer alacak ve ihtiyaç duydukça otomobilinizin bagajını giysi dolabı gibi kullanabileceksiniz. İşte temel giysi ihtiyaçları için bir liste:

Bandana

– Kamp ayakkabısı / sandaleti

– Mevsime göre eldiven

– Şapka

– Güneş gözlüğü

– Yağmurluk

– Yürüyüş pantolonu

– Yürüyüş şortu

– Yürüyüş tişörtleri

– Trekking ayakkabısı

– Trekking çorabı

– Sporcu sütyeni

– İç çamaşırları

– Pijama

Hijyen ihtiyaçları

Kamp yaparken en çok ihtiyaç duyacağınız şeyler arasında hijyenik kalmanızı sağlayacak malzemeler yer alacaktır. Bu ihtiyaçlar arasında çok amaçlı sabunlar, güneş koruma kremleri, tuvalet kağıdı, diş fırçası, diş macunu, deodorant, ıslak mendil, küçük havlular, sinek ve böcekten koruyan spreyler, çöp poşeti bulunur.

Beslenme ihtiyaçları

Son olarak arabayla kampa gitmek demek herşeyi önceden planlayarak bagajınızda bulundurmak ve konforunuzun keyfini çıkarmak demektir. Yiyeceğiniz yemekler, hazırlayacağınız kamp sofraları için otomobilinizde birçok malzemenizi hazır bulundurmanızda fayda vardır. Peki bunlar nelerdir? İşte size bir liste:

– Tabak, bardak, kase

– Kaşık, çatal, bıçak

– Kesme tahtası ve kesme bıçakları

Kamp ocağı

Tencere, tava

– Bulaşık deterjanı

– Termos

– Çöp poşeti

– Kahve

– Kahvaltılık malzemeler

– Konserve yiyecekler

– Enerji barları

– İçecekler

Soğutucu

– Kamp sandalyesi

– Kamp masası