Vücut Tipinize Göre Stil İpuçları

Vücut Tipinize Göre Stil İpuçları

1695

Elmadan armuta, kum saatinden ters üçgene; vücut tipinizin ne olduğunu bulun ve ona uygun şekilde giyinmenin ipuçlarını keşfedin!

Vücut tipinizi doğru tanımladığınızda ve ona uygun detaylara göre giyindiğinizde hem kıyafetleri üzerinizde çok daha iyi taşıyor olacak hem de vücudunuzu olduğundan çok daha dengeli ve güzel gösterebileceksiniz. İşte karşınızda kıvrımları ortaya çıkarmak ya da kusurlu bölgelerden dikkatleri uzaklaştırmak gibi sihirlere sahip, vücut tipine göre stil ipuçları!

Armut vücut tipleri için giyim tüyoları

Kalçaların omuzlardan daha geniş olduğu armut tipi vücutların fit ve ışıltılı elbiseler giymesi iyi olacaktır. Çünkü bu tip giysiler bedenin daha küçük duran üst tarafını daha göz alıcı gösterecek ve vücudunuzun alt kısmındaki kıvrımları da daha fazla belirginleştirecektir. Böylece dikkatler bedeninizin en güzel kısımlarına çekilmiş olacaktır. Çok ince askılı üstler de size çok yakışacaktır.

Bu vücut tiplerinin ilham alabileceği ünlü isimler: Beyoncé, Rihanna, Jennifer Lopez

Ters üçgen vücut tipleri için giyim tüyoları

Omuzları ve büst kısımları, kalçalarına göre daha geniş olan ters üçgen vücut tipleri için en ideal kıyafetler dapdar ceketler, kalın askılı ve kol detaylı kıyafetler, bol ve hacimli etekler ve pantolonlar olacaktır. Çünkü bu tip kıyafetler dikkatleri bacaklarınıza çekecek ve omuzlarınızın fazla genişliğini dengeleyecektir.

Bu vücut tiplerinin ilham alabileceği ünlü isimler: Angelina Jolie, Naomi Campbell, Pamela Anderson, Jessica Alba

Dikdörtgen vücut tipleri için giyim tüyoları

Omuzların, bel kısmının ve kalçaların aynı boyutta olması durumunda siz dikdörtgen vücut tipine sahipsiniz demektir. Pileli ve büzgülü etekler, belinde kurdele veya taş süsleme detaylarına sahip elbiseler sizin için ideal olacaktır. Bu tip kıyafetler vücudunuzu keskin bir şekilde ortadan ikiye bölüyor ve bel bölgesine bir kıvrım efekti veriyor olacağından vücudunuzun tekdüzeliğini kıracaktır. Bol bol kemer takmaktan da çekinmeyin!

Bu vücut tiplerinin ilham alabileceği ünlü isimler: Cameron Diaz, Natalie Portman, Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow

Elma vücut tipleri için giyim tüyoları

Eğer orta genişlikte omuzlara, geniş bir bel kısmına ve ince bacaklara sahipseniz siz elma vücut tipine sahipsiniz demektir. Sizin vücut tipiniz için en uygun kıyafetler arasında uzun etekler bulunur. Aynı zamanda bol paçalı pantolonlar da vücudunuzun dengesini iyi bir şekilde sağlayabilecek parçalar arasındadır.

Bu vücut tiplerinin ilham alabileceği ünlü isimler: Jennifer Hudson, Tyra Banks, Mindy Kaling, Elizabeth Hurley

Bunu da okuyun: Sizin Jean Pantolonunuz Hangisi?
Gardırobumuzun en temel parçalarından biri olan jean, aynı zamanda doğru modeli bulması en zor parçalardan da biridir. O yüzden sezonda trend olan jean’i almak yerine önce vücudunuzu tanımalı ve ardından size en yakışacak modeli bulmalısınız.

Kum saati vücut tipleri için giyim tüyoları

Omuzlarınız ve kalçalarınız aynı boyutlara sahipse, bel bölgeniz ise bu ikisine oranla ince ise sizinki kum saati vücut tipi demektir. Dolayısıyla ince belinizi vurgulayacak her şey size çok yakışacaktır. Özellikle kemerli ve kuşaklı elbiseler ve bluzlar, peplum stili etek ve elbiseler, sizin için ideal parçalar arasındadır.

Bu vücut tiplerinin ilham alabileceği ünlü isimler: Kim Kardashian West, Salma Hayek, Sofía Vergara, Marilyn Monroe