Alışveriş Rehberi: Araç Süpürgeleri

Alışveriş Rehberi: Araç Süpürgeleri

3594
main

Araç süpürgeleri, otomobilinin içi sık sık kirlenen sürücüler için önemli bir aksesuardır. Otomobilinize uyguladığınız her aksesuar gibi araç süpürgesi alırken de bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu yazımızda araç içi elektrik süpürgesi alırken önem vermeniz gereken bazı özellikler üzerinde duracağız.

Şarjlı elektrik süpürgeleri

Genellikle fişe bağlı kullanılan araç içi elektrik süpürgelerinin şarjlı türleri de bulunuyor. Tek şarjda saatlerce kullanım süresi sağlayan bu tip süpürgeler, prize bağlı kullanılmadığı için derinlemesine temizlikte kolay kullanım da sağlıyor. Bu yüzden alacağınız araç süpürgesinin şarjlı kullanıma uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

Yüksek emiş gücü

Her ne kadar pek çok kişi “watt” değerinin yüksek olmasını iyi emiş gücü olarak bilse de, bu doğru bilinen büyük bir yanlıştır. Genellikle ürün detaylarında yer alan airwatt değeri, süpürgenin emiş gücünün ne kadar iyi olduğunu anlamanıza olanak sağlayacaktır. Bundan dolayı yüksek airwatt değerine sahip bir araç süpürgesi tercih etmeniz, temizliği çok daha kolay bir şekilde yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Malzeme kalitesi

Piyasa ortalamasının çok altında fiyatlara satılan araç süpürgeleri, içerisinde kullanılan bileşenlerin dayanıklı olmaması nedeniyle çok sık arıza vermektedir. Alacağınız süpürgenin malzeme kalitesine dair kullanıcı yorumlarına dikkat etmeniz halinde ürünü uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Islak/kuru özelliğinin olması

Özellikle koltuk ve tabanda olan sıvı lekeler, toz ve kırıntılar gibi kolay temizlenemediği için büyük zaman kaybı yaratmaktadır. Islak/kuru özelliğine sahip olan araç süpürgelerinin fiyatı normal tip süpürgelerden biraz daha pahalı olsa da bu tür bir ürün almanız, oto kuaförlere vereceğiniz gereksiz paraların önüne geçecektir.

Bol aksesuara sahip olması

Çok fonksiyonlu araç süpürgeleri, beraberinde pek çok yardımcı aksesuar ile beraber gelmektedir. Alacağınız araç süpürgesinin kutusunda geniş aksesuar desteği sunması, koltuk temizleme gibi hassaslık gerektiren işlemleri daha kolay bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

İLGİLİ ÜRÜNLER