Yaz Aylarında Ofis Stilinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Yaz Aylarında Ofis Stilinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

2568

Hem kadınların hem erkeklerin yaz sıcaklarında dikkat etmesi gereken ofis stili ipuçları bu yazımızda!

Kışın giydiğiniz gömlekler, blazer ceketler, pantolonlar artık raflara kalktı. Yaz aylarında ofis kombinlerinde bambaşka parçalar belirdi. Hem sıcaktan bunalmamak hem de fazla yazlık kaçmamak üzere, yazın ofis stilinde nelere dikkat etmeli? Yanıtlar hemen aşağıda!

Stilinizi biraz rahatlatın

Yaz aylarında ofis stilinizde yapabileceğiniz en iyi iyileştirmelerden biri daha hafif kumaşlara sahip giysiler giymektir. İpekler ve özellikle keten kumaşlar yaz şıklığınız için idealdir. Casual stilinizi krem ve haki gibi açık renklerle de rahatlatabilirsiniz.

Fazla gündelik olmayın

Beyler, özellikle haftasonları giydiğiniz o konforlu şortunuzu ofise giymemenizi öneririz. Her ne kadar rahat giyime müsaade eden bir ofisiniz de olsa, erkek şortları ofis için fazla gündelik kalacaktır. Şortların yanı sıra kolsuz atletlerden de sakınmanızı tavsiye ederiz.

Elbiselerin tadını çıkarın

Tiril tiril yaz elbiseleri kadınların ofis stili için en kurtarıcı parçalardır diyebiliriz. Hem sıcaklardan bunalmamanız için hem de yapış yapış yaz günlerinde teninizi ferahlatmak için ince yaz elbiseleri gardırobunuzda mutlaka bulunmalı. Mevsimin enerjisine uygun şekilde canlı renkler ve hafif desenler tercih etmenizi öneririz.

Kombinlerinizde dengeyi unutmayın

Havalar sıcak diye üzerinizdeki her şeyi fazla ince, küçük ve açık seçmeniz olası. Ancak burada bir denge kurmakta fayda vardır. Örneğin boyun, omuz ve kol bölgenizin açık olduğu bir bluz giyiyorsanız, altınıza pantolon giyin. Ya da altınıza kısa bir etek giyiyorsanız, bu kez üzerinize yarım kollu bir gömlek giyin gibi…

Bunu da okuyun: Erkeklere Özel: Ofis Çantası Seçimi
Şehirde, ofiste, her yerde; doğru çanta seçimiyle hem şıklık hem kullanış kolaylığı edinin, hayatınızı daha iyi organize edin!

Stilinizi aksesuarlarla hareketlendirin

Kış aylarında daha yoğun makyaj, kat kat giysiler, blazer’lar, kemerler derken kombinlerinizde birçok hareket oluyor. Fakat yaz aylarında daha çok, tek parça şıklıkları yapıyorsunuz. Dolayısıyla stilinize hareket katmak üzere takılar gündeme geliyor. Üstelik kollarınız, göğüs bölgeniz daha göz önündeyken kolyelerin, bilekliklerin tadını çıkarın!

Yazlık ayakkabı derken hataya düşmeyin

Bu madde erkekler için! Özellikle erkeklerin yaz ayakkabıları dediğimizde akla en çok parmak arası terlikler, bantlı sandaletler gelse de ofise tabii ki bu ayakkabılar ile gitmiyoruz! Fakat her zamanki ofis ayakkabılarımız da fazla geliyor olabilir. İkisinin arasını bulmak en iyisi. Bunu da en iyi slip-on ayakkabılar veya erkek loafer modelleri ile yapabilirsiniz.