2019 Yılbaşı Hediye Rehberi: Otomobiller İçin En Akıllı Hediyeler

2019 Yılbaşı Hediye Rehberi: Otomobiller İçin En Akıllı Hediyeler

Telefon şarj edici panellerden otomobiller için kahve makinelerine, araç kameralarından oto süpürgelerine, otomobil buzdolaplarından port bagajlara; otomobili olanlariçin en akıllı yılbaşı hediyeleri karşınızda!

Otomobil tutkunu olan veya bir şekilde otomobilinde oldukça uzun zaman geçiren yakınlarınıza alabileceğiniz hediyeler, onların araçta geçirdikleri hayatlarını kaliteli hale getiren ürünler olmalı düsturundan yola çıktık. Yeni yıl yaklaşırken otomobil kullanıcıları için en doğru hangi hediyeleri bulabillirim sorusuna cevap niteliğindeki bu yazımızda otomobiller için en akıllı ve ilginç hediyeler nelerdir, sizin için inceledik.

1. Kablosuz akıllı telefon şarj edici panel

Otomobil kullanıcılarının günümüzde araç kullandıkları esnada, direksiyon dışında ilgilendikleri en önemli diğer uğraş olan akıllı telefonu otomobil ile senkron hale getirmeye kadar giden teknolojilerden birisi olan bu paneller, aracın ön paneline sabitlenebiliyor. Telefonu şarj ederken, araç içi ses sistemine de bağlanabilen modellerle bu küçük paneller, araçta geçen hayatı kesinlikle daha rahat hale getiriyor.

2. Taşınabilir display veya ekran

Araç içi sistemlerinde ekranlar artık bir standart bir otomobil görüntü ve ses sitemidir. Ancak akıllı telefonunuzdan dahi yansıtma yaparak ön camdan takip edebileceğiniz görsel sistemleri son teknolojilerin ürünü. Yolda giderken navigasyon, müzik listesi veya arama cevaplama gibi işleriniz için hemen karşınızda cam üzerinde yansıyan ekrandan takip etmeyi sağlayacak bu cihaz harika bir hediye olacaktır.

3. Bluetooth kaset adaptörü

Eski teyplere sahip arabalarda Bluetooth üzerinden müzik dinlemenizi sağlayacak bu kaset adaptörler, aynı mp3 için kullanılanlar gibi ancak yeni jenerasyon. Kimi bu tarz adaptörler hands-free aramalar veya mikrofon senkronizasyonu için de kullanılabiliyor.

4. Araç içi kahve makinası veya ketıl

Kahve tutkunları için sabah kahvelerini araçlarında keyifle içebilecekleri bir alet olabilir. Handpresso markasıyla ünlenen bu yeni nesil taşınabilir kahve yapıcısı ile araç şarjı üzerinden kahve pişirmek, araç ketılı ile çay demlemek mümkün.

5. Araç kameraları

Otomobil seyir halindeyken yolu kayda almayı sağlayan bu aletler özellikle otomobil sahiplerinin içini rahatlatmak üzere olmadık yerlerdeki park halinde de kullanılabilir. Herhangi bir kaza anında GPS lokasyonunu da kaydedebilen teknolojilere sahip yeni nesil araç kamerası otomobil tutkununu sevindirecek cinsten bir hediye olurdu.

6. Çakmak uyumlu USB şarj adaptörü

Uygun bütçeli, oldukça işlevsel bir ürün olan bu adaptor özellikle usb şarj ünitesi olmayan arabalarda çakmak çıkışını usb şarj özelliğine çeviriyor. İkili çıkışı dahi olabilen bu aletler, zaman kazandıran, akıllı hediyelerden.

7. Araç elektrikli süpürgesi

Aracını temiz tutmayı prensip edinenler için oldukça kullanışlı bir hediye olan bu küçük süpürge, araç çıkışı olan 12 w ile çalışabilen, olmadık yerlerde kalan toz ve döküntüleri süpüren temizlik arkadaşı olarak hijyenik bir araç içi aksesuarı.

8. Otomobil buzdolabı

Özellikle sıcak aylarda seyir halinde aracınızda giderken soğuk bir su veya içecek içebilmesini sağlayabilecek, uzun yol dostu bir ekipman araç buzdolabı. Arka koltuk arasında kol koymalık olanları çok yer kaplamadan çözüm sağlayabiliyor.

9. Port bagaj

Özellikle seyahat tutkunları, outdoor meraklıları için bagaj kapasitelerini litrelerce artıracak, oldukça işe yararlı bir hediye. Arabanın üst kaportasına monte edilen bu bagaj sistemiyle, bagaj kapasitesinden daha fazla eşya ve spor ekipmanı taşıyabilme şansı var.

10. Araç üstü kamp çadırı

Yine kampçıların tercihi, dört çekişli, off-road tipi araçlara daha iyi uyum sağlayabilen araç üstü kampları. Bu tip bir hediye araç sahibinin haberi olmadan alınacak bir ürün değil. Öte yandan pek çok araç sahibi ise böyle bir hediye karşısında süprizi bozmanıza pek sesini çıkartmayacaktır.