2018’in Heyecanla Beklenen 5 Otomobili

2018’in Heyecanla Beklenen 5 Otomobili

Dacia Duster’dan Ford Focus’a, Toyota Supra’dan BMW 3 Serisi’ne; işte karşınızda yılın heyecanla beklenen 5 otomobili!

2017’yi geride bırakırken, yeni yılda yepyeni otomobil modelleri kullanıcıları bekliyor. Sedan, hatchback, SUV gibi çeşitli tiplerdeki onlarca yeni model bu yıl markaların showroomlarında yerini alacak. Bu yazımızda 2018’in heyecanla beklenen 5 yeni otomobil modelini derledik.

1. Dacia Duster

Dacia’nın SUV segmentindeki güçlü temsilcisi Duster, bu yıl ikinci jenerasyonuna kavuşuyor. İlk olarak 2010 yılında satışa sunulan ve ülkemizde geniş bir kitle tarafından sevilen model, tamamen yenilenerek daha modern bir görünüme kavuşuyor. Geri görüş kamerası, kör nokta uyarı sistemi, anahtarsız giriş ve çalıştırma, yokuş kalkış desteği gibi teknolojik yeniliklerle bezenen yeni Duster, dizel ve benzinli olmak üzere toplam 4 motor seçeneği ile beraber gelecek.

Ülkemizde Mart ayında satışa sunulacak otomobilin fiyatı ise henüz belli değil.

2. Ford Focus

Ford’un C segmentindeki sevilen temsilcisi Focus’un tamamen yeni modeli de bu yıl beklenen otomobiller arasında yer alıyor. Kamuflajlı testleri devam eden yeni Focus, önceki jenerasyona göre daha uzun ve daha geniş boyutlara sahip olacak. Aracın motor seçenekleri henüz belli değil, ancak aktif silindir teknolojili güncel EcoBoost motorlar yenilenen Ford Focus’a eşlik edecek.

3. Tesla Model 3

Elektrik devrimiyle otomotiv dünyasında taşları yerinden oynatan Tesla, en ucuz elektrikli otomobili olan Model 3’ü yavaş yavaş teslim etmeye başlıyor. Yaklaşık 35.000 dolarlık fiyat etiketiyle otomobil severlerin ilgisini çeken Tesla Model 3, tek şarjla yaklaşık 350 kilometre yol kat edebiliyor. 0’dan 100 kilometre hıza yalnızca 5.3 saniyede ulaşan otomobilin Amerika teslimatları başlamış durumda, Avrupa teslimatlarının da bu yılın son çeyreğinde başlaması planlanıyor.

4. Toyota Supra

Toyota’nın 1990’lı yıllarda efsaneleşen spor otomobil modeli Supra, 16 yıllık aranın ardından bu yıl geri dönüyor. Yeni BMW Z4 ile aynı platformu kullanacak olan Toyota Supra, markanın FT-1 konseptinden ilham alacak. 4 ve 6 silindirli olarak toplam 3 motor seçeneği ile gelecek olan yeni Supra’nın Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

5. BMW 3 Serisi

2018’in merakla beklenen son otomobili ise yeni BMW 3 Serisi. 6 yıl sonra tamamen yenilenencek olan otomobil, G20 kasa koduyla yollara inecek. Tasarım olarak 5 Serisi’ne daha da yaklaşan bir tasarım formuna sahip olacak otomobilin yeni ağırlık dağılımı ile beraber sıkı bir diyete gireceği söyleniyor. Bu yılın sonunda tanıtılması beklenen yeni BMW 3 Serisi’nin kaputunun altında daha önce BMW 1 Serisi’nde gördüğümüz 1.5 litrelik dizel motor yer alacak.